suudların başörtü açılımı

hadi bakalım bu da oluyor.

ılımlı islamı hayata geçirmeye çalışan suudi arabistan'da başı açık bayanlar da görülmeye başlandı.

dünyaca ünlü müzisyen yanni arabistan'da bir konser verdi. konserde yanni'den daha çok dikkat çeken başı açık bayanlardı.

bu gidişle ahlak polislerinin bir işlevi kalmayacak galiba.devamını gör...
güzel dişileri barındıran açılımdır. şu doğulu kadınların kocaman gözleri olayı bitiriyor. batılılar halt etmiş yanlarında.
devamını gör...
bir kadın başını kapatsın burka giysin güzel evet ama çoğu arap arkadaşımdan duyduğum şu kadınların çoğu yurt dışına giderken uçağa bindiği anda her şeyi çıkıyor ve kendi ülkelerindeki halden bambaşka bir şeye dönüşüyorlar.umreye ya da hacca gidenler bilir kadınlar teravihe bile bir ton makyaj,ellerde ojeler,bilezikler,marka çantalar,vesaire hepsi...yani şimdi bu kadın kapansa da tamamen içindeki kişi bambaşka biriyse ne anlamı var?he şimdi böyle bir açılım olmuş iyi mi ? hayır.bir anlamda daha fena olacak çünkü senelerce baskı altında kalmış insanların bu açılıma çok da sağlıklı reaksiyonlar verebileceklerini düşünmüyorum,hayırlısı olsun.
devamını gör...
şeriatla yönetilen, geleneksel ehli sünnet islam'ı en iyi şekilde bilenlerin ülkesindeki tablo. serbest olunca seyret sen gümbürtüyü. sonradan açılan kötü açılıyor. bizim şallılar gibi kitabına uydurmaktansa açılsınlar daha iyi.

toplumsal baskı olmasa her şeyi yaparlar her şeyi. bizimkiler dahil.
devamını gör...
ufak tefek füruat şeylerle olacak iş değildir. bir kaç alim asılmalı, ezan ingilizceye dönmeli, latin alfabesine geçilmeli vs vs. suudi amerikanın içindeki pisliği yansıtması çok hızlı oluyor. bunun ardı gelecektir. hafazanallah bunlar mekke'ye kasıtlı kafir de sokarlar.
devamını gör...
belki hakiki inançlı olanların anlaşılması için turnusol görevi icra eder.
afganistan'ı hatırlattı bana nedense.
islam alemi siyonistlerin elinde oyuncak.
devamını gör...
bana iran halkını hatırlatmış olaydır. 70’lerde islam devrimi’ni yapan bir toplumun, günümüzde nasıl bozuk ve günahkar bir hale geldiğini düşününce islam’ın baskıyla ve yukarıdan dayatmayla değil, sevdirmeyle, düşündürmeyle, güzel öğütle ve aşağıdan yukarıya bir halk hareketi şeklinde topluma yayılmasının daha doğru olduğunu bir kez daha anlıyorum ki bu aynı zamanda peygamber efendimiz(sav)’in de metodudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar