temel atmama töreni

ekrem imamoğlu'nun yapmış olduğu mümin latifesidir.

--- alıntı ---

yıllar var ki, kamu kurumları adına düzenlenen törenlere katılmamıştık. ne bir temel atma ne de açılış törenlerine. önceki gün, meslektaşımız ve 1980’li yılların son diliminde günaydın gazetesinde birlikte çalıştığımız şükrü küçükşahin’den bir davet alınca ibb’nin bir törenine katılmaya ikna olup yollara düştük. şükrü küçükşahin malumunuz 24 haziran sonrasında ibb başkanı ekrem imamoğlu’nun basın danışmanı. davet ettiği tören de ne bir temel atma ne de açılış töreniydi. ne bir çukura harç atılacak, ne de beş bilemediniz on bıyıklı adam bir kurdelenin ucundan tutup ellerinde makaslarıyla keseceklerdi. o zaman bu tören de neyin nesi diyeceksiniz haklı olarak. efendim bu temel atmama töreniydi. o yüzden ilginç geldi.

--- alıntı ---

haber
devamını gör...
bilhassa büyük şehirler olmak üzere ülkenin dört bir yanında her gün yüzlerce müthiş faydalı, müthiş karlı, müthiş önemli tesislerin-kurumların-yatırımların temeli atıldığı halde bereketinden olsa gerek bahsi geçen temellerden pek bir verim alınamamasına ancak en azından hamdolsun ki çok kişilerin zengin olmasına tepki mahiyetinde; faaliyet göstermeyen ama tabela işletmesi olarak sürdürüldüğü için devlet bütçesine yük olan iki yerin tasarruf kapsamında kapatılmasına yönelik ironik bir isimlendirme çabasıdır. ifade kullanımı ve gündem oluşturma açısından başarılıdır ancak fail kişinin alternatif projeler üretme hususundaki kısırlığı daha bir gözler önüne sermiştir.
devamını gör...
eko bey’in yeni ve çılgın hamlesi. ben yeni bir trend bekliyorum.

çılgınlar gibi açtırmayacaklar. yeniye ne lüzum var en yeni burda..
devamını gör...
chp'nin bu memlekete bir çivi çakmamak gibi temel bir prensibi var, onu uygulamış. şu vatana millete faydası dokunacak bir iş yaparlarsa günah olur zannediyorlar herhalde.

ama işi törene dökmeyi akıl eden ilk halk partili kendisi, tebrik etmek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar