tek zaafı karşı cins olan erkek

muhafazakar olarak nitelendirebilecegimiz bir cok kisi de gorulen handikap.

namazini kilar, zekatini verir, bir an once hacca gitme niyeti vardir. kahvehaneye takilmaz, bara gitmez. faiz yemez. ickisi, kumari, gece hayati yoktur. sigara ya da ot icmez, uyusturucu da kullanmaz ama gelin gorunki seytan onu en zayif yerinden yakalamistir ve 8 buyuk gunahtan biri olan zinaya dusmustur. guzel kadin gordugunde yelkenleri suya indirir ve nefsine teslim olur. ahir zamanda cogu gencimiz hali budur.
devamını gör...
tanrı erkeklere kendi yaratıcılığından bir hisse vermiş. güzel sanatların birçok dalı ilahi neşeden esinlenmelerle oluşuyor ve bu esinlenmeleri harekete geçiren saik erkeğin güzelliğe olan hararetli düşkünlüğü. dolayısıyla mevzuyu sadece cinsel açlığa indirgemek meseleye tek yönden bakmak gibidir. erkek tek kelimeyle cemalperest bir varlık. onda güzelliğe perestiş etme, onda fena bulma, hiçbir şey yapamasa bile saatlerce ,günlerce onu izleme arzusu var. tabi yaratıcı bu güzelliği de kadınlara yerleştirmiş. ancak burada güzelliğin ruhta yarattığı tahribat da var. zira erkek öyle bir varlık ki bir vadideki tüm kadınları ona versen gözünü diğer vadiye diker. arzuları, istekleri sonsuz, güzellikler ise tanrı yarattığı müddetçe varolacak. erkek hepsine sahip olamaz, belki şanslıysa ömrü boyunca sadece bir tanesi onu sevebilir. arzu ettiği halde sahip olamadıklarına, kendisine aşık olmayan her güzel kadına ve oyunun kurallarını böyle koyan yüce varlığa içten içe isyan edecektir. yaratılmışların en yücesi olan zatın '' her bakış zehirli bir oktur'' dediği yer de buraya tekabül ediyor. olanla yetinmek lazım, kadınların ise erkeklerin bu cemalperestliklerine kendilerini her şekilde göstererek katkıda bulunması karşılıklı arz-talebin sonucu. ve maalesef bunun dindarlıkla, başını kapatmakla da bir ilgisi yok.
devamını gör...
kadın erkeği, erkek kadını tamamlayacak şekilde yaratılmış bu sebeple doğal bir zaaf. haliyle eksikliğini hissettiğimiz şeylerin de hayranı oluyoruz. bütün kadınlar benim olmalı düşüncesi ve bütün kadınlara karşı zayıf olmak ise evet bu yanlış, yetinmeyi bilmek iyidir zor olsa da. harama bakmanın yasaklanma sebebi de budur belki, gördüğü güzel, çekici bir kadın erkeğin aklına, gönlüne düşmesin diyedir. günümüzde bu yasağın pek mümkün olamaması; insanların doğal olarak karşı cinsle devamlı muhatap olmak zorunda kalması zorlaştırıyor hem erkeğe hem kadına bu imtihanı. en güzeli beğendiğiniz, sadece bedenini değil aklını ve ruhunu da sevdiğiniz bir insanla evlenip ona zaafınız olması tabii.
devamını gör...
polat alemdar buna güzel bir örnektir. elif gelip karşısında racon keser. başkası yapsa cümlesini bitirmeden vurur ama elife bi'şey diyemiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar