#siyaset 

son bir senede memleket genelinde yaşanan olumsuzlukların sadece ''söylem'' ile bertaraf etme çabalarına istinaden, karşılık bulmayan vaatlerin halkta oluşturduğu izlenimdir. faizler düşecek deniyor, düşmüyor. döviz düşecek deniyor, düşmüyor. yerli ve milli deniyor, devletin elindeki imkanlar satılıyor, pazarlanıyor. memlekette ''ucuzlayan'' bir ihtiyaç yok. hal böyle olunca kanun hükmünde kararnamelerle tek elden yönetilen devlet, elin sahibine karşı olumsuz yargılar çizmeye başlıyor zihninde.

sebebi aslında senelerdir süre gelen tutarsızlıktan başka bir şey değil.

(bkz: israil bir terör devletidir)
devamını gör...
memleket genelinde yaşanan olumsuzlukları söylem düzeyinde olduğu iddia edilen bertaraf etme çabalarına istinaden yapılan tespit.

lakin iş götürülmüş israil e dayandırılmış. israil meselesi ne zaman memleket meselesi oldu? memleket meselesi deyince aklıma ülkemizi doğrudan tehdit eden fetö pkk deaş gibi terör örgütleri geliyor. fetö ile yapılan mücadele ortada. darbeciler yargılanıyor fetö sempatizanları devletten temizleniyor. pkk ve deaş ile sahada silahlı mücadele ülke sınırlarını aşan bir şekilde icra ediliyor. iki önemli operasyon ile hem deaş sınırdan temizlendi hem pkk devletine geçit verilmedi. göz var izan var.

bu arada israil meselesi ümmetin meselesidir hiçbir ülke tek başına bu işin üstesinden gelemez.
devamını gör...
tayyip erdoğan'ın 16 senedir iktidar olan o değil de sanki ilk defa adaymış gibi vaadler vermesinden de kaynaklanan durumdur. faizler düşecek diyor mesela. insanlar haliyle e iyi de kardeşim 16 senedir ne yaptın sen orda, icraat yapmak yeni mi aklına geldi diye düşünüyor doğal olarak.
devamını gör...
%60 olan faizleri en düşük %8 lere kadar düşüren mevcut durumda da %13-14 seviyelerine getiren kişi hakkındaki tespit. belli bir noktaya gelindiği aşikar ama yeter mi yetmez.

bu konuda bir şey yapılmadı diyen varsa (bkz: devletin bütçesinden faize giden para) başlığını incelemesi gerekiyor.
devamını gör...
anketlerdeki oy yüzdelerine bakarsak, bu yargının geçerli olmadığını görebiliriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar