#haber 

muhtemelen çıktığı ağza sokulacak olan tehdit. alooo sen ne zannediyorsun kendini lan? başlatma taksine de odana da. haklı olduğunu düşünebilirsin hakkını da arayabilirsin ama bu üslup ile varacağın yer ancak kodes olur.

buradan

--- alıntı ---

"avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. ama meclis über konusunda üzerine düşeni yapmazsa taksicinin sabrı taşar, her şeyi yapar."

--- alıntı ---
devamını gör...
bu tipler arkalarını sağlama almadan böyle atıp tutamazlar. muhtemelen kendisini arkalayan plaka sahibi milletvekilleri, bürokratlar var. onlar, öne çıkamadıkları için bu ve bunun gibi nevzuhur tipleri ortaya atıyorlar. yakıp yıkma işine gelince, bilhassa istanbul'da büyük bir taksici nefreti var. ortalık alev alırsa kimin yanacağı hiç belli olmaz.
t: alenen işlenen bir suçtur. ciddi bir devlette kimse buna cüret edemez.
devamını gör...
yani adam olalım, hizmet kalitesini yükseltelim filan yok. rekabet bitsin eski güzel günler gelsin yoksa getirmesini biliriz tavrı.

tabi bu rahatlıkta bir çok ünlü ve kodaman tipin taksi plakası sahibi olmasının da rolü var muhakkak.
devamını gör...
önce bi annelerini zan altında bıraktırmaktan vazgeçecek taksici esnafı, sonra orta yol bulunur.

he şu açıklamaya bi tane savcı bu adamı aldıramıyorsa bu memleket de bitmiştir.
devamını gör...
tutmayın küçük enişteyi denilesi.

sanırım taksici: yeniçeri überci: nizam ı cedid oluyor veya taksici: muallim naci überci: recaizade mahmud ekrem oluyor.
devamını gör...
kesin hükümet bunlara destek verecek. çünkü vatandaşı düşünen yok herkes kendi cebinin derdine düşmüş. hizmet kalite, refah seviyesi bla bla bla. #inadınauber
devamını gör...
hodri meydan denmesi gereken zırvadır.
yakıp yıksınlar bakalım, su veren itfaiyenin hortumunu seveyim.!
en başında beri bu duruma düşmelerinin sebebi zaten bu ağızlarından akan pislik ancak zeka olmadığı için hala aynı tavır devam ediyor.
bize sıkıntı yok kardeş.!
devamını gör...
osmanlı'dan bu yana statükoyu koruma hastalığımız devam ediyor. atatürk o kadar devrim yaptı ama dönüp dolaşıp kafamızı aynı toprağa gömmeyi bir şekilde beceriyoruz. devlet ne şiş yansın ne kebap politikasına son vermeli. bir kesimin elde ettiği rant uğruna gelişimin önü tıkanmamalı.
devamını gör...
türkiye büyük millet meclisinin alenen tehdit edilmesidir.

sayın cumhurbaşkanı lütfen savcılara talimat verin ki bu şahıs hakkında soruşturma açılsın.. biliyoruz ki siz talimat vermeden hiçbir şey yapmayacaklar...
devamını gör...
haddini aşan bir söylemdir. suriyeliler ruhsatsız dükkan işletirken onları savunan taksiciler tanıyorum. o zaman herşey hoştu değil mi? ne zaman senin ekmeğine dil uzattılar başladınız papağan gibi ötmeye. öte yandan kısa mesafe yolcu alınca böbürlenen, gideceğin yeri söyleyince orada trafik var gidemem diyen, taksimetre az yazar diye yolcu beğenmeyen taksicilerini düzelt önce demezler mi adama? otogarda bir sabaha karşı taksiye bindim şöför esrar sarıyordu ulan esrar! şimdi sizin bu mağduriyet masalınıza kim inanır? uber olmaz zuber olur ama bundan sonra tercihim her daim işini düzgün yapanlar olacak nokta.
devamını gör...
uber'e über diyen yontulmamış bir cahil ile karşı karşıyayız. işlerine gelmeyince burası avrupa değil derlerken avrupa örneği vermeleri ayrı komedi olmuş. vallahi ben bunların leş gibi sigara kokan, vıcık vıcık muhabbet etmeye çalışan taksilerine binmiyorum. imkanı olan da uber kullansın.

tanım: tarihin en boş açıklamalarından biri.
devamını gör...
metin külünk'ün tbmm'de yaptığı toplantıda söylediği sözlerden destek almış başkanın söylemidir. biz burada kalkıp, zatın dediği şeyler hukuksuzluktur diye yazsak da bir şey fark etmeyecektir.

--- alıntı ---

akp istanbul milletvekili metin külünk, küresel korsan taksicilik uygulaması olduğunu ileri sürdüğü uber için, "türkiye'de yasaları tanımadığını, bu konuda kendi alanlarında bir ceza söz konusu olursa, bu cezayı hem müşteri hem de araç sahibi adına ödeyerek devlete kafa tutma cüreti göstermektedir. türkiye cumhuriyeti devletine kimse kafa tutamaz, tutamayacaktır da" ifadelerini kullandı.

--- alıntı ---
devamını gör...
arkasında kimin olduğu kimden cesaret alarak daha doğrusu kimden gaz alarak yapıldığı belli olan tehdit.

buradan

zaten bir yerde yakma yıkma varsa altından chp çıkar.
devamını gör...
bahçevansın biberin yok, dalyapraksın haberin yok başgan!

söylediklerinde samimi isen taksi duraklarını öncelikle, itten puşttan, herkesi hatta kendi durağını dolandırmaya hazır tiplerden arındıracaksın. halkın güvenliğine, cebine, emniyetine güven vereceksin seni savunmayan ölsün. samimiyetini göster, samimiyetini göstermeyeceksen bakanlığı taksicilerin ağzına şaapmasını için göreve davet ediyorum.
devamını gör...
işe yaramış tehdittir. içişleri bakanlığı taksicilerin derdini düşüp bunlar için uber'i yasaklamayı düşünbdükleri bir tasarı çıkarmışlar
devamını gör...
ağzı açık ayran budalası gibi etrafa bakıp arap turist avındaki taksicilerin şu an ortalarda gezinmelerini anlayamıyorum. kardeş derindin ne. sen beğenip almıyordun türkleri. ne oldu şimdi.

hukuk devleti olsaydık bu adama bu sözlerinden dolayı dava açılırdı ama savcılarımız bile kendi nişanlısının yurdunu polisle gece yarısı basacak kıvamda.
devamını gör...
işte bunlar hep bu yerli dizilere aşırı maruz kalmış toplum bireylerindeki şiddetin dışa vurumu. izliyoruz ertuğrul'u, payitaht'ı ondan sonra viyana'ya kadar herkese gider yapıyoruz.

hayır esnaf odası mı, taksi ocakları başkanı mı ben henüz bir yanıt bulamadım.

nerede makam, nerede ağırlık, nerede bürokratik dil?
alooo...
tüh! kesildi galiba.
devamını gör...
neyine güvenerek bu iri kelamları etmiştir doğrusu merak konusudur. yazık kimin odacısı başkanısıysa.
devamını gör...
uber'in vergi vermediğinden vs dem vurup ortaya çıkan hadsiz açıklaması. sen günde aldığın 10 yolcu için de fatura kesip tamamını vergilendiriyor musun diye sorarlar adama. ülkeye büyük kahve zincirleri geldiğinde küçük işletmeler ses çıkardı mı?
devamını gör...
tam bir taksici tavrıdır. öyle leş, öyle ahlaksız. yıllardır içimizde büyüttüğümüz taksici nefretini ortaya çıkarmak zorunda bırakmasınlar bizi. ey taksici sen kimsin ya.. şakır şakır yağmur altında bıraktığınız yolcuların ahı tutar sizi. *
devamını gör...
bireysel taksi boykotumun haklılığını bir kez daha göstermiş açıklamadır. bu vandallara para kazandırmamak lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar