tat alamamak

genellikle kış aylarında pusuya düşüren grip, nezle gibi "öldürmem, süründürürüm" tarzı ukala hastalıkların en tatsız getirisidir.
üst solunum yollarının hafif tahrip olması sebebiyle yediğinizden içtiğinizden samandan hallice tatlar alırsınız.

devamını gör...
eski insanların adalet, insaf, zulmü kaldırmak anlamlarındaki dâd kelimesinden gelen anlamıyla kullandığı, hissiyat belirten fiil.

edit: imla.
devamını gör...
bugünlerde bunu baya hissediyorum yapmayı sevdiğim şeylerden tut konuşmayı sevdiğim insana kadar hiçbir şeyden bir tat alamıyorum. bana yeni tatlar lazım.
devamını gör...
diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olmasından ya da tamek gibi başka bir kaliteli markanın seveni olmaktan kaynaklanabilecek durum.
devamını gör...
soyut olanından bahsetmek istiyorum. yaşadığınız şey üzüntü,keder, şaşkınlık vs. duygularının bir karışımı olup, olduğunuz duruma ilahi bakış açısı ile ve duyguları kenara alarak yaklaşımınız sonucu ortaya çıkan sonuç. kısaca nedensiz mutsuzluk.
devamını gör...
sigara tüketimi ile doğru orantılı artan durum. önce yemeklerden tat almıyorsun, sonra yemek yenen güzel bir andan yada mekandan, sonra iktidarsızlığa sebep olup sekstende almıyorsun. ve böyle uzayıp gidiyor. bak böyle yazınca bırakasım geldi. zıkkımn kökünü içelim emi. (bkz: zıkkımın kökü)
devamını gör...
koku alamamanın hediyesi. bu akşamdan beri tinerci gibi nane yağı kokluyorum. yok, hiçbir koku yok. tam elma ve soğan yiyip ikisini aynı şey sanma modundayım. çok acayip bir olay.
devamını gör...
burun tıkanıklığı yapan solunum yolu hastalıklarının ortaya çıkardı bir semptom. tat alamama hadisesinin meydana gelebildiği diğer rahatsızlık ise şiddetli migren atağıdır. bunu yaşadığım vakitler tadı uç noktalarda olan gıdaları canım çekiyor. örneğin; aşırı tuzlu, acı veya aşırı tatlı herhangi bir yiyecek. yoksa ne yediğimi anlamıyorum.
devamını gör...
bu aralar çevremde çok duyduğum şikayet. bu şekilde şikâyeti olanların gizli taşıyıcı olduğuna dair haberler okumuştum. bu şikâyeti yaşayan kişi ile aynı evde yaşayınca insan bi acaba demeden edemiyor. bende de gün boyu süren bi baş ağrısı vardı. hafif boğaz ağrısını hiç söylemiyorum o hep var.

evet paranoyak oldum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar