suya sabuna dokunmayan yazar

suya sabuna dokunmadan nasıl temizlendiğini merake ettiğim yazar.

onca deyim içinden nasıl ortaya çıktığını en çok merak ettiğim deyimlerdendir: "suya sabuna dokunmamak"
devamını gör...
ygs ve benzeri sınavlarda paragrata anlam sorularında seçilmek için hazırlanmış çok şıktan birinde büyük ihtimalle olurdu bu önerme.
devamını gör...
belki hristiyandır ve ortaçağ hristiyanları gibi temizlenmeyi günah olarak görüyordur. tamam inanca saygı duyarız ama en azından parfüm kullansın.
devamını gör...
akıllı olan yazardır. işine gelen konularda bir arkadaşımdan duydum, rüyamda gördüm, amcamın eltisinin dayısı söyledi der ve ölümüne savunur işine gelmeyen konularda bütün dünya basını yazsa bile bunlar yalan haberler diyenlerle tartışmak istemeyen yazardır.
adama dünyanın en büyük ödülleri almış gazete haberini gösterirsin ya yalan der ya da ne var sizde yaptınız der.
bu tür adamlar ile niye uğraşsın.
devamını gör...
kafası rahattır. arkadaş biriniz de su ve sabunu temizlik anlamıyla kullanarak espiri yapmayın gözünüzü seveyim, sonra bi de dervişin espirilerine laf ediyonuz, halla halla..
devamını gör...
dokunuyoruz da noluyor ki? başımıza iş alıyoruz. keşke dokunmadan durabilsek. mesai başlayınca yaz tanımını, bitince al şapkanı çık git. kafa rahat.
devamını gör...
obsesif kompulsif rahatsızlığı olan kişiye tedavi maksatlı olarak bunlar yasaklanarak belli bir müddet yaşaması öğütlenir. kişi bu şekilde kendisine bir şey olmadığını görünce eski alışkanlığını bırakıp normal hale döner.
yazarımıza geçmiş olsun der piknikli zirvemize davet ederiz. toz toprak içinde çatalsız olarak yedireceğimiz yiyeceklerle tedavisine yardımcı oluruz.
devamını gör...
yok bu yazamaz. ne yazsan muhakkak birine batar aga. hiç kimseye batmasa bana batar sırf kimseye batmadığı için batar yine batar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar