tayfur havutçu

süleyman seba'nın akrabasıdır. bu nedenle almanya'dan türkiye'ye geldiğinde istemesine rağmen, süleyman seba'nın torpiliyle geldi derler diye süeyan seba tarafından beşiktaş'ta istenmemiştir.
devamını gör...
tıpkı kendi kuşağından olan ogün, abdullah, ertuğrul gibi bir noktaya kadar gelişebilmiş sonra tıkanmıştır ama üst düzey yıldızlar döneminin yolunu açmıştır.
devamını gör...
almanya'dan ilk geldiği dönemde süleyman seba'nın yiğeni olduğu gerekçesiyle seba tarafından dedikodulardan çekinilerek beşiktaş'a gelemedi. kocaelispor'dan sonra geldiği fenerbahçe'de ilker yağcıoğlu'yla birlikte müthiş bir sağ kanat ikilisi oluşturmuştu. beşiktaş'a geldiği ilk günden itibaren seba'nın torpillisi lafları hep gündemde tutulmaya çalışıldı. aradan yıllar geçtikçe ve yeni teknik adamlar göreve geldikçe tayfur'un torpilinin oynadığı futbol olduğu ortaya çıktı. keza seba bile başkanlıktan indi ama tayfur beşiktaş orta sahasında kimseye değişilmedi. beşiktaş'ta kaptanlığa kadar yükseldi. nikahının ertesi günü sabah 9da antremana gelerek futbolcu arkadaşlarını, hocası nevio scala'yı ve basın mensuplarını ama heralde en çok da eşini şaşırttı. maç sonu röportajlarındaki peltek dili ona şirin bir hava kattı. euro 2000 elemelerinde milli takımın hakan şükür'le birlikte en golcü oyuncusu oldu. şimdilerde euro 2000 elemelerinde kendisine çok güvenen ve sürekli forma şansı veren mustafa denizli'nin yardımcılığını yapmakta.
devamını gör...
2+1 yıllık anlaşmayla beşiktaş'ta kalmıştır da bu gözler ertuğrul sağlam'ın nasıl gönderildiğini gördü be... ilk kötü gidişte gönderilecek adamların başında kendisi geliyor. inşallah hayırlı olur hakkında, sevindim, haketmişti.
devamını gör...
bjk ile 2+1 yıllıgına anlaştığı söyleniyor. bjk taraftaları ve tüm türk futbol izleyıcılerıde iyi biliyorkı 3 maç yenılsın ertuğrul sağlam, rıza çalımbay vs. hocaları gibi tayfuru bizim çocugumuz ama kaldıramadı bu yükü gibi basit söylemlerle takımdan yollanıp kendıni her hangi bir anadolu takımında bulması muhtemel hoca.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar