telefon konuşması yapmaktan hoşlanmamak

benim gibi bir çok insanın yaşadığı şey. alo öyle mi, tamam görüşürüz deyip kapatılır telefon. abi gerçekten saatlerce ne konuşuyorsunuz telefonda. hepsini geçtim söylediğin şeye karşı tarafın verdiği tepkiyi görmeden konuşmak muhabbet isteğini yok ediyor.
devamını gör...
uzak mesafe ilişkisine bulaşmamayı gerektirir. o yola girdikten sonra telefonla konuşmayı sevmiyorum demek abesle iştigal olur ki var böyle hıyarlar.
devamını gör...
en yakın arkadaşım, annem, babam, kız kardeşim, anneannem ve 7 yaşındaki kuzenim haricinde kimseyle telefonla konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. bu kişilerin dışında arayan olursa çoğu kez açmıyorum. sırf bu yüzden cepten arayınca ulaşamayan arkadaşlarım ev telefonundan beni arıyorlar.

halbuki konuşmayı çok seviyorum. özellikle yüz yüze saatlerce sohbet edebilirim. ama işte telefonla sohbet etmek çok kuru geliyor, samimiyetsiz. Allahtan benim gibi gençler, orta yaşlı ve yaşlılar gibi telefonla konuşma meraklısı değil.
devamını gör...
bunlardan biri de benimdir. mesele iletişim kurmak ve anlaşmaksa eğer yazılı olarak da pekala başarılabilir. ille de lak lak yapmaya gerek yok. ama işin sinir bozucu kısmı karşı taraftan "niye bakmıyorsun şu telefona?" sorusunu duymak. verdiğim cevap açık: senin elindeki telefon sana ait ve kimi arayacağına yalnızca sen karar verirsin, senin bileceğin iş. dolayısıyla beni de aramakta serbestsin. ama bendeki telefon da adı üstünde benim ve telefon geldiğinde bakıp bakmamak da benim bileceğim iş." bu cevabı sevip saydığım insanlara kırılabilirler diye vermiyorum tabi ama özellikle zerre kadar hazzetmediğim iş yerindeki tiplerden birine "çok aradım niye bakmadın? "diye sorduğunda bir keresinde vermiştim. yüzünün halini unutamam.
devamını gör...
telefonla uğraştığınız sırada gelen aramanın son bulmasını kıpırdamadan beklemenize sebep olan birşey. sadece kendi yaptığı aramalar için telefon kullanan insanlar iyi bilir bunu.
devamını gör...
evet birkaç yıl önce hoşlanmıyordum, artık insanlara yazarak bir şey anlatmak yerine sesli anlatmayı tercih ediyorum. ''tamam'' yazmak bile yorucu oluyor, basıyorum butona sesli olarak ''tamam'' deyip gönderiyorum. beyin bedava ya teknoloji nimetlerinden faydalanmak lazım.
hakeza, sanal mecralarda biriyle anlaşamazsak ''telefon numaranı verir misin?'' yazabilirim. tehdit edeyim, hakaret edeyim değil. çünkü bilirim ki ne yazarsam yazayım anlamayacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar