vatan millet din tayyipin safına geçince otomatikman oluşan durum. ortada hazmedememe, garez, kibir, gerzeklik falan gırla..
devamını gör...
tayyipsever olacağım derken mal olmaktan iyidir.

nasıl bir kafadır anlamıyorum bir türlü tayyip i sevmiyorsan -buradaki sevmemek sadece eleştirmek yanlışlarını söylemek- bazılarının gözünde seni vatan millet hatta ve hatta din düşmanı yapıyor. kim lan bu tayyip halife mi? peygamber mi? kutsal mı? evliya mı?

not: cemaatçi değilim.
devamını gör...
türkiye'de gülencilerin ve zaten bi çacık olmayacak o kemalistlerin pkk ile işbirliğine kadar
uzanan tavırlarını göz önünde bulundurursak hiç de yanlış olmayan tespit.
bir kısmı da aksine vatan, millet, din düşmanı olduğu için tayyip düşmanı oluyor.
devamını gör...
aman tayyipe muhalif olayım da rusya mı olur, amerika mı olur, pkk mı olur kim olursa olsun birilerinin yanında durayım kafasının sonucu.

son örneğini bugün fetö amcamız rusyanın türkmenleri vuran uçağının düşürülmesi hakkında verdiği demeç ve ruslarla el sıkışmalı, gülüşmeli pozuyla ortaya koymuştur.

yani düşün dünyanın en zıt kutupları aynı hedefe yönelmiş vaziyette. pkk akp'yi düşman bellemiş, chp düşman, dhkpc düşman, rusya düşman, fetö düşman ne bileyim say say böyle bir ton var.

yani aklın yok yok burnunun delikleri demi yok derler ya. ulan ben hiç bir şey bilmesem bu kadar vatan millet din düşmanı oluşumların düşman olduğu bir topluluğun sonuna kadar yanında dururdum lan. hiç tanımasam, bilmesem, cümle alem hırsız, yolsuz ne bileyim katil, faşist dese yine yanlarından ayrılmazdım.

valla bak. imamı şafi hazretleri buyurmuş ya fitne zamanı oklar kimi gösteriyorsa hakkı orada arayın diye. düşün bak. ne kadar basit bir algoritma. hayat kurtarıyor.

geceleri salak salak kalkıp ona buna beddua etmene de gerek yok. a4'e yazdırılmış dua, ayet hadisleri duvara yapıştırıp yahudiler gibi dualar etmene de gerek yok. mışıl mışıl uyursun.

yapma müslüman. yazık sana.
devamını gör...
böyle bir tayfa var malesef ama rte'nin bir tarafını yalayanlar da haddinden fazla. pireye kızıp yorgan yakmak gibi de değil bu. ama fetö haklı, zamanında sen ortak ol sonra ortağını saf dışı et. insanın zoruna gider yani. chp kendimi bildim bileli sağcıları sevmez zaten. din demişler de din falan yok zaten şu an. sadece dini çıkarlarına uygun kullanan siyasi partiler var. bunu da en güzel ve etkili şekilde kullanan hangi parti biliyoruz.
devamını gör...
fanatizmin şirke kadar gideceğinin göstergesidir.

Allah muhafaza rte Allah bir dese sırf düşmanlık için "yok ya olurmu öle şey" diyecekler türeyecek yakında. aynı şey diğer fanatikler için de geçerli.

hataları eleştir ama fanatizm adına da düşmanlık etme.
devamını gör...
tayyip dini simgelemediği gibi halkıda simgelemiyor gözümüzle gördük koltuk sevdasında koşturuken şehitler yağmur gibi aktı velhasılı dini simgelemeyen birisine düşmanlık din düşmanlığıo sıfatına erdirmez adamı, bu cümleyi kabullenenler islam adına kendi doğrularınca niyetlenit hareket eden en az 2 alime kin güdüyorsa aynı sonuç doğacağından çelişkili kör siaysetci gundi cümlesidir,

ayrıca serbest çağrışım olarak;
(bkz: teyyip düşmanı olcam derken blu ray bağımlısı olmak)
devamını gör...
tarih boyunca türklerde her zaman yaşanan bir durum. türk milleti karakter olarak da ihtiras sahibi bir millet olduğu için türkiye topraklarında asla devletini düşünen bir muhalif anlayışı olmamıştır. eskiden abdülhamid han'a karşı ingilizi, fransızı, rusu ile kucak kucağa oturulurdu, enver paşa'ya karşı olmak için "enver kazanacağına bulgar kazansın" diyerek balkan savaşında kurşun sıkmadan cephanemizi teslim edişimiz, adnan menderes'e karşı abd'nin organize ettiği darbeye kol kanat gerilmesi, sırf iktidar işini iyi yapamasın diye mecliste ve bürokraside önünü tıkamak... fatih dönemindeki, selçuklu dönemindeki yapılan ihanetleri anlatmıyorum daha. saymaya kalksam mete han'a kadar gider.

özellikle bu ülkede bir muktedir ne zaman devlet başına geçtiyse ona karşı topyekûn bir hareket mevcuttur. ben o yüzden boşuna demiyorum bu ülkeye demokrasi getirirsen ülkenin ayağına kurşunu sıkarsın diye. senin halkın, senin coğrafyan, avrupa'nın demokrasi anlaşıyına sahip bir kafa yapısına sahip değil ki. avrupalı teslis inancıyla kültürünü şekillendirir ve demokrasi bu denklemde cereyan eder. o yüzden merkezi bir yapıdan ziyade daha federal yapıya sahiptir. türk milleti de tevhid inancına göre kültürü şekillendiği için merkezi bir yapıya sahiptirler. o yüzden bu topraklarda demokrasi işlemez.
devamını gör...
chp' nin yaptığıdır; lakin çok şükür vatandaş artık yavaş yavaş ayıkmaya başladı. siyasilerin tavırlarını evlerine ve dostluklarına sokmuyor artık.
devamını gör...
r.t.e ile ilgisi yok kanısındayım.

bu tipler zaten içimizde idi, bizden birileri gibi görünüp kapalı kapılar ardından yapmaları gerekenleri yapıyorlardı. kimse de şüphe etmiyordu, zira ezici çoğunluğu atatürkçü kisvesine bürünmüş insanlardan oluşuyordu.

bu maske ile uzu yıllar oydular devletin altını. gün geldi devran döndü keser dündü sap döndü kanı bozuklar d*maldı tayyip gömdü. işte bu yüzden son yıllarda umarsızca, fütursuzca vatan, millet, din düşmanlığı yapıyor ve bu durumda hiçbir beis görmüyorlar.

zira bükemedikleri bileği öpmek onlar için mümkün değildi. çünkü, neredeyse 100 yıldır sömürdüler bu ülkeyi. çocuklarımızın/gençlerimizin geleceğini çaldılar. bu kabul edilmezdi.

o yüzden rezmi/gayri resmi hangi yol olursa olsun r.t.e'yi devirmeyi hedef seçtiler. işin aksi yanı ise r.t.e'nin bildiğin matruşka bebek çıkmasıydı. bir türlü devrilmiyordu. sebebi ise bu ülkenin gerçek sahipleri idi. bu yüzden düşman oldular, bu ülkenin gerçek sahiplerine.

milletine, evladına, kutsalına, dinine. ağızlarına geleni söylediler, küfür ettiler, aşağıladılar. önceden böyle miydi, tabi ki hayır. neden; çünkü aydın doğan'ın yalısında hükümet kurup hükümet yıkıyorlardı hainler.

( o değil de, başta r.t.e ile ilgisi yok dedik ama, baya baya ilgiliymiş. evet)
devamını gör...
tayyip düşmanlığı değildir o. tayyip sadece bahanedir bu tiplemeler için. vatan, millet ve din düşmanlığıdır aslolan. bugün tayyip var, dün adnan menderes vardı aynı şeyleri yaptılar. sonrasında turgut özal geldi, aynı şeyleri yaptılar. yarın başka birisi olacak inşallah, yine aynı şeyleri yapmaya çalışacaklar. bunu biliyoruz ve 15 temmuz'da tayyip erdoğan'ı korumak için değil vatanı, milleti ve dini korumak için çıktık sokaklara.devamını gör...
sn. erdoğan bu ülkenin cumhurbaşkanıdır.
kimseninde bireysel bir düşmanlığı olduğunu sanmıyorum.fikirlerini beğendiğimiz ya da beğenmediğimiz durumlar mevcuttur.
buradaki bazı yazarlardan ayrılan kısmımız ise ben yaptığı yanlışların arkasında durmadım.
ben buranın eski halini de biliyorum. erdoğan hocaefendi derken hoca efendici olup erdoğan düşman olunca herkesten daha çok düşmanca davrananları ya da çözüm sürecinde abdullah öcalan süreç için önemli bir liderdir açıklaması yapıp şimdi milliyetçi olanları.
o arkadaşlara şahsi tavsiyem akıllarını arada kullanmaları, herkes insandır herkes hata yapabilir.
ayırıca erdoğan ne vatandır, ne devlettir, ne de dindir.
devamını gör...
dinim, vatanım, milletim recep tayyip erdoğan olmadığı için saçma sapan bulduğum söylem.

benim dinim, benim vatanım ve benim milletim bir kişiye bağlanacak kadar küçük değil.

dini, vatanı, milleti recep tayyip erdoğan'dan ibaret olanlar düşünsün. bir örnek vereceğim: dün esad kardeşim dedi, şimdi esed oldu, yarın esad kardeşim olursa sizler de yeniden esad demeye başlarsınız. çünkü siz düşünmüyorsunuz. körü körüne biat ediyorsunuz.
devamını gör...
vallahi kardeşim her kim ki tayyip düşmanı olursa o bu milletin de düşmanıdır. tayyip demek vatan demek vatan demek tayyip demek.

ezelden beri tayyipçiyseniz, ne ala..

bakın erdoğan göreve geldi, sıkı bir avrupa birliği politikası başladı. ben şahsen avrupa birliğine girecez diye o senelerde kokoreç bile yemedim yemin ederim. * sonra kürt açılımı oldu, bizim kanallarda öcalan pkk falan övüldü, yahu tayyip bilir işini dedik ses etmedik. o habur karşılamaları megri megriler falan.

sonra bu şimdinin fetösü için bütün belediyeleri seferber ederdik türkçe olimpiyatları için. bakın o zaman başakşehir olimpiyat stadına metro yok, otobüslerle 100 bin i aşkın insanı oraya götürmek için seferber olurduk o fetö için. gözyaşı dökerdik, hocaefendi hocaefendi diye ağlardık.

sonra reis bedelli askerlik çıkartmam dedi, yetimin fukaranın hakkını veremem dedi, gururla alkışladık. sonra reis bedelliyi açıklıyorum dedi yine inanır mısınız aynı heyecanla alkışladık.

ondan sonra bir baktık esad'ı takmış koluna. vay dedik iki reis, iki boylu poslu adam gibi adam. komşularmızla da ilişkilerimiz iyi. dedik islam alemi birleşiyor. sonra ben tam anlamadım ama ben de destekledim tabii, esad oldu hain esed pis esed. bir baktım kahvede dost meclisinde ben de kendimi esed'e sövüp sayarken buldum.

sonra avrupa birliği hristiyan birliğiymiş meğerse. dedim artık gönül rahatlığıyla kokoreçe devam edebilirim. sonra aman öcalan'a pkk'ya kötü laf etmeyelim derken bir baktık hdp terörist oldu. bana uyar kardeşim dedim. aa sonra bir baktık gözyaşı döktüğümüz o fetö.. bizi kandırmış.. var mı olm kandırmak kandırılmak siyasette devlet yönetiminde diye isyan ettik. fetöyü lanetledik. sonra bir baktık meğerse biz fetö için ağlarken o zamanlarda bir sürü fetö usulsüzlüğü varmış. bir an aklım karıştı yahu madem biliyorlardı neden diyecekken çok yakın bir arkadaşım "sus sus karıştırma oraları dedi biz tayyipçiyiz" haa dedim oh kafam rahatladı.

sözün özü tayyipçi olursanız öyle inceden inceye araştırmaya gerek yok. hatta düşünmeye bile gerek yok. kafanız rahat. diğer türlü her şekilde yanlış yollara girersiniz. terörist olursunuz alimallah benden size demesi..

bir de yeri değil ama kardeşim bu kılışdar'ı neden hiç konuşmuyorsunuz? adam ssk'yı yedi bitirdi hala daha gelmiş tayyip de tayyip.. varolsun recep tayyip..
devamını gör...
böyle bir fenomen var. yani olay tayyip değil, siz doğduğunuzdan beri tayyip gördüğünüz için, tayyip akla geliyor ama, genel olarak bizim insanımızda, özellik 'okumuş' insanlar da devleti yönetenler ile devlet ayrımı yapılmıyor. bu sadece seküler kesimde yok, eskinin muhafazakarı, bu günün hükümet yalayan vatan millet sevdalıları, eskiden fuko'dan alıntı yapıp, 'iktidar'(bir kavram olarak) eleştirisi yapıyordu. şimdi ise devlet ne kadar güzel bir şeymiş diye övüyorlar.

yurtdışında bunun ayrımını çok iyi yapıyorlar. adam mesela sisi'den nefret ediyor. ama mısır'a laf söyletmiyor. her seferinde övüyor. elin rus'u sovyetler'e de söver, çarlığ'a da söver, putin'e de söver ama rusyayı vatan olarak sever. kültürünü sever. onunla iftihar eder. aynı şekilde mısırlı da. ama biz de, eğer devleti biz yönetmiyorsak, şöför koltuğunda biz oturmuyorsak, vatan en kötü şey.
devamını gör...
türkiye'de insanların çoğu beyaz ve siyah iki grubun olduğuna inanıyor. bu fikrin sahipleri zavallının en önde gidenleri. bindirilmiş kıtalar olduklarından farksız. türkiye insanlar siyasi partilerin broşürlerine bindirildiklerinin ve neticede hepsinin aynı amaca hizmet ettiğinin farkında değil.
mesela iktidarın imajı nasıl? milliyetçi, islamcı, emperyalist karşıtı mı? gerçekler nasıl peki?
taban tabana zıt. türkiyede solun özgürlükçü liberal, sosyal demokrat olması lazım dimi?
gerçekler nasıl? taban tabana zıt.
fox da muhabirlik yapmış irfan değirmenci şöyle bir şey dedi: türkiye'de muhalefet muhaliflerin gazını almak için var. fox tv nin ortakları arasında arkası karanlık partili birinin olduğunu biliyor musunuz?

evet türkiyede muhalefet arkası karanlık partinin politikalarını beğenmeyenlerin gazını almak için var. türkiye de muhalefet muhafazakar geçinenlerin buna vermeyelim de kime verelim, başka seçenek mi var demesi için bu halde.
bugün alternatif olabilecek kavmiyetçi parti aynı sebepten arkası karanlık partinin yanında.
siz 1999 yılında tuğrul türkeş'in bahçeli beyin izni ile abd konsolosluğu nezaretinde rte yi başbakan yapacağız konulu toplantıdan haberiniz vsr mı? varsa da kimin umrunda. bugün hangi yiğit çıkıp siyasi arena da bunları söyleyebilecek cesarete sahip.

siz hala hür ve bağımsız irsdenizle seçimlerde sayısız seçenek arasından tercih yaptığınızı ve bunun demokrasi olduğunu düşüne durun. muhsin yazıcıoğlu nun katilleri ellerini kollarını sallayarak gezedursunlar.
yaşasın ülkemiz demokrasisi. yaşasın ehven i şerler ülkesi.
devamını gör...
vatan, millet ve dinin tanımını tayyipçilerden öğrenmediğiniz zaman asla uğramayacağımız bir durum. yazık kimin başına geldiyse. hak yenmesin deyince vatan millet din düşmanı ilan edilmek başlığına ışınlanmadan ne dediğimi ifade edebilmiş olmanın hafifliği ile uzamak ne güzelmiş.
devamını gör...
tayyip'i koruyup kollayacağım derken vatan millet ve din düşmanı olmakla aynıdır. işgal altında adası olup da ''3-5 kayalık canım nolacak'' diyenleri destekleyenler vatan; ''bu milletin yanına koyacağız'' diyenlere ihaleler verip milyonlarca vergi borçlarını silen ve hala onlarla iş yapanları destekleyenler millet; ''peygamber hangi mezheptendi?'', ''bakara, makara'', ''kadın-erkek başbaşa kalması caiz değildir diyenler zırvalıyor bunlar deli saçması'', ''peygamber kibirlendi biz kibirlenenlerden olmayacağız'' ''bizim rahmetimiz gazabımızı geçti'' diyen ve diyenlerle iş tutanları destekleyenler de din edebiyatı yapmasın. dilimizde tüy bitti, anlatsak da anlayacağınız yok ama işte maksat bizde vebal kalmasın. yoksa biz de biliyoruz bazı insanların kalplerinin köreldiğini.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar