tekbir getiren özel harekat polisleri


dinsiz pkk'ya verilecek güzel cevaplardan birisini vermişlerdir.

silvan ilçesi tekel mahallesi'nde bulunan 4 nolu sağlık ocağı'nı işgal eden pkk'lı teröristler bina önünde bulunan direkten türk bayrağını indirmiş ve yerine pkk'yı simgeleyen bez parçası asmıştı. mahallelerde hendek kazıp, yollara barikat kuran pkk'lılar halkın sağlık hizmeti almasına da engel oluyordu. mahallelere sızarak halkın huzur ve güvenini tehdit eden pkk'lılara yönelik 700 polisin katıldığı geniş kapsamlı bir operasyon düzenlenerek mahalleler pkk'lılardan temizlendi. askerin güvenlik önlemi aldığı operasyona katılan polis özel harekat timleri pkk'lıların 4 nolu sağlık ocağı binası önünde indirdikleri türk bayrağı 'tekbir' getirilerek göndere çekildi. polisler 'ya Allah bismillah Allah'ü ekber' tekbirleri eşliğinde türk bayrağını göndere çektikten sonra bu sevinçlerini havaya ateş açarak kutladı.
devamını gör...
ülkenin başı düzelince bazı şeyler de değişiyor tabii namaz kılan askerlere de rastlıyoruz artık arkadaşım imam teravih kıldırıyordum ramazanda askerlere diyor.bize böyleleri lazım elinde rakısı olanlar değil.
devamını gör...
milliyetçilik duygusunu harekete geçiren, kan cevelanını arttıran bir videonun isimsiz kahramanları. Allah yar ve yardımcıları olsun.
yalnız, keşke her şey tekbir getirip havaya kurşun sıkmakla hallolabilse.
doğu ve güneydoğusu terör örgütünün selahiyetine bırakılmış, kimlik kontrolünden, cebren oy toplamaya her türlü illegaliteyi meşru hale getirmesine göz yumulmuş bir örgütün kanlı eylemlerini beklemeden harekete geçilseydi. enerji bakanı bile çıkmış şimdi bu ülke için şehit olmaya hazırız diyor.
13 senedir aklınız nerdeydi diye sorarlar adama. siyaseti kenara bırakıp konuşalım dedikçe zırvalıyorlar.

polisimizin de askerimizin de Allah yardımcısı olsun.
bıçak sırtında duruyorlar. her şey şu videonun damarlarımızdaki yarattığı kan cevelanı kadar basit değil.
bu insanların çoluğu çocuğu var.

keşke bedelini fazlasıyla ödeyecek kadar tavizkar, şedit yüzümüzü göstermek için fazlasıyla canımızın yanmasını bekleyecek kadar yumuşak başlı olmasaydık.
devamını gör...
16 kasım 2015 şırnak özel harekatçıların kutlaması

dün zırhlı araçlarla şırnak'ın idil ilçesinin emniyet müdürlüğü'nden çıkarak ilçenin çeşitli mahallelerinde barikat kurup, hendek kazan teröristlerle çatışmaya giren ve bölgeyi temizleyen polis özel harekat timleri operasyon dönüşünde şehit ve yaralı vermemenin sevincini gövde gösteriyle kutladı. amatör kameraya yansıyan görüntülerde özel harekatçıların tekbir sesleri dikkat çekiyor. *

devamını gör...
görmek istediğimiz tablonun özneleridr.

ama havaya kurşun sıkmak ne bileyim, ırak ordusu gibi ne o öyle. beğenmedim. sebebi yoksa tabi.
devamını gör...
silah üzerine getirilen her yemin korkutmuş, iğrendirmiştir, gereksiz görülmüştür (tarafımda).

gayet gövde gösterisi, başka bir şey değil. aynını pkk da yapıyor teröristleri ile.

ayrıca tekbir kısmı çok tartışma götürür. girmiyorum bile.
devamını gör...
Allah'ın adının anılması yalnızca kafirleri, münafıkları ve fasıkları rahatsız eder. türkler asırlardır iman ile savaşı harmanlamışlardır. bakınız mehter marşları.
devamını gör...
oturduğu sıcak evden kahve içerken hakkında ileri geri yorum yapılmaması gereken polisler.

lan adamlar hayatını ortaya koymuş her an ölümle burun buruna geliyorlar. tabiki morale manevi desteğe ihtiyaçları var. bi deprem olsa ev iki sallansa Allah Allah diye ortaya düşüyorsun onları da biraz anlamaya çalış.
devamını gör...
mehter gibi osmanlı yani müslüman devlet kimliğinin türkiye gibi sosyal, laik, hukuk devleti ile aynı kefeye konulması ile getirilen tekbirlerin daha da ilginçleştiğini söylemek gerekir.

geçmiş öldü sayın yazar. bildiğin öldü. geri gelmeyecek. şu anı da bu anın sınırları içinde değerlendirmek lazım. şeriat devletinde tekbir manidardır ama laik devlette gövde gösterisidir.

ayrıca kimse tekbirin kendinden rahatsız değil. kullanıldığı kontekst gereksiz. tekbiri değersizleştirmek, politikleştirmek, siyasete alet etmektir bence. insanları kafir münafık diye ilan etmek de .... kendinize dikkat edin. had bilmek önemli bir husustur.
devamını gör...
videoyu türkiye profili göstermektir hatalı olan. kişiler elbette müslüman veya farklı inanıştan olabilir. ama vurgulanan müslüman devlet imajını yok efendim asker polis müslüman diyerek yumuşatmak yan çizmektir. açık ve net bir şekilde bir osmanlı özentisi ve türkiye ordusunun bütünüyle islam çıkarlarına hizmet ettiği gibi bir algı oluşturulmaya çalışıyor. videoyu izleyenin dini duyguları değil, vatan millet duyguları kabarıyor. değinmek istediğim nokta da tam olarak orası. alınan feyiz ülkenin müslüman ve ölcekse şehit olacak cenneti garantileyecek kişilerin elinde olduğu ve halka düşen tek görevin sonuna kadar destek olduğu algısı. ki bu saydıklarım illa bir yerlerde gerçekleşiyordur ama bütünüyle devletlik bir olay değil yaşadığımız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar