boş şeyler bilen insan, boş eyer taşıyan eşekten farksızdır. işinize yarayacak şeyleri bilin, size vereceği faydanın haddi hesabı yoktur.
gün gelir elinize zanaat verir, mesleğiniz olur.
gün gelir çıkılması zor bir işten sizi çıkarır.
gün gelir hayatınızı kurtarır, sizi ailenize bağışlar.

bu hayatta her şey olun, ama boş eyer taşıyan eşek olmayın.
devamını gör...
sohbet konusu bilgilerdir.
boş bir beyin taşımaktansa işe yaramayacak bilgilerle dolusunu taşımak daha makbul geçer en azından ortamlarda soğuk nevale falan diye geçmez, sohbetinizle karşılanırsınız.
devamını gör...
îşe yaramaz bilgi yoktur.ışe yaramaz insan vardır. biz ne kaybettiysek bugüne kadar islamcıların bilgiye karşı bu saçma "malayani" önyargısından kaybettik.sonunda tam da istedikleri üzere kendi yaşadıkları evrenden habersiz gerizekalı bir sürü yaratmayı başardılar.bugün memlekette "nasa neden marsa gidiyor ki otursun aşağıda ibadet etsin" diyen gerizekalı hocalar ve bunları muteber kılan zevzek müritler mevcut.

mesela şu an hollywood a milyarlar kazandıran çoğu mit anadolu ve mezapotamya kaynaklıdır.örneğin "dracula" namıyla bilinen vlad tepesh osmanlı sarayında yetişmiş senelerce osmanlı ile harb etmiş ve anadolu'da hapis yatmıştır."vampir" efsanesinin doğuşu tamamen bu topraklardadır.örneğin "vampirler uçabilir" efsanesi kendisinin afyon karahisar yahut kütahya eğrigöz kalesinden kaçışı ile ilgilidir."vampirlerin lordu" efsanesi tokat kalesinin etrafındaki geniş mağaralarda yaşayan yarasalarla konuştuğuna dair efsanelere dayanır.keza "güneşe çıkamama" hikayesi "gün yüzü görme" lanetimizden,"süper hız" meselesi kendisinin anadolu'dan 1 hafta gibi bir sürede eflak'a kaçmasından,"süper rejenarasyon" meselesi yaklaşık 10 kez osmanlı ordusunun elinden yaralı kurtulmasından gelir.hatta kazıkla ve kafa keserek ölme mevzuu da ali paşa'nın kendisini infaz şeklinden türemiştir.

bütün bunlar hollywood a yüzlerce milyon dolar kazandırıyor.dandik romanya bile vampir turizminden milyonlar kazanıyor.ama bizim salaklara göre "malayani"

keza bugün insanlığın kullandığı buluşların hatrı sayılır kısmı uzay çalışmalarının eseri.ama bu salaklara sorsan o da "malayani"

kralların oyunu satranç malayani,o malayani bu malayani.

faydalı iş ne?canlı cenazenin tekinin fotoğrafını çekmek için birbirini ezmek.faydalı iş ne bir meczubun etrafında halka olup sara krizi geçirir gibi hareketler yapmak.faydalı iş ne?spor olsun diye anlamadığın dilde metin okumak.

sizin faydanız batsın malayani herifler.
devamını gör...
bilginin kendisi aslında binanın temelini oluşturur. temel başlı başlına beton yığını ve görüntü kirliliğinden başka bir şey değildir. ancak bilgiyi isleyen kişi bir mimar mühendis gibidir. bilgiyi ne kadar güzel zihinde işlerse o kertede ortaya sanat çıkarır. sonuçta bugünün kıro müteahhitleri de mühendislik bilgisine sahiptir ama hiçbiri bir mimar sinan leonardo da vinci değildir. bugüne bugün bilgiye ulaşmak google vasıtasıyla bu kadar kolay olduğu halde neden ortaya kaliteli ürün koyamıyoruz sorusunun cevabı bu bakış açısında yatar. davut heykeli'nin yapılış hikayesine baktığınız zaman bilginin değil de onu işleyenin daha mühim olduğunu idrak edersiniz.
devamını gör...
magazin, futbol, siyaset, dizi gibi hiçbir işe yaramayan insanın zekasıyla dalga geçen zeka seviyesini gerileten boş işlerle uğraşmaktansa, bana fayda sağlamayacak boş bilgi ile kafamı aklımı tıka basa doldururum daha iyi.
devamını gör...
istanbul'un iki farklı ilçesinden olan küçükçekmece ilçesi adının aksine büyükçekmece ilçesinden, nüfus ve yüzölçümü bakımından büyüktür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar