taraftar

bazıları körü körüne bağlıdır taraf olduğu şeye. sorgusuz sualsiz göklere çıkartır onu eleştirmeye kalkarsan taraf olduğu şeyi çok da tehlikeli olabilir ayrıca .
devamını gör...
''bütün suçlarına, günahlarına, kabahatlerine rağmen bence futbol olgusundaki en masum kitle hâlâ taraftarlardır." der , büyük usta ve büyük beşiktaşlı zeki demirkubuz...
devamını gör...
gs cc - fb ülker abdi ipekçide gördüğüm arkadaşa teşekkürler. bu akşamda görürüm umarım.
ülkemizde 90'lı yıllar ile bugün arasında düşünce olarak aynı,*ama görüntü olarak çok değiştiği kanaatindeyim. o yıllarda bir takımın taraftarı gibi giyinilmezdi iş ten çıkılır maça gelinirdi. sevgimiz gönüldendi. gömlek, kumaş pantolon, kundura kombinasyonu sabitti. sadece tuttuğu takıma ait örgülü iplikten yapılmış aksesuarı kuşak gibi kafaya bağlardı. yanında mendil olurdu terlediğinde gömleğinde iz kalmaması için ensesine koyardı, sigarası küfrü ile sürekli ağzındaydı.*. şimdi ise bu taraftar baştan aşağıya tuttuğu takımın formasını, aksesuarını, donunu, şapkasını her şeyini takıp takıştırıyor.

şimdi ki taraftarları mal olarak görüyorum o yıllarda bilete 2 milyonu bile zor veren birisi olarak şimdi sevgimizin sömürülmesi ile nelere para verir olduk sayamıyorum. adam stadı yıkıyor maketini yapıp satıyor? arkadaş bu kadar da kullanılmaz bir taraftar olan insan.kombine alan birisi olaraktan ben de bu oluşumun içersindeyim. seviyorum,aşığım malım.
devamını gör...
akıl almaz insandır bu. gündüz mahallemizin bakkalı gece taraftar. sarı lacivert donu giyince adama bir haller oluyor.

muhabir adama* bir şey soruyor adam diyor ki; bu sefer çok iddialıyız, kesin şampiyon olcaz, bize dil uzatanların çenelerini kapamak isityoruz.

ulan sanırsın adam kulüp başkanı ya da teknik direktör falan! yok olm yok, sen bizim hamdi abinin çırağı nuri, tanıyom lan ben seni!
devamını gör...
tanım: 10 kişi bir araya geldiklerinde görebileceğiniz en aptal topluluktur.

fanatik bir galatasaray taraftarı olduğumu belirterek başlayayım. ama bu işin galatasaray'ı fener'i beşiktaş'ı yok arkadaş. tamam izledin maçını sevindin evde, barda, cafede vs.. lan tamam yürü git evine insanları boş yere rahatsız etmeye ne hakkın var? beni neden rahatsız ediyorsun? niye evime gidemiyorum olm ben? ben mecidiyeköy'den levent'e niye 3 saatte gidebiliyorum? mantıklı bir açıklaman var mı? yok.

hadi eğlendin diyelim, trafiği de kapattın eyvallah. meşalaler, bayraklar, havaya atılan koca koca kel fodul adamlar bunu da anladım diyelim de o küfürler ne arkadaş? bana bundan çıkarını söyle tamam diyeyim hödük insan. kız arkadaşımla taraftarların arasından geçmek zorunda kaldığımızda, bağıra çağıra o salyalarınızı akıtarak ettiğiniz küfürlerden ben utandım siz hiç mi utanmadınız?

bir de işin sermaye - taraftar olayı var ki hiç girmeyeceğim o konuya. birileri orada milyon dolarlar vererek futbolcular transfer etsin, işin içine futboldan başka her şey girsin, birileri paraları aklasın, tesisler yaptırsın, istiklalin ortasına alışveriş merkezi diksin karpuz gibi sen de akşam eve giderken verdiğin yol parasının aldığın ekmeğin hesabını yap ki ay sonunu denkleştir.

neyse daha fazla kızmayacağım size boş kalabalık güruh. sebastian'a söyledim zaten; atımı getirecekmiş.
devamını gör...
--- spoiler ---

e-taraftar, sporun gündemini tutan, bunu yaparken de en güncel bilgiyi, en tarafsız şekilde sunan bir spor sitesidir. asparagas haberlere yer vermeyen sitede, fenerbahçe, beşiktaş ve galatasaray ile ilgili tüm haberlere, en kısa sürede ve en doğru şekilde ulaşabilirsiniz. sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan üç büyük kulübün çekişmesi, en doğru şekilde e-taraftarda yer almaktadır. fatih terim’in ayrılmasından sonra dünyaca ünlü hoca mancini’yi teknik direktör olarak takıma katan galatasaray, şampiyonluk yarışından kopmamak için mücadele etmektedir. sezona fırtına gibi başlayan, sonradan talihsizlikler yaşayan beşiktaş ta, e-taraftar spor sitesinde yer almaktadır. sporun bir tutku olduğu türkiye’de, en doğru ve güncel haberi almak için e-taraftarı ziyaret edebilirsiniz.

--- spoiler ---

kaynak: http://e-taraftar.com
devamını gör...
karşı taraftan tanıdıkları olunca fanatikleşen varlık.

maçtan sonra, kazanırlarsa şayet, ona söyleyeceklerini kafasında önceden ayarlar.

mesela sırf laf sokmak için arar, yada sözlüğe sırf bunun için girer filan..
devamını gör...
ahlaklısı iyi güzel de ahlaksızı tam dayaklık oluyor. copla, tomayla dalan türk polisi'ne bu konuda teşekkürlerimi iletiyorum. sirsiriler.
devamını gör...
galatasaray taraftarı gibi olmayandır. holiganlık yapmayandır,sahaya su şişesi atmayandır,ortamı gerip fırsattan yararlanma çabasına girmeyendir,takımındaki iti barış elçisi gibi görüp sahiplenmeyendir,çıkıp artistlik yapıp biz yenseydik böyle yapmazdık demeyendir.taraftar dediğin onurludur,akşamında biz kazanırız asarız keseriz diyip,gecesinde nutuk atmayandır.siz de taraftarsanız ???**
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar