teknoloji yoksunu öğretmenler

şimdi ne yapıyorlar acaba?? bu teknolojik süreç eninde sonunda önünüze konulacaktı ama ısrarla çağ dışı dinozorlar gibi ders vermeye devam ettiniz ve şimdi uğrasın bakalım. aklım almıyor ya bir insanın çağın gerekliliklerine direnip ısrarla ilkel şekilde hayatına ve mesleğine devam etmesine. aldınız başınıza belayı geçmiş olsun pardon beter olun şimdi.
devamını gör...
eğitime yapılan teknoloji entegrasyonuna ayak uyduramadığı düşünülen öğretmenler. sınıf içi teknoloji kullanımı ya da uzaktan eğitim gibi uygulamalar akıllı telefon kullanma becerisinden çok daha fazlasını gerektiriyor. bunun için de devletin elini taşın altına sokup öğretmenlere hizmet içi eğitim vermesi gerekiyor. uzaktan eğitim başlı başına bir araştırma alanı, konuyla ilgili yapılmış yüzlerce çalışma var. o yüzden öğretmenlerin bir iki haftalık süre içerisinde uzaktan eğitime ayak uydurmalarını beklemek pek realistçe değil... haklı bir beklenti de değil bence... her meslek grubu gibi öğretmenlerin de eleştirilecek yanları var ama teknoloji entegrasyonu son sıralarda kalır...
devamını gör...
bunlardan biri benim. halâ derste siyah tahtaya tebeşir ile yazıp ders anlatıyorum.
sarraflar pazarından aldığım kitaplar, kaynaklar ile ders anlatıyorum. elimde öğrenci not defteri var notları oraya yazıyorum.
akıllı tahta var ne işe yarıyor bilmiyorum. bildiğimiz tv nin alamanya görmüş hali. birde hocalar ellerinde küçük bir alet, ona takıp açıyorlar. benin gibi not defteri tutmuyorlar notları bir site var oraya girip veriyorlar. birde sınıf whatsapp grubu mu ne açmışlar oradan ödev gönderiyorlar. ilginç !! daha neler göreceğiz.
eba varmış oradan çocuklara alıştırma gönderiyorlarmış. tek tek de takip edip istatistiklere bakıyorlarmış. hey yavrum hey. hepsi göstermelik bunların. ben biliyorum ki bunlar daha ellerindeki cep tlf bile açamıyorlar. gelmiş hava yapıyorlar.
hele tivibu denilen bir yayıncı kuruluş var. eba tv yi milyonlarca öğretmen ve öğrenci giriş yaparak izlemiş. inanmıyorum. ben buradan giriş yapacam eba bilecek. tivibu izlendiğini bilecek. yav heee he. öyle bir teknoloji yok. yemeyin bizi.
zaten insanlarda aya gitmedi. ameriga bizimle eğleniyi.
devamını gör...
teknoloji arttı ama "genel başarı azaldı". varsın olmayıversin. yeni gelen bir öğretmen yardımcı olur girer notları. yapar slaytları. öğretmenin verebileceği bir şey mutlaka vardır. teknolojiyi de öyle ahım şahım bir şey sanmayın. akıllı tahta öğrenilebilir bir şey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar