tatile haşema ile çıkmak

yani eğer tatile çıkarken evden itibaren haşema giyiyorsa çok ayıplayacağım ve güleceğim durum.

ha sadece denizde ya da havuzda giyiyorsa, yine bizim izmirde çok gülerler ama ben normal karşılarım yani olabilir.

evden haşemalı çıkarsa erkeklerin kıllı ve yarım metre önde giden göbekleri ne olacak, değil mi yani?
devamını gör...
Allah göstermesin kıyafetidir. tabi ki tercih, saygım var lakin gözümü kanatıyor ne yalan söyliyim. ayrıca bunun tesettürle ilgisi yok hanımlar kusuruma bakmayın, örtünmek de buna ama tesettür değil. yani kimse üstüne alınıp bozulmasın.
devamını gör...
tatile parayla çıkılır, paran yoksa tatile çıkma.
haşemayla hint fakiri gibi bedava tatil yapmaya kalkmak ne kadar akıllıca bilemem.
haşemayla denize gir, havuza gir ama tatile çıkma.
devamını gör...
haşema muhafazakarların bilinç altına dayatılan bir yaşam stilidir. özellikle son yıllarda bu çevrede bizim laiklerden neyimiz eksik deyip dünyevi zevklerin her türlüsünü tatma merakı tavan yapmış durumda. pazarlanan yaşam stili de bunun üzerine inşa ediliyor zaten. dünyevi zevklerin hepsi tü kaka değil tabii ki ama burada bilinçaltına oynanan fikir onlar yıllarca yaptı. sen de yap. senin neyin eksik fikridir. bu tehlikeli bir zihniyete yol açar.

daha önceden aşağıdaki gibi bir başlık açıp bu tehlikeye işaret etmiştim. gelen cevaplar o kadar komik ve saçmaydı ki ne diyeceğimi bilemedim:
(bkz: rezidansta oturup evlad-ı osmanlı’yız diyen insan)

konuya dönecek olarsak mesela vücudu saran, hatları belli eden haşema neden giyilir? bu doğru mudur? bunu tartışmak lazım. ama bu tartışılmıyor. denize girmek benim de hakkım deyip konuyu kilitliyorlar. yani deniz kültürünü de birçok muhafazakar kadın, mayoyla girenlerin hakkı da benim değil mi diye savunuyor. iyi de kimse denize girme demiyor ki. ayrıca sen argümanını neden diğer tarafa göre belirliyorsun? bunu dedikten sonra vücut hatlarını belli eden bir giysi giymeye, hele bir de ıslanınca kötü film sahnesine dönen bu eyleme neden böyle bir delil getiriyorsun.? neyse son olarak şunu belirtmekte fayda var: gençler saç uzatınca, farklı giyim tarzı seçince onlara benzeme, bilmem kime benzeyen bizden değildir diye hadis getirip bunu kendi hayatında uygulamayan en hafif tabirle ikiyüzlüdür.
devamını gör...
komik durumdur.

türkiye dışarıdan bakıldığı vakit bir tatil ülkesi olarak lanse edilir fakat işin içine girildiği vakit halkının yüzde ellisi yüzme dahi bilmez. haşema kavgası bir bakıma buna benzerlik gösteriyor. tamam güzel sen haşemayla denize girdin ama yüzebildin mi? aman dikkat et ayağın boşluğa denk gelmesin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar