tanzim satış noktaları

ülkemizin varlık içerisinde bulunduğu gösteren satış noktalardır. dış güçlerin oyunlarını bozmaya yaradığı söylenmektedir.
devamını gör...
annemin mütemadiyen eve salatalık taşıdığı ancak bizim semtte hala nereye kurulduğunu göremediğim satış noktaları. o taze salatalıkları nereden getiriyorsunuz bilmiyorum ama muhteşem. aynısının domatesini istiyorum. kahvaltı en kral öğün be! canım kahvaltı!

edit: şu tanıma eksi veren aklı evvel; sen git hamur ye. umarım yusyuvarlak olursun karşim senin vücut ebatının geleceği bu mükemmelliği hak ediyor hissediyorum.
devamını gör...
toplumun bir kesimi bu tanzim satış noktalarında görünmekten utanıyor kimisi de gidip marketten kazık fiyatlara domates almaktansa o kuyrukta bekliyor. kuyruk dediklerine bakmayın üstelik bazı yerlerde sıra çok hızlı ilerliyor. bu tanzim kuyrukları eleştiriliyor da şöyle yoğun bir günde marketlerde de aynı şekilde beklemiyor musunuz?

ben hala bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. maalesef bizim evin yakınlarında yok o yüzden bu tanzimlerden bir şey alamadım.
devamını gör...
"eski türkiye"de tüp, gaz, ekmek vs. gibi kuyrukların eleştirisi çekinmeden yapılabilir, filmlerde bunlara sıklıkla yer verilebilirdi. 40-45 yıl öncesinin filmlerinden o dönemin şartlarını anlayabiliyoruz.

peki bugün? tanzim satış noktalarını dahil eden bir film çekebilecek yapımcı, yönetmen, oyuncu vs. var mı? bir twit attı diye yalaka, vatan haini olmakla itham edilenlere film çektiklerinde ne yapılır?

yıllar sonra bugünkü filmlere baktığımızda bu tanzim satış kuyruklarının olmaması "ekonomi çok iyi" savına destek olarak bile sunulacak ama o dönemki insanlar demokrasinin durumundan bihaber olacaklar. bütün mesele de bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar