kaptanın su içmek için bahane aramasidir. teknik direktörünü de uyutmus adam helal valla.
maç sonu dikkat edin takımın en çok koşan ilk beş futbolcusundan biri olamaz kesin bu.
devamını gör...
işte liderlik, işte sorumluluk.

takım gol atmıştır. futbolcular deli manyağı gibi hareketlerle sevinç gösterileri yapmaktadır, koca koca adamların embesilleştiği bir an yaşanmaktadır. tribünler çılgın gibi bağırmaktadır. bütün bu hengamenin ortasında iki adam, teknik direktör ve kaptan kafa kafaya vermiş, oyunun bundan sonraki gidişatına yönelik fikir teatisinde bulunmakta, omuzlarındaki sorumluluğun bilinci ve ağırbaşlılığıyla görevlerini yapmaktadırlar.

böyle yazınca önemli bir şeymiş gibi geldi bana da.
devamını gör...
o kadar maç seyrettim, o kadar gol sonrası teknik adamların hal ve hareketlerine takıldım. gol atan takımın hocalarının kimi sevincini dışa vurur, kimi içine atar, kimi ciddi ve istifini bozmaz, kimi de yukarıdaki kimi ihtiyatı elden bırakmamaya ve taktik konuşmaya çalışır.
bir de gol yiyen takımın hocalarına takılır kameralar. golü yiyince kimisinin suratı düşer, kimisinin yüzü gülmeye devam eder ama içi kan ağlar, kimisi soğukkanlı şekilde seyreder, kimisi de hiç bir şey olmamış gibi fıstık yemeye çalışır. mesela fenerbahçe bir maçta gol yediğinde kameralar iki teknik adama takıldı. gol atan takımın hocası sevinçten havalara uçarken gol yiyen Fenerbahçe 'nin hocası christoph daum oturmuş arka arkaya fıstıkları götürüyordu. bu hayat boyu unutamayacağım en acayip ve en komik görüntüydü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar