televizyon yayınlarında şarap kelimesinin sansürlenmesi

rtük üyesi faruk bildirici'ye göre fermente üzüm suyu denilecekmiş. tamam şarap bize göre haram ama bu nedir aga. oldu olacak senaryoyu siz alın.

hem romantizm için de tehlike. düşünsene esas oğlan cici kıza bir kadeh fermente üzüm suyu alır mısın diyor. gitti bütün romantizm.

haber
devamını gör...
(bkz: teşekkürler vpn)

yıllardır insanların sigara değil çiçek içtiğine inanan tipler için bir başka dev hizmet.bir tv'de gördüğü kurgusal bir yaratığın peşinden camdan atlayacak tarzda zihnen yetersiz ve yetişme bakımından öksüz bir velet yetiştirip pikaçuyu suçlayan ebeveynlerin ülkesinde sıradan bir gün.açık bacaktan tahrik olup tecavüze yeltenmeyi üniversite profesörleri seviyesinde mantıklı hale getirenlerin ülkesi için gayet olağan.

neyse ki dünya bütün bu akıl hastalıklarından azade aklı başında insanlara bir hayat vaad edebilecek kadar imkana sahip.
devamını gör...
rtük’ün “bağımsız” idari otorite vasfını sorgulatan gelişme.
gerçi merkez bankası’ndan dolayı böyle minik müdahalelere alışkınız da hadi bakalım hayırlısı.
devamını gör...
üç harfli dendiği zaman cinlerin kendilerinden bahsedildiğini anlamadığını düşünen aptal siyasal islamcı duyarlarından biri daha. fermente üzüm denince binlerce yıldır şarap anlaşılır ama şarap demek yasak. bak bak. kafalara bak.
gerçekten utanç verici böyle bir kararı alanların üst düzeyde olması bu ülke için. suudi arabistanlılar bile twitter'da götüyle gülüp alay ediyor.
devamını gör...
sigaraların üzerinde yeşilli bir dalga kullanıldığında "daha fazla dikkat çekiyor" diyenler nasıl o zaman anlamadıysa şimdi de bunu anlamıyor. açıklayalım, yasaklamadan yıldırmak en doğru metodlardan birisidir. diyalogta şarap yerine fermente üzüm suyu ifadesinin kullanılacağını bilen senarist paşa paşa o ifadeyi kaldıracak. içkinin buzlandığını bilen yönetmen o içkiyi içirmeyecek. nasıl artık kimse sigara içirmiyorsa bunlar da yavaş yavaş dizi/sinema kültüründen kopacak.

ben kâfiri anlarım da müslüman geçinenler buna neden itiraz ediyor anlamadım. kendinizi açık ediyorsunuz, yapmayın.
devamını gör...
parasal açıdan her türlü haltı yiyen ama içki içmeyen islamcılara yakışan bir icraat. eğer içki içebilseler eminim teşvik edici programlar bile yaptırabilirlerdi .bir müslüman olarak fuhşiyatın engellenme çabasını takdir ederdim normalde ama boyuna kadar bka batmışların idaresinde yaşadığımı hiçbir zaman aklımdan çıkaramıyorum.

dostlar alışverişte görsün tabana şirin gözükme çabalarından başka bir şey değil dini bir hassasiyet kesinlikle yok öyle olsa yandaş medyanın atv sindeki rezil yapımlar ortada olmazdı. neyse dinciler bununla biraz idare eder şeriat geliyaa diye sevindirik olurlar.
devamını gör...
"akp olarak yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik" - "izmir şarabını marka yapacağım" diyen nihat zeybekçi'yi üzecek uygulama.

siyasal islamın da özeti gibi, alttan destekle, şarabımızı dünya markası yapacağız de sonra televizyonda telaffuzunu yasakla ve aklını kullanmaktan acizlerin gazını al. win-win.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar