tarama

bir de saç taramak vardır. erkeklerin arka cebinde ya da gömlek cebinde bulunan tarakla saçlar bir güzel taranırdı. bunun bir de yuvarlak bir aynası vardı. hala var ama kullanılmıyor.
devamını gör...
bir çeşit meze.

işte malzemeler:

250 gram kırmızı balık yumurtası (kırmızı havyar- işlenmemiş tarama)
3 dilim kuru ekmek
â½ limonun suyu
1 adet kuru soğan (küçük boy)
2 diş sarmısak
â½ çay bardağı zeytinyağı
su
tuz
devamını gör...
"select objects" ile tarama yapabilmeniz için nesneyi kapalı şekil haline getirmek gereken; "pick point" ile ise karmaşık alanlarda hata veren autocad komutu. ama ben severim ki bu komutu. o olmasa herşey çok sıkıcı olurdu.
devamını gör...
bir dizi yakın ve paralel çizgi kullanılarak yapılan gölgelendirme tekniğidir. çizgilerin kalınlıkları ve birbirlerine olan mesafeleri arttırılıp, azaltılarak, koyu ve açık tonlu gölgeler arasındaki farklılıklar elde edilir.
devamını gör...
1. (alm. untersuchung, f, überprüfung, f, erhebung, f, befragung, f; fr. enquête, f, sondage, m; ing. survey) [egitb.] belirli bir alan ya da konuda yeni uygulamaları, eğilimleri ya da düzgüleri öğrenmek amacıyla geniş bir kümeden ya da topluluktan bilgi toplamak ilkesine dayalı bir araştırma türü.

2. (alm. begutachtung, f, überprüfung, f, untersuchung, f; fr. étude topographique, f; ing. survey) [kentb.] sınırları belirlenmiş bir alanda, fiziksel planı oluşturmak amacıyla koşulların araştırılması.

3. (alm. recherche, f, erkundung, f, forschung, f; fr. recherche, f; ing. research) [yazb.] bir konuda bilgi, terim, sözcük toplamak amacıyla kitapları, yayınları ve değişik kaynakları inceleme, araştırma.

*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar