tek ümmet tek bayrak tek devlet

hucurat suresi 13. ayete göre doğru olmayan durumdur...

--- alıntı ---

ey insanlar! doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz o'ndan en çok korkanınızdır. şüphesiz Allah bilendir, herşeyden haberdar olandır.

--- alıntı ---

ümmet olabildikten sonra, tek bayrak olmaya da tek devlet olmaya da gerek yoktur...

lüzumuda yoktur bunun...
devamını gör...
yeryuzunde birden fazla islam devleti'nin bulunmasi caiz degildir.

(bkz: hilafet in tek oluşu)

13 asirlik islam devleti catisi altinda, binlerce yil islam dairesi icinde kalarak, farkli irklardan ve dinlerden insanlar huzur ve baris icinde yasamis ve islam devleti catisi altinda yasarken, hic bir sekilde asimile edilmemistir.

1924 yilinda islam devleti tam anlamiyla yikildiktan ve halifelik kaldirildiktan sonra kafir batili devletler ve onlarin isbirlikcisi musluman liderler eliyle islam devleti topraklarinda 50 kusur devletcik kurduruldu ve bunlarin koloni edilip somuruldukten sonra baslarina isbirlikci ajan olan yoneticiler birakildi. sonuc ortada. azbucuk dunya tarihine bakan, irkcilik fitnesinin virus gibi yayildigi farkli devletler altinda, muslumanlar son 90 senede belini dogrultamamis. milyonlarca musluman katledilmis ve her turlu zulum ve iskneceye maruz kalmis oldugunu gorur.

islam devleti 'nin tek olusu, muslumanlarin hangi irktan olursa olsun ummet bilinciyle hareket emtesi gerektigi kuran sunnet ve sahabenin icmasi ile sabittir. muslumanlarin kutsal saymasi ve ugrunda can vermesi gereken tek bayrak ise tevhid sancagidir. bunun disinda bati eliyle kurdurulan devletlerin bayraklari ne kadar islami motifler tasirsa tasisin, hicbir sekilde tevhid sancaginin yerine alternatif olarak sunulamaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar