televizyon

#özgürler 

kendisi hakkında en iyi yorumu yine kendi içinden gelen amerikalı bir teleizyoncudan alan oyalama ekranı.

başımız belada!

çünkü siz ve diğer 62 milyon amerikalı şu an beni dinliyor.

çünkü %3'ten daha azınız kitap okuyor.
çünkü %15'ten daha azınız gazete okuyor.
çünkü sizin tek gerçeğiniz bu ekranda gördükleriniz.

şu an dışarda, bu ekranda gördükleri haricinde hiçbir şey bilmeyen koskoca bir nesil yaşıyor.

bu ekran ilahi bir vahiy gibi.

bu ekran başkanlar, papalar, başbakanlar yaratıyor ya da yok ediyor.

bu ekran, bu inançsız dünyadaki en muhteşem lanet olası güç,

ve eğer yanlış ellere geçerse de olacakların tek sorumlusu biziz.

ve bu inançsız dünyadaki en büyük şirket, en muhteşem lanet olası propaganda gücünü kontol ettiğinde, bu ekranda gerçek diye ne bok sunulacağını kim bilebilir!

şimdi beni dinleyin.. beni dinleyin:

televizyon gerçek değildir.

televizyon lanet olası bir lunaparktır.

televizyon bir sirktir, bir karnavaldır, gezici akrobatlar takımıdır, masalcılardır, dansçılardır, şarkıcılardır, hokkabazlardır, aslan terbiyecileridir ve futbolculardır.

biz eğlence dünyasındayız.

ama sizler sabahtan akşama kadar, her yaştan, her renkten, her dinden insan başına oturuyorsunuz.

bildiğiniz tek şey biziz.

burada döndürdüğümüz ilizyonlara inanmaya başladınız, ve televizyondakilerin gerçek, kendi hayatlarınızın ise hayali olduğunu düşünmeye başladınız.

televizyon ne derse onu yapıyorsunuz.

onun gösterdiği gibi giyiniyorsunuz, onun gösterdiklerini yiyorsunuz, çocuklarınızı onun dediği gibi yetiştiriyorsunuz, hatta onun istediği gibi düşünüyorsunuz...

bu tamamen saçmalık, sizi manyaklar!

tanrı aşkına, sizler gerçeksiniz,

hayali olan biziz!
devamını gör...
esareti altına almasına izin vermeyeceğimiz, konuşma muhabbet hakkımızı elimizden almaya çalışan, aile arasındaki diyaloglara ve anlaşmazlıkların baş aktörü olan n(alet).

onun mu bizi, bizim mi onu izlediğini anlayamadığımız n (alet).

ne verilirse beyinlere onu almamak. açarken çok seçici olmak.mümkün olduğu kadar kapalı tutulmasına özen gösterildiğinde hiç bir naletliğinin işlemediği alet..
devamını gör...
evlerin baş köşe prensi,olmazsa olmazı.her düğün öncesi ev döşenmeye çalışılırken ilk sıralar hep ona ayrılır.onsuz olunamaz,onsuzluk düşünülemez ve hatta onu evden uzaklaştırmaya çalışanlara dahi şakınlık ve alaycılık karışımı bir gözle bakılır.bu devirde olacak iş midir bu? hemde çoğunluğun evinde 2 - 3 tane varken.
biz onadan razıyız,o da bizden razıysa sorun yok!
devamını gör...

--- alıntı ---

televizyon olayları mı gösteriyor?
bizim ülkelerimizde televizyon, olmasını istediği şeyleri gösterir ve televizyonda gösterilmeyen hiçbir şey gerçekleşmez.

televizyon, bizleri yalnızlıktan ve geceden kurtaran bu en son ışık, gerçeğin ta kendisidir, çünkü yaşam bir gösteridir ve kurulu düzen, uslu duranlara, önlerde rahat bir koltuk umudu verir.*

--- alıntı ---
devamını gör...
bilgisayardan sonra en büyük zaman düşmanı..
ikisinin de başında zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor bünye ama bir haftasonu bilgisayarsız ve televizyonsuz bir güne sabah sekizde başlanması halinde aynı bünye ömrünün nasıl da uzadığı konusunda ciddi bir tatmin yaşıyor, çünkü gün ne yaparsa yapsın bitmek bilmiyor *)

aslında bir müminin heleki çocuğu olan bir müminin kesinlikle evine sokmaması gereken ancak maalesef sözkonusu müminlerin iliklerine kadar işlemiş bir lanet bu. en azından yeni nesilleri bu lanetten kurtarabilmek için daha dirayetli ebeveynler olabilmeli ve kararlılıkla bu lanetin yeni nesiller üzerindeki zararlarını minimuma indirgeyebilmeli.

bunun için de oldukça faal ve paralı olmak lazım gelebilir.. parasız faaliyetler için başvurulabilecek kaynaklarsa konu, komşu, eş, dost akraba vs şeklinde sıralanabilir..

hem böylece kopan ya da kopmak üzere olan aile bağları ve dahi komşuluk ilişkileri yeniden yeşillenmeye başlar fena mı? ha gayret! * * * *
devamını gör...
evlerde dantelli örtünün üzerinde durduğu, odanın şekli değişse yeri her daim başköşe olan son zamanlarda herkesin şikayet ettiği ancak izlemekten vazgeçmediği alet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar