tek taş yüzük

kizlarin aklini celmeye yetecek kudrete sahip olan pirlanta. eskiden bi bilezik bir yüzüge razi gelen türk kizi artik olla pirlanta isterim diye diretmeye baslamis, dügün öncesi huzursuzlugu tavan yapmistir. insani "lanet olsun, tasa topraga bu kadar para verdirtiyorsunuz " diye hayiflandirir.
devamını gör...
yok artık löbram dedirten seydir.. Anneler gunu, sevgililer gunu, yilbasi, evlilik yildonumu, tanisma yildonumu, ilk randevu yildonumu, zirt yildonumu, ahan da yildonumu gibi bilimum donumlerde insanlari zora sokan halka uzerine tastir.. Ben bir bayanim ama reklamlari gorunce benim de birine tek tas alasim geliyor**.. o kadar ki almayani suclu hissettiriyorlar haci..
devamını gör...
yuzyilin en gereksiz seylerinden biri. sanki erkekler kadinlara tek tas almak zorunda, sanki tek tas alinirsa iliski mukemmel olcak. bu tek tas kadinlarin egolarini oksama olayindan ibaret sanki para sayip alinan seyler kadinin degerini arttiriyormus gibi. halbuki baska seylerle olculmeli erkegin kadina verdigi deger, tek tasla degil. kendine tek tas alanlari tenzih ederek soyluyorum tabii.
devamını gör...
huzur vermeyendir, saadet getirmeyendir, verdiği kısa süreli bir sevinçtir geçer gider. bir süre sonra bir tek taşınızın olduğunu unutursunuz. sadece bir taş parçasıdır. ne kişinin değerini artırır ne de azaltır. olsa da olur olmasa da...önemli olan çok daha ufak detaylardır.
devamını gör...
parmağa takıldıktan sonra insana feci halde batan yüzük çeşididir.
alyans neyinize yetmiyor be hey hatun milleti diye insanı isyana sürükler böylesi zımbırtı sevdası.
devamını gör...
şu an popülaritesi olan yüzük; ilerleyen zamanlarda bununla da yetinmeyen nefislere (malum vakti zamanında alyans yeterliydi) beş tane pırlantası olan, ya da tam tur pırlanta yüzükler alternatif olarak gösterilecek.
devamını gör...
aklıma sadece şu ayeti getirmektedir:

3/14- kadınlara, oğullara, kantar kantar yığılmış altın ve gümüşe, salma güzel atlara, hayvanlara ve ekinlere duyulan tutkulu şehvet insanlara 'süslü ve çekici' kılındı. bunlar, dünya hayatının metaıdır. asıl varılacak güzel yer Allah katında olandır.
devamını gör...
16.
en iğreti yüzük çeşididir. kazak giyerken mutlaka taşa takılır ya da başka bir şey giyerken de. o taşın havada durması bir şey giyip çıkarmaya hep engeldir.
devamını gör...
18.
söz kesileceği zaman çıkılan alış verişte hanım kız tarafından "istemem yan cebime koy" triplerine maruz kalabileceğiniz cücük kadar bişi.imitasyon almaya sakın tevessül etmeyin,bir ömür dırdır çekersiniz,benden söylemesi.*
devamını gör...
20.
evlilik teklif ederken ortaya çıkan, hanım kızımızın gözlerini kamaştıran, yeni yetme bir gelenek kendisi.
yükde hafif pahada ağır, pırlanta olanı da var ama el yakan cinsten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar