tatlı dil

tutkusuz insanların genel uslubudur. bu dili kullananlar genelde politik davranan, duygusal anlamda herkese eşit ya da yakın mesafede duran, insanların nefretinden kaçan ve kendilerinden duyulan bir tatlı sözün bireysel anlamda herhangi bir mutluluk vermediği insan tipidir. herkese canım diyenin canı olamamak gibi bir sorununuz var ise haz edilemeyesidir.
devamını gör...
geçenlerde bir tv kanalında sosyal bir deney yada bir kamera şakası izledim.

ilk bölümde bir köpek var ve köpeğin tasmasından tutan bir adam. bu adam kalabalık caddede yakaladıklarına kibarca "lütfen köpeğimi bakar mısınız hemen döneceğim" diye ricada bulunuyor fakat herkes yine bir bahane ile kibarca reddediyor.

ikinci bölümde aynı adam aceleci ve kaba bir tavırla "tut, tut, tut şunu hemen" diye insanların eline tasmanın ucunu tutuşturuyor, gidiyor kimse de itiraz etmiyor elinde tasmayla adamın dönmesini bekliyor. çok ilginç gelmişti bana.
devamını gör...
insanları mahcup etmek, suçluluk psikolojisine sokmak için bire birdir. o size çemkirirken, sorun yok diyerek sırıtın sadece. hemen yelkenler suya inecektir. *
devamını gör...
aman kimse uzulmesin kafası ile birleşince en tehlikeli ikili gibi muamele görmesi muhtemel. ve insanlarda yavaş yavaş azalan nadirlesen bi haslet. bayılıyoruz kabaliga sertlige asmaya kesmeye gurlemeye.. böyle olunca kendinizi güçlü sanıyoruz falan.. işte bunlar hep ahir zamanlar.
devamını gör...
ikna edici, bağlayıcı bir dildir. bu muhatabını etkilemek için yapmacık , samimiyetsiz ve yalandan olmamalı. böyle olduğunda kalp ısınmaz http://zaten.bağırarak insanların kalplerini kırıp canlarını acıtarak iletişim kurmaya öylesine alışmışız ki garipser olduk dili tatlıları..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar