tek başına takılmak

#özgürler 

bazen insanın kafasını dağıtması, düşünmesi ya da sorunlarıyla yüzleşmesi açısından gerekli olan eylemdir. huzuru da unutmamak gerekir. bazen insanlar kuru bir gürültü olabiliyor yanınızda.
devamını gör...
insanı kendini dinlemesi adına ve kimi zaman dinlenmek amacıyla yapılması gereken ve bu zamanlar sosyal medya'dan uzak kalarak kitap okunması gereken zamanlardır.
devamını gör...
acıdır. gerçi benim durum biraz farklı. çoğuşeyi ben haketmiş gibiyim. arkdaşlar arar çağırır ben açmam telefonu falan. bugün çok sevdiğim bi arkdaşımla görüştüm. öyle ki aradığında açmamazlık yapamayacağım cinsten. o da çok az durdu benle. ben de eve gitmek istemedim. börekçiye geldim. börekçide yalnızlıkbüyütürken bu acıhis beni öyle üzdü ve yine her şey kfamda öyle dramatik surete büründü ki bari açıp sözlüğe yazayım dedim. hüzünle börekçide oturmaktan daha acısı bunu açıp sözlüğe yazmaktır.
devamını gör...
hep iyi değil mesela av aktivitesine yalnız gitmemek lazım. ördek avında suya düşüp telefondan oldum. aynı hafta içinde ördek avında birirleri ölmüştü ama yaalnız değillerdi. konuyla alakasız örnek ama olsundu.
devamını gör...
insanlara neden ilginç geldiğini anlamadığım durum. daha geçen aya kadar sürekli grup halinde bir şeyler yapar ederdim. bu durumdan çok sıkıldım, şimdi canım ne istese tek başıma yapıyorum kantinde kulaklığı takıyor çayımı içiyor kitabımı okuyorum kimseyle muhatap olmuyorum yürüyüşlere çıkıyorum yalnız başıma ve gayet de mutluyum. yalnızlık tek başınalık kötü bir şey değil.
devamını gör...
okulda da tek başımayım, kafede de, yürürken de. bazen seçim bazen mecburiyet. bunun en güzel tarafı gezme kısmı. yanında biri olunca gezerken ayrı bir yoruluyorsun, serbest takılamıyorsun. mesela geçen gün dolmanahçe'den eminönü'ne sahil şeridinden camileri geze geze yürüdüm. bunu biriyle yapmak çok zor. hem o kadar sürede konuşacak konu bitiyor hem de dikkatini gezdiğin yerlere ve kendine veremiyorsun. yalnız gezerken insan dünyaya daha bir açık oluyor sanki.
devamını gör...
oldukça zevkli olan aktivite. sadece kendi canının istediğini yaparsın, belki bir sergi gezersin, aklına eser yolu uzatır, bir yerde şeyler yer veya sonrasında ufak tefek alışveriş yaparsın. mutlu mutlu eve dönersin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar