televizyonda atari tabancasıyla ördek avlamak

90'ların fenomenlerinden. arkadaş bunca yıl teknik bölümde okudum, bu tabancayla o ördeklerin nasıl vurulduğunu hala çözebilmiş değilim.
devamını gör...
benim de favori oyunumdu. ama kuşları vuramayınca çıkan o köpeğe gıcık olurdum. normalde köpeksever olmama rağmen, o köpek burada olsa da onu uyuttursam falan derdim. çocukluk işte.
devamını gör...
ilk zamanlarda bu oyunu oynayabilmek için çok uğraşıp atari kolunu kırmıştım. fakat bize demediler ki tabanca olacak onunla vuracaksın. daha sonra o silahtan aldım fakat ördek oyunu olan atari kasetini de çoktan takas etmiş yerine tsubasa almıştım ve sarı renkli takımı günlerce yenmeye çalıştım ama o da olmadı malesef. *
devamını gör...
tabancanın bozuk çıkmasıyla tüm hevesi kursakta bırakıp başka oyunlara sardırır. *
devamını gör...
bir neslin en sevdiği şeyler arasındadır. okuması bile mutlu eden şeylerden hani.
devamını gör...
bu joystick türevi aparatı 37 ekran tüplü televizyonun neresine tutsan isabetle sonuçlandığı için zevkle oynadığım atari oyunuydu. yani oynadığım yaş itibariyle de her attığımı vurmamdan mevzuyu çakıp sıkılmamışım belli ki. en son oynadığımda herhalde 5 yaşımda falandım. şimdilerde ev arkadaşım ara sıra "kuş vuralım istersen" dizesini tekrarlıyor, benim de hemen bu oyun geliyor aklıma. ama böyle kısa kısa anlar hatırlıyorum, çok bir şey değil. zaten doya doya oynayamazdım, babamın sürekli "televizyonu bozar" bahanesiyle kapattırdığını biliyorum*. yalnız bir defasında iyi ceza almıştım, "sıra bende" münakaşası yüzünden yaşıtım olan komşu çocuğunun kolunu ısırdığım için*, onu da unutmuyorum.
devamını gör...
ozaman anlıyamıyordum atari tabancayı ördeğe doğrultuğumda algılayabilmesini yapmadınızmı len sizde ekranın bilerek köşesine sıkıp acaba vurucakmı diye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar