tahin pekmez

kış aylarında tüketilmesi gereken, ısıtıcı bir ikilidir. lezizdir.
tahin oranı pekmez oranın iki katı olmalıdır bence. tahin tadı daha yoğun olursa daha iyi bir tad alınır.
kaşık kaşık tüketilirse kan da yapar.
devamını gör...
birkaç ay önce kardeşŸimin dershanesine gitmişŸtim. hocayla konuşŸuyorken ergen bir delikanlı gelip "hocam, hakanla tahin arasındaki fark nedir?" diye bir bilmece sordu. kızcağŸız düşŸündü düşŸündü "bilmiyorum, sen söyle" dedi. delikanlı "hakan peker, tahin pekmez hahahahaaaaa" diyerek koşŸarak uzaklaşŸtı. hocayla ikimiz birbirimize baktıktan sonra başŸladık gülmeye.

bundan çok da fazla uzun olmayan seneler önce biz de böyle laylaylomken benim birden kardeşŸinin velisi olan bir abla onun da birden ciddi olması gereken bir öğŸretmen konumunda olması hayatın, zamanın bazen ne kadar acımasız olduğŸunun göstergesiydi. evet, ikimiz de itiraf edemesek de o anda geçmişŸe dönmek istiyorduk.
devamını gör...
kilo aldırmasının esas nedeni tamamen susam ve yağından oluşan tahin olan besleyici, lezzetli yiyecek. özellikle uşak kahvaltılarının vazgeçilmezidir.

edit; tapanyaki'ye teşekkürler.
devamını gör...
karnımın acıkması ve sol tarafta tatsız başlıklar açılmasından mütevellit canımın arzuladığı karışım.
ramazanda tok tutar deyu, kışın ısıtır deyu yenir...
kısacık hayata bir zevk ve solgun yanaklara renktir.
devamını gör...
muhteşem bir aşk hikayesi. bence tahin oranı pekmez oranından fazla olmalı. bazı yerlerde böyle fakir insanlar pekmezin üstüne bir damla tahin koyuyor. ağa o pekmezin üstündeki tahin olur anca. yapmayın böyle şeyler ayıp.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar