tasma vs yüzük

tasma; bir hayvana takılan özgürlüğü ekarte edici aksesuardır. yüzük ise insanî bir takı olmakla birlikte bazen sıradan olur bazen alyans olur, bazen de zorunlu devam eden evliliğin pranga simgesi... *
devamını gör...
*tasma zorla ve hayvanlara takılırken, yüzük ise isteğe bağlı olarak insanların kendisinin taktığı şeydir. yüzüğü tasma olarak gören evlenmeyip sürekli birileriyle fink atabilir. yalnız sonucu iyi olmaz söyleyeyim.
devamını gör...
alyans için yapılan farklı görüşlerin adlandırmaları. özgürlüğüne düşkün ve evliliği tutsaklık olarak tanımlayan iki cinsteki bireyler bunu tasma; dış çevreyle arasına duygusal ilişki ve seksuel noktada duvarlar örüp, eşine sadakatini belli etmek isteyen bireylerse yüzük olarak tanımlıyor.
devamını gör...
tasma hayvanlar icin kullanilir, yuzuk insanlarin kullandigi bir aksesuardir. lakin bilinmelidir ki bunlar bir hayvani ya da insani baglayan, kisitlayan seyler degildir. en cok sahipli hayvanlar kacirilir ve genelde o yuzuk bazi seylerde soz konusu bile olmaz. bunlar goruntudur. sadakat tasma ve yuzukle olacak isler degil. bir kopek tasmasi olmadan da sizin yaninizda yuruyorsa sadiktir, bir kisi parmaginda alyans yokken de sizden baskasina meyletmiyorsa sadiktir. bunu bunlara baglayip da vs yapmaniz cok ikircikli. cok vicik vicik, igrenc.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar