aynı mantık ve kurallar çerçevesinde işleyen iki dinden atma metodu.

1-ikisi de din sahibinin tanrı olduğunu iddia eden kitaplar tahrif edilerek kendini dinin sahibi olarak kabul eden din tekelleri tarafından,uygulanır.

2-ikisi de dini belirli ve uydurma şahsi yahut kurumsal makamlar etrafında ("emevi şeriatı" "roma kilisesi" "papa" "şeyhül islam" gibi ) metalaştırarak,bu kurum ve kişilere yönelik tehditlerin dine yönelikmiş gibi gösterilmesi prensibini esas alır.

3-ikisini de uygulayanların zeka ve sevimlilik seviyesi mahallede "top benim oynatmıyorum" diyen çocuktan daha yüksekte değildir.üstelik biri babasının parayla aldığı top konusunda bu tasarrufu kullanırken diğeri tanrının "benim" dediği din üzerinde yapmakta hırsızlık malını sahiplenmektedir.

4-ikisinin de arka planında manevi sömürü ile paketlenmiş maddi çıkarlar yatar.ekmek yediği düzene çomak sokulmasını istemeyen roma ve emeviler tarafından iki dine entegre edilen bu sistem,tarihin çeşitli evrelerinde "çocuklarımızı öldürdüler" "haçlı seferlerine giden hacıların paralarını çaldılar" "bizi diri diri yaktılar" gibi aslında müddeilerinin uzmanlık alanına giren işlere yönelik propagandalarla infazı gerçekleştirilen bir çok örneği mevcut iken arkadaki temel motivasyon hep dünyevi ve maddidir.


bütün bu özellikleri birleştirdiğinizde birbirinin laciverdi olan bu antik hastalıkların, (bkz: din ticareti) denen uğursuz ticari faaliyetten kaynaklandığı açıktır.

zira bir malın ticaretini yapabilmenin ilk kuralı o malın sahibi olmaktır.

ek:"tarih çarpıtıcı kansız" olarak nitelenenlerce cezai yaptırımları üzerinde fark bulunduğu bu yuzden farklı oldukları iddia edilen kavram.

mürtedler islam tarihi boyunca balear adalarına tatile gönderilirken katoliklerce öldürülmüştür

(bkz: şeri hukuk)
devamını gör...
tekfir ve aforoz farklı kavramlardır. tekfir etmek maddi kazanç sağlamayacağı gibi şartlarına kurallarına uygun tekfir eden müslümanın tekfir sonrası dünyevi bakımdan menfaati yoktur, bu müslüman aksine tekfir ettiği insanın iyiliğini düşünüyor, rüyadan uyanmasını gerçekleri görmesini heva ve hevesinin zannına uyduğunu idrak etmesini bekliyor.
devamını gör...
tekfirin yine bir mantığı vardır.

aforoz ise kendi tarihini çarpıtmak üzerine kuruludur.

dinden çıkardıkları yetmiyormuş gibi hayatın her alanını yasaklarlar.

bu da yetmeyip kitaplardan bile çıkarılır.

bu sahtekar zihniyet kökleştikçe tarihlerini ve dinlerini işlerine geldiği gibi değiştirip dururlar.

zira dürüstlük ve insaniyet bunların kanlarında yoktur.
devamını gör...
her ikisi de bana göre başörtülü olduğu için üniversite kapılarında kızları süründüren, laikliği savunmadığı için bir insanı devlet memuru yapmayan kemalist zihniyetten bin kez daha mantıklıdır.

bizim kitabımızda hangi sınırları ve çizgileri aşınca dinden çıkılacağı bellidir, evet.

kur'an'ın birçok yerinde " hüküm Allah'ındır" demeden, kuru kuruya Allah'ın varlığına ve birliğine iman etmenin, namaz kılıp haccetmenin anlamsız olduğu, küfür olduğu açıkça yazıyor.

kur'an dini mezhep, laiklik, tarikat; şeyh, ata demez siler adamı. ayağınızı kur'an'a göre uzatın; kur'an'ı rantına göre eğip büken putlarınıza göre değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar