işte bu adamın bu hareketlerini seviyorum. kimse demokrasi ve saygıdan bahsetmesin. hak eden elbet karşılığını bulur. ne demiş başkan erdoğan; "istiklal marşı'nı söylemeyenleri, mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?"

deyin ki haksız. deyin ki hdp ile pkk arasında mesafe yoktur. bunun söyleyen ya ahkmaktır ya pkk'lıdır. ikisini de kendinize yakıştırmayın.

ayrıca parti kapatma hususunda da aynı cevap verilmiştir. kurum farklı, suçları işleyenler farklıdır. bunu anlamak istemeyenler lafı çevirip durur. bu da acziyetlerinin kanıtıdır.

başkan erdoğan'ın salon çıkışı verdiği röportaj;bu da yakında dava arkadaşlarının yanına, türkiye cumhuriyeti ceza evlerine kalıcı misafir olacak terörist pervin buldan'ın meclis konuşması;

devamını gör...
reis haksız.
geçmişte onlarla işbirliği yapmıştı.
kılıçdaroğlu, akşener, karamollaoğlu bişey dedi mi?
belki derler.
derlerse de reis haksız, demezlerse de reis haksız.
reis, hdp'yi istiklal marşı'ndan nefret edecek seviyeye getirmiştir.

not: benim anlamadığım şu ki madem istiklal marşı okumayacaksın neden ayağa kalkıyorsun?
ne bu!
istiklal marşı'nı ilk üç gün ben de destekledim duruşu mu?
devamını gör...
yok abi. hâlâ anlayamıyorum. gören de diyecek ki bu adam vakti zamanında salt oy oranını yükseltmek için görüşmeler yaptı. hâlâ işbirliği diyorlar. işbirliği yok. görüşme var ve belli şartlarda anlaş(ama)ma var. devlet silahları bırakın, örgüt kendisini feshetsin ve sizde siyaset yapın, dedi. onlar da "yok babo biz böyle iyıyıh" dediler. sonra al aşağa vur dizi, baban görmesun bizi...

sanki devletimiz adamların teröristini öldürdü de devletin başkanı da gidip onların cenazesine katıldı. o görüşmeler olmasaydı bugün bu savunma sanayine biraz zor kavuşurduk. hatalarıyla sevaplarıyla ben o süreci hâlâ doğru ve yerinde görüyorum. o süreç pkk'nın içini boşalttı. bugün gönül rahatlığıyla "bunlar barış falan istemiyor, hak hukuk derdinde değiller" deyip teröristlere patara kütere girişebiliyorsak bunda bu sürecin rolü büyüktür.

tabii bu pervin buldanların falan da seçildikleri zaman cumhurbaşkanının "bunlar nasıl seçilebiliyor" gibisinden saçma hayretleri de can sıkmıyor değil. kardeşim, devlette lider sensin, meclis çoğunluğu da sende. gerekeni yap. ne ona buna anlatmaya çalışıyorsun. artık parlamenter sistemde değiliz. ortada bir arıza varsa git sorunu çöz. mağdur edebiyatı yapma.
devamını gör...
pervin, sılho sırrı falan sayıyor sonra "binlerce" diye bir ifade kullanıyor. bu binlerce diye meclis kürsüsünden bahsettiği kişiler teröristlerden başkası değil. şu kürsüde pkk övücülüğü yapılması utanç olarak bize yeter. cumhurbaşkanı çıkmış gitmiş. gazeteciler soruyor niye diye. biz gazeteciyiz diye dolaşıyorlar ortalıkta. doğru soruları sormuyorlar. hadi gitsinler pervin buldan'dan o binlerce diye bahsettiği kişilerin bir listesini istesinler. bu hukuksuz adaletsiz içerde yatıyor denilenlerin suçlarını yazsınlar özel haber yapsınlar. bu meclis teröristlerinin pisliklerini ortaya çıkarsınlar. neymiş niye çıktınız?-mış. içerde oturup alkış yapanlara da niye alkışladınız daha yeni şehit verdik ne söyledi de hoşuna gitti diye sorsalar ya.
devamını gör...
eleştiri alacağımı bile bile yazacağım...
anlayamadığım, meclise alınan bir partiyi dinlememek neden? bence "ben buraya kimleri dahil ettim?" adıyla dinlemesi gerekir. madem ki dinlemeyecektin, neden meclise aldın? bu tıpkı davos olayına benziyor. ama bir fark var; orada doğru olmayanlara yükselmişti ses ve o dönemde akp'li olmamama rağmen takdir etmiştim. madem ki doğruların tarafındasın ve bunu davos zirvesinde bile cesurca gösterdin, öyleyse neden aynı tutumu kendi meclisinde sergilemiyorsun? ki; tayyip erdoğan'ın hitabeti güçlüdür, pekala sakince dinleyip usulünce düşüncesini paylaşabilirdi. bu şekilde ilgili ortamdan çıkıp gitmesi, bana göre dişlerin bilenmesinden başka bir işe yaramaz.
devamını gör...
dinlemek zorunda değil, terk edebilir ancak bunu şov amaçlı yaptığını düşünüyorum.

bu partinin teröristlere açık destek verdiğini düşünüyorum ama nihayetinde t.c. kanunlarına bağlı bir partiden bahsediyoruz. devletimiz de bu partiye legal bir parti olduğu için hazineden ödenek de veriyor.

istiklal marşımızı söylemeyenleri ve askerlerimizin şehit eden güruha açık destek verenleri tabii ki dinlemek zorunda değil ancak, işine geldiği zaman da bu partinin temsilcileri ile görüşebiliyorsa,işbirliğine gidip açılım vs yapabiliyorsa, bugün de bu hareketin tamamen konjonktür itibarı ile yapılmış bir ayak hareketi olarak görüyorum.
devamını gör...
eski sevgili tribine benzeyen hadise hahah. sova bak.

ulan hdpliler chpye degil akpye destek verseydi kardeslik turkuleri soyleniyordu su an. hdp'nin pkk'nin siyasi kanadi olmasi gercekte akp'nin zerre umrunda degil bak. zerre. mevzu su: hdp'nin secimlerde akp adaylarini degil chp adaylarini desteklemesi. tepkilerin tek sebebi bu. tersi olsaydi "turkiye barisiyor"du. hahaha.

4 sene once turk bayraginin adi degissin diyen hilal kaplan, sehit babasina dangalak diyen melih altinok'la hâlâ ucak ucak ben gezmiyorum, erdogan geziyor.
devamını gör...
mehmetçiği şehit edenleri dinlemeyecekmiş...
şehit yüzbaşı ali alkan'ın cenazesinde, kardeşinin tabutu önünde "alın size açılım burada yatıyor işte" diye isyan eden ağabeyini dinlemiş miydi peki?

şu an erdoğan'ın seçim mitinglerinde, meydanlarında çok büyük ustalıkla muhalif partilere yönlendirdiği bir terörizm tepkisi mevcut. son kılıçdaroğlu saldırısı ile de iyice somut hale gelmiş durumda. böyle bir ortamda bu gibi hareketlerle puan toplaması bana hiç samimi gelmiyor. bariz bir siyasi manevra olduğunu düşünüyorum.

tamam hiçbirimiz hdp'nin teröristlerle organik bağını kabullenmiyor. ama doğrudan mehmetçiği şehit edenler gibi bir ifade kullanabiliyorsan bende sana sorarım bir vatandaş olarak mehmetçiği şehit edenlerin o kürsüde ne işi var, buna zemin hazırlayan süreç sizin kontrolünüzde değil mi? bunu bir vatandaş olarak ben yapsam anlaşılır çünkü onlar konuşurken dinlememek, orayı terketmek benim tek yapabileceğim şey. ancak devletin başındaki isim olarak, senin yetkilerin, yapabileceklerin varken böyle kameralara oynayan bir tavır bana samimi gelmiyor doğal olarak. hepimiz adımız gibi biliyoruz ki, senin bu yasalaşacak dediğin bir karara mecliste akp içinden hatta kısmen mhp'den hayır oyu verecek tek bir kişi bile yok. pek ala teröristlerle bağı olanları meclise sokmamak için bir referandumla bile çok rahat çıkarabilirsin böyle bir kararı ama yapmıyor. neden? dostlar alış-verişte görsün maksat.

(bkz: hdp madem terörist partisi neden kapatılmıyor)/(bkz: #6590246)
devamını gör...
'' karaktersiz şehit babaları var ''diyen ve kendisine tepki gösteren bir şehit babasını hapse attırmış olan sayın cumhurbaşkanının show gösterisi. akpli fanatikler haricinde pkk nın siyaset sahnesinde güçlenmesine en çok hizmeti akpnin yaptığını bizler biliyoruz. ne zaman ki 7 haziran seçimlerinde oy kaybına uğradılar ve kürtler artık hdp ye kaydı o zaman güya milliyetçi olmaya başladılar.

akp yolun dönülmez olduğunu bilmese ve kendisine getiri sağlayacağına inansa yine pkk ile masaya oturur zerre şüphem yok. bahçeli ile birbirine etmedik laf bırakmamışlardı can ciğer kuzu sarması oldular.

imamoğlu'nun musakka showunu dile getiriyorsun buna da helal olsun demek abesle iştigal. cumhurbaşkanı olarak hdpden bu derece rahatsız isen topla meclisi hakettikleri gibi siyasetten men edersin gücün kudretin de maşallah işine gelen her şeye yetiyor .
devamını gör...
reyizin terörle ve teröristle amansız mücadelesinin bir diğer örneklerinden. tıpkı terörist dediği deniz yücel ve brunson'ı almanya ve amerika'dan gelen talimatlarla serbest bırakması gibi, tıpkı yıllarca kandırıldığı fetöcülerin çocuklarını milletvekili yapması gibi bu da akıllara kazınan büyük bir mücadele örneği olacak. terörist dedikleri insanlar konuşurken salonu terk etmek, yazarken bile duygulanıyorum bu hareket karşısında.
devamını gör...
pkk'nın siyasi ayağı hdp ile ittifak yapıp, terör yanlısı kürdoların oyunu alarak büyük şehirleri akp'nin elinden almış chp'lilerin işine gelmemiştir, evet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar