tavuk

şimdilerde antibiyotiklerle büyütüldükleri için antibiyotik alan insanlara artık ilacın faydası dokunmuyormuş.. neyi gönül rahatlığı ile yiyeceğiz peki biz.
devamını gör...
hatır için çiğ bile yenirmiş. çiğ tavuğu yiyen bir de vejeteryan ise 'double effect,' hele bir de üstüne salmonellayla tanışdıysa...oh oh ohhh! hatırşinas olunduğuna hiç şüphe edilmez artık.
devamını gör...
tavuk sürekli inat ediyormuş: ben de kazınki kadar büyük bir yumurta çıkaracağım diye. fakat başaramıyormuş. bir gün tüm gücüyle ıkınmış, ıkınmış, ıkınmış.. sonunda kazın yumurtası kadar büyük bir yumurta çıkarmış. fakat kıçı yırtılmış.

- maksat kıssadan hisse çıkarmaktır hikaye anlamak değil!
devamını gör...
kuzenim annesine sarılıp şımarırken bu hayvan adına birinci tekil şahıs iyelik ekini ekler, son hecedeki u sesini yumuşakça uzatır. annesinde kısacık bir boy ve hafif de kilo olduğu için, pek sevimli olur bu söz. bunun dışında tavuklar yılda 250-300 yumurta verir, bu açıdan en verimli zamanlarını bir ve iki yaşlarında ve genelde 5-6, en iyi şartlarda 7-8 yıl yaşarmışlar.
devamını gör...
erpiliç tesislerinde kesiminden hamburger oluncaya kadar her aşamasını gördüğüm. hatta tavuktan tavuk yemi yapıldığını gördüğüm hayvandır.

ort 45 gün gibi bir sürede tavuk olan havyancağızın gece gündüz ışık ile uyutulmayarak 21 günde nasıl tavuk olduğunu yetkiliden dinledim.

beyaz çizmelerim, üzerimde sözüm ona hijyenik kıyafetlerimle elle kesim yapıldığını izlerken kasapların pek de öyle bismillah dediklerini göremedim. üzerime sıçrayan kanları saymıyorum bile...

neymiş efendim bu süreçleri görünce markaya daha kreatif iletişim çözümleri üretecekmişim. nefret ettim tavuktan be!

devamını gör...
ilginç özellikleri olan bir hayvandır. yavrusunu (civciv) korumak için köpeğe, kediye, insana saldıracak kadar fedakârdır. bir yandan da korkaklık sembolüdür. uluorta her yere def-i hacet yapacak kadar pistir. ama dışkısı da gübre olarak kullanılır. yol kenarında gezinip dururken araba yaklaştığı anda yola fırlayıp arabanın önüne atlayacak kadar aptaldır. kuştur ama uçamaz. horoz denilen erkeği dövüştürülür. yine bu horozun ötüşü de meşhurdur. çoğu zaman sizi sabah namazına bile kaldırabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar