teknofest

eveeet vakit yaklaştı, haftaya perşembe yani 20 eylül'de başlıyor, 4 gün sürecek. 14 farklı alanda yarışma var. hepsi birbirinden şükela.750 takım, 2000 katılımcı. ilgi çok güzel sadece roket yarışmasına 156 takım başvurmuş ki ilginin havacılık, uzay, robotik kodlama, yazılım ve güvenlik sistemleri gibi alanlara kaymış olması ve bu kişilerin desteklenmesi gerçekten umut verici. her yarışmanın ayrı bir sponsoru var. mesela roket yarışmalarında roketsan sponsor oluyor ve katılımcılara destek de oluyor gibi. bunlara ek olarak türk yıldızları, solotürk gibi gurur kaynaklarını da izlemek mümkün. konserler, hava tribünleri gibi etkinlikler de mevcut. istanbul içinden ve dışından ring servisleri de hizmette olacakmış. mekan 3. hava limanı. hakikaten heyecanlandırıyor, ayakları yerden kesiyor. katılım ücretsiz. detaylı bilgi için;

https://www.teknofestistanb...
devamını gör...
20-23 eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan havacılık, uzay ve teknoloji festivali.
içerik olarak incelendiğinde güzel bir organizasyon olacağının sinyallerini veriyor. nasipse festival alanında merak ve heyecanla bekliyor olacağım.
devamını gör...
20-23 eylül arası muazzam keyifli olacağa benzeyen teknoloji festivali. ayrıca 3.havalimanında olacak olması artı bir olay.


bilgi ve kayıt için;
teknoloji üreten türkiyenin festivali teknofest, 20-23 eylülde istanbul yeni havalimanında düzenleniyor. havacılık şovları, teknoloji yarışmaları, drone yarışları, eğitim atölyeleri ve çok daha fazlası...
servisler ilçe merkezlerinden kaldırılacaktır. ulaşım ve katılım ücretsizdir. kayıt ve bilgi için: http://teknofestistanbul.org
devamını gör...
her biri birer nasa çalışanı, hings bozonu uzmanı olabilecek kapasitede ki ekşisözlük yazarlarının pek ilgisini çekmemiş etkinliktir. hayreti mucip değil, biz sizin ezikliğinizi, şuursuz batı hayranlığınızı çok iyi biliyoruz.

belki de kendinizi bize gizlemiş batıcılarsınızdır ki bu ihtimali baya baya büyük sayıyorum.

israil'den heron alınan yılları özleyen tiplemelerin iha, siha gibi dünya çapında önde gelen teknoloji ürünlerini beğenmediklerini de biliyoruz.

neyse güzel bir etkinlik. istanbul'da olsaydım da gidebilseydim.

roket yarışları felan düzenlenmiş tıvitırdan takip edebildiğim kadarıyla. roket deyince aklıma hemen adana2nın yağız delikanlısı, roketçi irfan mavruk geldi aklıma. irfan mavruk kim mi?

adanalıyık
devamını gör...
türkiye'den 10.000 gencin aktif katılımıyla birlikte büyük bir ziyaretçi sayısı beklenen sağlam etkinlik. festivalin havası, ortamı heyecan ve ümit verici. bitene kadar festival alanındayım, neler gözlemleyeceğiz bakalım. zamanla editlerim.
devamını gör...
ders seçimi gününe denk gelmesi (ki seçemedim alttan ders var diye yarına kaldı) ve uzak olması sebebiyle gidemediğim etkinlik. ehliyeti almış olsaydım keşke, giderdim. henüz aksi yönde bir emare görmediğim için yazayım. sadece iha yaptık, füze yaptıkla teknoloji devrimi olmaz. ki sanılanın aksine şu aşamada bile çok faydalı olduğu için farkında değil sokaktaki adam ama hala olgunlaşmış bir iha teknolojimiz yok. itar demoklesin kılıcı gibi başımızda sallanıyor. erdoğan teknoloji devrimi bakın bayraktar demeyi bırakmalı çünkü çokta devrim değil aslında. yani evet bunlar güzel şeyler ama gözünüzü de açın. mesela o heronlar olmasaydı tsk ihalara bu kadar hakim olamazdı. birçok kabiliyet heronlarla kazanıldı.
devamını gör...
ulasimi lesten ote, etkinlik alaninin darligi, insani ihtiyac alanlarinin yetersizligi, festival alanina giden yolun rezilligi ve alanin kalabaligi kaldiramamasindan oturu inanilmaz hayal kirikligina ugradigim festival.

seve seve gittim,sove sove dondum.
devamını gör...
bu seneki olanı yine çok güzeldi. festivalin kurucusu baykar grubu olduğu için ağırlıklı olarak savunma sanayi ve havacılık sektörleri üzerine eserler sergilenmekte. bununla birlikte benim asıl ilgimi çeken bir tür teknoloji kuluçkası da denilen liseli ve üniversiteli gençlerin insanlık yararına geliştirdikleri projeleri sergiledikleri çadırlarda. tabi ki uçan araba cezeri'yi de ayrı bir yere koyuyorum. insan gurur duyuyor ister istemez.
devamını gör...
tusaş kimse görmesin diye en arkaya atılmış, tusaş ihaları kimse görmesin diye tabiri caizse gizlenmişti. bir tek ne kadar olup olmayacağı bile belli olmayan mmu vardı ortada. buraya kadarmış enişte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.