tantuni

limon ve cin biberle birlikte süper giden giden yiyecek..ankara'da pahalı ve güzel yapan yer yok gibi..beşevler göbeğinin orda var..izmirde küçükparkta güzel yapan bir yer var..
devamını gör...
2004 sonlarında tanıştığımızda bir bilişimciyken, şimdilerde edebiyat çevrelerinde boy gösteren neyzen. bir dönem modellik yaptığı için erkek arkadaşları tarafından kıskanılan, 'adam kendini tarkan sanıyyoooyaae' diye çekiştirilen insan evladı. severiz o ayrı.
devamını gör...
memleket hasreti diye bilinen tabiri mersinli bir adama tantuni hasreti dedirten lezzete verilen isimdir.mersine yolunuz düşerde "ben açık ekmekte hafif severim" diyenler için göksel tantuniyi,"olurmu arkadaşım okadar yolu parmak kadar şeyi yemek için mi geldim ben? getir şöyle çift lavaş"diyenler içinde acı tantuni,mert tantuni,hasan usta ve özkan tantuniyi tavsiye ederim.
devamını gör...
mersin ve ilçelerinde, yanında bol garnitürle servis edilir. porsiyonları doyumluk değil tadımlıktır. (belki de doyumluktur da tadına doyum olmadığı için böyle değerlendirilmiştir.) tantunicilerde genellikle ciğer de yapıldığı için, tavsiye edilen kombinasyon, bir tantuni lavaş+bir ciğer lavaş+bir tantuni lavaş daha, şeklindedir.
fiyatı fazla olmamakla birlikte, "ben tek porsiyon yiyeceğim" derseniz, tavsiye edilecek yöntem, "ekmek arası tantuni"dir.*

edit: "porsiyon" kelimesi, büyükşehirlerdeki "ekmekarası mı porsiyon mu olsun? sorusundaki porsiyon anlamında kullanılmamıştır.
devamını gör...
kendisi için sağda solda 'iyi çocuk da çevresi kötü' cümlesi kurulurken gülesim geliyorsa da kardeşlerimden daha iyi anlaştığım, bir diğer kardeşim.
devamını gör...
güzelliğinin sırrı biraz da "salata"sında olan muhteşem lezzet.
salatası; domates, kuru soğan, maydanoz, ve taze nanenin güzelce doğranıp içine tuz, kimyon ve bolca sumak konulup karıştırılması şeklinde hazırlanır. *
devamını gör...
ismini duyunca, daha önce karşılaşılmamış bir cins yabancı uyruklu yemek sanıyor insan. bildiğimiz ekmek arası et sebze filan.
evet lezzeti çok güzel ama bir tane kesmiyor, hatta iki tane de kesmiyor. cebe zarar yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar