telefonunun camı kırılmayan insan

ya eski model telefon kullanıyordur ya da sarıp sarmalamıştır. bu aralar gözüme çarpıyor yüzde doksanın camı kırık. ekran kırılmaz camı hayat kurtarabiliyor özellikle benim gibi sakarlar için.
devamını gör...
benim bu. bir kere asus zenfone telefonumu 50cmden hafif sert muşamba kaplı zemine düşürdüğüm için sadece açılı bakınca farkedilen yatayda boydan boya ipince bir çatlak oldu. öncesinde kullandığım s3 s4 ve şu an kullandığım xiaomi de çatlağı geçtim çizik dahi yok. s4 ve s4 de cam filmi kullandım. mi de ise telefonun kendi üstünde gelen kalın dış cam epey sağlam çıktı.

anahtar nokta tüm telefonlarda ince ama tüm kasayı çerçeveleye yumuşak silikon kılıf kullanmak. çaprazlama dikine düşse bile o darbenin yumuşatılması kırılmayı engelliyor.
devamını gör...
bugüne kadar kullandığım tüm telefonalar yüzlerce darbe almıştır. hele bir tanesi hergün güzenli düşerdi ve ekran koruyucusu bile yoktu. merdivenden yuvarlanma, beton zeminmi bahçede boydan boya savrulma ve duvara çarpmada dahil olmak üzere. maşallah hiçbirine bişey olmadı.

dip not: bir maşallahınızı alırım. bundan sonra ekranım kırılırsa da sizden bilirim.*
devamını gör...
kendisine şaşırılmasına şaşırdığım insan. telefonunu düzgün kullandığı için o telefon kendisinden kaynaklanan sebepler yüzünden asla zarar görmüyordur. insanlar nasıl bu kadar pervasız olabiliyor anlamıyorum, git o zaman oturma odasındaki plazma televizyonun ekranını da çekiçle kır. hayret bi

edit: sinirden telefonu duvara fırlatmışım. şu an parçalı bulutlu ekranım bana göz kırpıyor ve çok zor şartlar altında yazıyorum bu tanımı.
devamını gör...
altı yıldır kullandığım telefonumla bu nadir insanlardan biriyim. ve koruma kabı kullanmıyorum. s4 antika olana kadar elimde kalsın istiyorum, kırılsa da fark etmez bantlar yine devam ederim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar