başlık biraz isabetsiz oldu aslında konu şöyle: tarihi türk filmlerinde düşman kralı önemli bir görevle birkaç askerini ya da elçisini yaban ele gönderir. bu gönderilen eleman emanet edildiği işi beceremez ve perişan bir halde saraya geri döner. buradaki mantık hatası adamın öldürüleceğini bile bile saraya dönüp bu haberi deklare etmesi.
lan adamın sana emanet ettiği kızını koruyamamışsın hala ne yüzle dönüyon saraya. adam zaten zalimin önde gideni kafatasından şarap içen manyağın biri hala dönüp ellerini önde kavuşturup izahat yapıyorsun.
sonra da "götürün gebertin bunu" dedikten sonra yalvarıyorsun adama "yapmayın kralım öldürmeyin beniiiih" diye. istisnasız her filmde vardır bu sahne. tarih tekerrürden ibarettir sözü burdan geliyor zaar.
devamını gör...
muhtemelen set ekibinden olan ve figürana para vermek yerine "muhittin gel sen oyna!" denilen kardeşimizdir. günümüzde bile ufak tefek roller için set ekibinden birileri kullanılır, ne gerek var figüran oyuncu beklemeye. al ışıkçıyı, koy kameranın önüne, tertemiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar