tayber doğan

#6235013
menzilci olarak söylüyorum böyle bir şey demedim 13 senedir menzilcilerin içindeyim böyle diyeni de duymadım. hepimizi yaftalmaya çalıştığı için hakkımızı nasıl ödeyeceğini merak ettiğim yazar. ayrıca adıyaman'a gezi için gittim, menzil hariç merkeze gittim yani, yanlarında bir Allah dostu var, rasulullah sav torunu var ama kimsenin bundan haberi yok. ve dahi kafir bile olsa insan canı daima önemlidir. içmiş dahi olsa affedilip affedilmediğini biz bilemeyiz kalbini yarıp bakmadık. insana insan olduğu için değer veririz. yaradandan ötürü yaradılanı severiz.
şuraya rasulullah sav torununu sevmek hakkında bir kaç hadisi şerif bırakalım ümmet nasiplensin.
"islam'ın temeli; beni ve ehlibeytimi sevmektir."
"resulullah sallallah'u aleyhi ve âlih bana buyurdu ki: ya ali! islam çıplaktır; elbisesi takvadır; tüyü hidayettir; ziyneti hâyadır; direği (haram ve şüpheli şeylerden) sakınmaktır; ölçüsü salih ameldir. islam'ın esası, benim ve ehlibeytimin sevgisidir."
"âl-i muhammed'in bir gün sevmek bir yılın ibadetinden daha hayırlıdır; kim bu sevgiyle ölürse cennete girer."
ha bir de ayeti kerime ile not bırakalım ki işin ciddiyeti belli olsun. şura suresi 23. ayet. istediğiniz meale bakabilirsiniz. ama en güvenilir olanlardan ömer nasuhi bilmeni vereyim ben size.
ömer nasuhi bilmen (42/şûrâ-23: işte bu, o (haber)dir ki, Allah imân eden ve sâlih sâlih amellerde bulunan kullarına tebşir eder. de ki: «ben bunun üzerine sizden akrabalık sevgisinden başka bir ücret istemiyorum.» ve kim bir güzellik kazanırsa onun için onda bir güzelik arttırırız. şüphe yok ki Allah gafûrdur, şekûrdur.) / ömer öngüt (42/şûrâ-23: Allah'ın iman eden ve sâlih ameller yapan kullarına müjdelediği işte budur. resulüm! (ilâhî ahkâmı tebliğ ettiğin kimselere) de ki: "ben sizi hidayete dâvet ettiğim için hiçbir ücret istemiyorum. ancak yakınlarıma (ehl-i beyt'ime) muhabbet etmenizi isterim. " kim bir iyilik yaparsa, onun iyiliğini artırırız. şüphesiz ki Allah çok bağışlayan, şükrün karşılığını verendir.)
devamını gör...
sabahtan beri nikinin anlam ve önemini düşünüp, bir türlü işin içinden çıkamadığım yazar. jeton sonradan düştü tabi. ulan "tayber" diye isim mi olur diyorum.
devamını gör...
sözlük kurallarına aykırı tanımları çoğalan yazar.

forum sitesi değil kardeşim burası. nick altına teşekkürler falan yazıyorsun.. bu gidişle uzaklaştırma cezası alırsın, benden söylemesi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar