tek bir yazarın kaliteyi artırabileceği gerçeği

dilerse ve gerçekten isterse gerçekleşŸmesinde hiç bir engel olmayacak durum..
kalitenin yerlerde olduğŸunu her fırsatta dile getiren üstadım sözüm sana..
1.kısım
-kaliteli başŸlık - sol frame..
sol frame den görülen kalitesiz başŸlıklardan muzdaripsin değŸil mi, başŸlıkların sence kaliteli olmadığŸını ve sol frame in her daim kirletildiğŸini düşŸünüyorsun..eğŸer istersen karışŸtır butonunu kullanarak ve bunu sürekli tekrarlayarak sen ce kaliteli olan başŸlıkları (ki binlerce başŸlık arasında sol frame yi dolduracak kadar kaliteli başŸlık bulacağŸına eminim) bulup, seçip, domine edip muzdarip olduğŸun sorunun önüne geçebilirsin..(kendine üreteblirsin ama bu tabiki uzun vadede kısırlaşŸabilir yoksa üretkenliğŸine sözüm yok..)
ben hesapladım atla deve değŸil gerçekten..
kaliteli bir başŸlığŸı bulma süren maximum 10sn
bulduğŸun kaliteli başŸlığŸa yazdığŸın tanım (manyakça abartadabilirsin ama ortalama bir tanım) 120sn
toplamda 130sn ve zaman harcayıp sözlüğŸü kötülemek için sarfettiğŸin enerjiyi kanalize ettiğŸin bu alandan çıkabilecek verim ,sıkıntıyı def edecek güçte..
şŸimdi
bunu gerçekleşŸtiren en fazla 20 aklı başŸında üstad için dua edilebilir hayırlara vesile olacak bir sonuç elde edilebilir ve bence güzel olur..
2. kısım
-tanımların giderek foruma evrimleşŸmesi..off Allah ım ne büyük bir üzgüntü..
yine bu konuda sesini duyuracağŸın (ki her gün olmasa bile takip ettiğŸim kadarı ile çok kısa zaman aralıklarıyla bu konu dillendirilip b.k u çıkıncaya kadar konuşŸuluyor) zaman diliminde 3-5 üstada mesajla yanlışŸını bildirsen ya da ne bileyim en kötü ihtimalle yapan üstad için hoşŸ olmasa da yönetime göndersen yine bu harcadığŸın enerjiyle istenene yakın bir sonuç elde edilebilir..
tanım altı üstadları da boşŸ durmayıp aynı şŸekilde hareket ederse sonuç mükemmele yakın olur..
sonuç..
kimseye akıl verme gibi bir haddi kendimde görmüyorum tabi ki..sadece bir açılıma ulaşŸmaktır maksadım..vesselam..
devamını gör...
o bir tek yazar çok sıkı çalışırsa gerçekleşecek gerçektir, üstadların tek işi sözlük değildir, ama bir elin nesi var iki elin sesi demişler. dünyada çok satan silahların başında kalaşnikof un gelmesi boşuna değildir.
devamını gör...
sürekli yenilenen ve güzelleşen tanımların bkz ların ve en önemlisi sade ve üzerinde konuşulabilecek özenli başlıkların alt alta dizildiği ve bunun korunduğu varsayılırsa çok ta uzun olmayan bir vadede eklemlenen yazarlar vasıtasiyle bu çarkın bozulmayacağına kalıbımı basacağım gerçek..
devamını gör...
.bu gerçeğin kaç kişiyi kapsadığını gore değişen durumdur. üyesi fazla olan gruplar için tek bir kişi asla yetmez zira grup dinamiği diye bir olay var. yani ekser gorus ne yönde ise kalite de o taraftadır. oteki turlu şeyh murid veya vaaz veren imam cemmat olayı olur ki bunda da etkileşim resmidir zaten.

diğer taraftan kişiler için bazen bir bazen birden fazla kaliteyi etkileyen yazar olur. sözlük için konuşmak gerekirse mahlasını görünce yüzü tebessüm ettiren, düşüncesine katılmada bile yazdıkları ince eleyip, düşünerek okunan yazarlar herkes için vardir bir iki. ama burada öznel bir tecrübe söz konusu. yani bana iyi gelen ile x kişisine iyi gelen yazar farklı olabilir çünkü böylesi yerde kaliteyi öznel değerler belirler.

sözlüğün geneli için kalite açılan başlıkların çeşitliliği, içeriği, yorumların kaynaklı olması, kullanılan dil vs kalite standardı olabilir. ama kişiler için derdini dinleyen kalemi sağlam bir yazar sözlük berbat bile olsa* yazmaya sebep olur.

sonuç olarak kaliteyi yükselten bir yazar olabilir ama bu kime gore ve neye gore sorularına bakar. herkes için o bir de farklı kişilerdir genelde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar