tanımlarda beddua etmek

bir yazarın, sadece kendi gibi olmadığı için, kendisi gibi düşünmediği için, farkı kabullenemediği için, bazen korktuğu, genellikle suçladığı için, aslı astarını tepe gözüyle görüp çok yönlü bakış yeteneği olmadığı için, aslında yok etmeye, zarar vermeye bal gibi meyyal olduğu halde kendisi yapamadığından Allaha havale ettiği için, diline sahip olamadığı için, nefret kustuğu için, hoş görüden, izandan, çoğunlukla değerlendirmeye olanak verecek bilgiden noksan olduğu için yaptığıdır...

bu kadar berbat, kötücül bir dileği söyleyememek için dindar değil biraz insan olmak gerekiyor... kendine insan diyen birinin beddua etmemesi gerekiyor... küfürsüzlüğü şiar edinmiş bir sözlükte, kemiksiz dillerden ulu orta savrulan bedduanın işi ne?
devamını gör...
genelde bölücü, katil, habis ruhlu teröristlere ve destekçilerine yönelik yapılıyor gözlemlediğim kadarıyla.

yerini bulmuş bence. amin.

birbirimize etmeyelim tabi ki mümin kardeşlerim. o yanlış bişi.
devamını gör...
aslında kişi küfredemediği için bu yolu kullanıyor. şahıs esaslı bakacaksak her örgütte ve devlete bağlı askeriyede kafir ve müslüman kimseler bulunur. nizam esaslı bakacaksak komünizm de laiklik ve demokrasi de birdir. hepsinin Allah belasını... demiyoruz, demi?! ah şu ucuz meşruiyet zemininiz...
devamını gör...
israil ‘in yerle bir olmasından bu bedduaların tuttuğunu görüyoruz zaten.

ne kadar beddua küfür edilen varsa hepsi aşırı iyi yerlere geliyor boşuna yormayın kendinizi.

ben bir kere beddua ettim o da nasıl tuttu anlamış değilim. yıllar önce bir takside telefonumu unutmuştum. indikten hemen sonra fark ettim. birinin telefonundan aradım adam açtı telefonu ve hemen kapattı. sonra tekrar tekrar aradım ama telefonu kapatmış. o ara ağzımdan “ulan akşama kadar 4 teker üstünde geziyorsun inşallah 120 ile giderken tekerin patlar” diye bi beddua etmiştim. 2 saat sonra adam bi şekilde beni buldu. ve dedi ki “ ya sen nasıl bir beddua ettin yarım saat içinde 4 tane ölümcül kaza atlattım al arkadaş şu telefonunu vallahi geri vermeyecektim ama o kazaları atlatınca aklıma hemen sen geldin ve getirdim telefonunu” dedi. ben de “olur öyle şeyler boşver “ dedim ve aldım telefonumu.
devamını gör...
günün anlam ve önemine binaen; bebek katili hain teröristler barış pınarında boğulun inşaallah. cehennem çukuru ebedi mekanınız olsun desem beddua mı etmiş olucam?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar