temel karamollaoğlu'na tepki gösteren şehit eşi

#haber  #siyaset  #özgürler 

temel'in bilge başkan şişirmesini yerle bir etmiş şehit eşi, şunları yaşamış bir kadın. gelmiş içinde büyüyen isyanı dile getirmek istemiş. karşısında ellerini havaya kaldırmış sus beni dinle diyerek sinir krizi geçiren bir adam var, temel'in eli ayağına dolanıyor. rezilsin karamollaoğlu! batsın sizin siyasi hesabınız batsın ittifakınız. üç beş vekil için bu insanların yaşadığı ızdırabı görmezden geldiniz.edit: kocası darbeciler tarafından şehit edilmiş kadın. karşısında ise bu şehitleri ve gösterilen kahramanlığı değersizleştirmek için elinden geleni yapan hatta 17 temmuz darbesi diye bir darbe uydurup üste çıkmaya çalışan ahlaksızlarla ittifak halinde olan bir siyasi var. neyini dinleyecek ki? her şey ortada değil mi? temel konuşarak neyi düzeltebilecek? senin bugün ittifak yaptığın darbeciler senin hocam dediğin erbakan'a hayatının en zelil anlarını yaşatan kişiler değil mi?
devamını gör...
temel karamollaoğlu'nu sevdiğim söylenemez, takdir ettiğim pek fazla icraati de yok lakin burada mevzubahis hanımefendi tarafından maalesef kendisine haksızlık edilmiş gibi görünüyor. ablacım kusura bakma ama şehit eşi olmak her hakkı kendinde bulmak değildir, hele ki kadın olmanın avantajıyla belirli hassasiyetleri olan adamcağızın dibine kadar sokulup ağzına geleni söyleyip muhatabın olan kişi cevap vereceği sırada ''sizi dinlemiyorum, konuşmayın, yaklaşmayın'' falan demek üslup eksikliğidir ve terbiye sınırlarını aşar. amaç bu mudur bilemeyiz fakat unutmayalım ki siyasi ortamın gergin olduğu dönemlerde bilhassa her şeyin şova dönüşme potansiyeli var, yeter ki ortamda mikrofon ve kamera olsun...
devamını gör...
şehit eşi doğru söylemiş.
lakin doğruyu doğru şekilde ifade edememiş.
"sizi dinlemiyorum", "adam gibi gidin" gibi ifadeler yakışıksız.

diğer yandan bilge(!) lider temel beyin sinirlenince huysuz ihtiyarlardan farkının kalmadığı görülüyor.

kaldı ki cevap olarak "15 sene beraberdiler" diyerek söze girmeye çalışıyor.
bu ucuz lakırdı.
ona bakarsan, bu adamlar mücadele ederken de saadet partisi genel başkanı onların televizyonlarına çıkıp ne kadar zulme uğradıklarını, nasıl güzel hizmet erleri olduklarını anlatıyordu.
bunlara gerek yok.

halbuki "biz onların kontrollü darbe/tiyatro söylemlerini asla kabul etmiyoruz lakin ..." diyerek söze girmesi gerekirdi.
devamını gör...
https://twitter.com/themarg...

tamamen haklı bulduğum kadındır. temel bey geçsin bu bağrına basma işlerini. bu ülkede bir tek 15 temmuz şehitleri yok zira. çıkıp sen teröristlerin siyasi liderini destekleyip, hukukun üstünlüğünü gözardı edip binlerce şehidin sorumlusu bebek katillerinin "inşallah" diyerek serbest bırakılmasını temenni edersen bu millet seni yerin dibine de soksa haklı ayakları altına alıp çiğnese de haklı.

kimse çıkıp fetö edebiyatı yapmasın. zira ak partili değilim. eski bir saadet partiliyim. yeni dönemde hiçbirinden taraf değilim. ak parti yıkılsın diye çizgisinden şaşanlar, milli görüş gömleği yerine ajanlık gömleğini üstüne takanlar elbet bir gün bu partinin gerçek sahiplerine hesap verecek. gerçek sahipleri salt rte düşmanlığı yapanlar değil. yaparken de eli kirli çetelerle iş tutanlar değil! bizleriz. hakkı üstün tutanlarız.
devamını gör...
tepki gösteren değil şebeleğe çeviren mü'minedir, temel'in suçluluk psikolojisiyle ne diyeceğini şaşırdığı kadındır. bu yüzden sakin kalamıyor. bir de utanmadan diyor ki kim tiyatro dedi diye. bunu müttefiklerine sorsana temel. bunlara boyle yapacaksın lafını ağzına tıkayacaksın. senin orda konuşma hakkın yok temel, naş! uza! yürü de ense tıraşını görelim!
devamını gör...
temel bey'in bir provokatöre hazırlıklı olmadığını gösterir.

kadın "dinlemek istemiyorum" dediğinde, gülerek "dinlemezseniz anlaşamayız" diyerek yürüyüp gitmesi daha şık olurdu.
devamını gör...
siz rtenin yanına bu kadar yaklaşıp "senin oğullarından birisi neden askerlik yapmadı, diğeri neden bedelli yaptı" diye bir soru sormayı düşünün. sadece düşünce aşamasında kalacaksınız. bu durum bile temel karamollaoğlu'nun olgunluğunu gösterir. şimdi kendisine bilge başkan sıfatını yakıştırdım.
devamını gör...
temel bey'in denyoluğudur. bu kadına laf anlatmaya çalışmak/bu kadına sinirlenmek en hafif tabirle denyoluktur, kerizliktir, kendini bilmezliktir, olmamışlıktır. bir de bilge başkan olacak.
devamını gör...
her istediğini soyleyen duymak istemedigini işitir i hak etmis kadindir. parmak sallamalar bagirmalar dinlememeler falan.. yine de karsindaki kisi olgun davranmis.
devamını gör...
bu başörtülü bacı gitsin ve aynı şekilde parmağını sallayarak erdoğana buna benzer hadi onu da geçtim yine sadece parmağını sallaya sallaya nasılsınız desin ya da sizi dinlemiyorum desin birde o zaman görelim.
devamını gör...
dünya üzerinde islama bakış açısı neden bu kadar kötü biliyor musunuz? ben biliyorum. sadece namaz kılmak olarak algılanıyor maalesef.
çarşaflı bir kadın, konuşmasını bilmiyor, dinlemesini bilmiyor, ne yaptığını bilmiyor, eğer haklıysa eşinin şehadetini kullanıyor, eğer haksızsa yazık ki siyaset için malzeme oluyor. bla bla car.
devamını gör...
bu kadının arkadaşı arkadaşım olur oradan biliyorum .ismailağaya bağlı . tarikatın çizgisini bilenler beni anlayacaktır bir erkeğe bu kadar sokulup bağıra çağıra konuşmasına çok şaşırdım açıkçası .

temel karamollaoğlu taraftarı değilim eleştirdiğim çok tarafı var fakat bu kadın kafayı mı yemiş acaba anlayamadım ? şehit eşi olabilir fakat temel beyin olayda nasıl bir sorumluluğu var ki ona böyle davranıyor ? kaldı ki fethullahçıları devletin her kademesine yerleştiren bizzat cumhurbaşkanı ve ekibi o parmağını git onlara salla bakalım ? kendinden kaç yaş büyük adam konuşturmuyor bile . bu davranışını herhangi bir akp vekiline yapsaydı neler olurdu bir tahmin edin .
müslümanları birbirine böyle garezle baktıran medya ile adeta canavara dönüştüren reis başta olmak üzere akpliler kendinizle gurur duyabilirsiniz sakallı dede bir acayip çarşaflı kadını acayip ne olacak böyle bilemiyorum Allah sonumuzu hayretsin.
devamını gör...
şerife bacı bir bu kadın iki. midemi bulandırıyor bunun gibi kadınlığını kullanıp yaygara çıkarıp bi yerlere gelmeye çalışan kadınlar.

nezaketsiz, saygısız, boş yığınlar.
devamını gör...
çarşaf giyecek kadar takvalı ancak onca erkeğin arasına girecek kadar islama mugayir...

askere kelle mi demiş karamollaoğlu, çözüm süreci adlı ihanet sürecini mi başlatmış, kandilden pkklıların şov yapmasına mı sebep olmuş, fethullahçılara her türlü imkanı sağlayıp 15 temmuzda 300 e yakın insanın ölmesine mi sebep olmuş veya suriye politikasının içine etmişte orada pkk devletinin kurulmasına mı sebep olmuş sonra da yediği naneyi operasyon yaparak mı temizlemeye çalışmış anlamadım. ne bu şiddet bu celal diye sorulmalı.
devamını gör...
herkes kadının üzerine gitmiş alttaki yorumlarda... her zaman üslupsuzca olmaktan, nezaketten bahsediyoruz. ancak ısrarcı yanlış saygısız tutumların bir sinir harbi haline geldiği ülkemde nazik, sağlam ve üslubunca durmak için psikolojik yaralardan uzak olmak gerekir... kolay mı ?

bazen olay odaklı olmaktan çıkıp, anlayışsızca davranmadığımızı kim iddia edebilir?
devamını gör...
yahu göstere göstere abartılı bir tepki var orada temel beyden..
kadın temel beyi kendi düşünce dünyasına yakın gördüğünden yakınıyor sitem ediyor..
kadının yüreği yanıyor dile geliyor..
sizin içinizden geçenlere isyan ediyor kadın..
taa en başından beri chp ve evanesi 'tiyatro' demedi mi..
kadın buna tepki veriyor 'be gardaşlık ne iş'' diye soruyor..
siz aslında buna kızıyorsunuz..
devamını gör...
adil öksüz'ün firarına ilişkin bir dava var, biliyor musunuz? bu davada biri başbakanlık müsteşarı olmak üzere bir sürü adam yargılanıyor ve tamamı tutuksuz yargılanıyor bu insanların, hiç de tutuklanmadılar.. evet, bank asya'nın kapısından geçenlerin bile içeri tıkıldığı bir ülkede.

bir de adil öksüz'ü serbest bırakan iki hakim var.. doğrusu şu: biri serbest bırakıyor, savcı itiraz ediyor, ikinci hakim itirazı reddediyor ve öksüz böylece sırra kadem basıyor.. yalnız bu iki hakim yukarıda bahsettiğim davada yargılanmıyorlar.. ilki yani serbest bırakan açıkta (ihraç değil), hakkında adli yargılama yok bildiğim kadarıyla.. ikincisi ise tutuklu ama gene adil öksüz meselesinden değil, örgütten yargılanıyor, hatta duruşmada adil öksüz meselesine girince mahkeme başkanı "bu davanın konusu o değil, üyelikten yargılanıyorsunuz" diye uyarıyor..

bence şehit eşi bunları da parmağını sallaya sallaya temel beye sormalıydı.. ne de olsa bütün soruların cevabı temel beyde, muhatap da sorumlu da o..

ne alaka diyeceksiniz çoğunuz, biliyorum.. hah işte, tankın üstüne çıkmakla bitmiyor bu iş.. bazı alakaları da sorgulamak gerekiyor.. hele de bir yarınızı yitirdiyseniz..
devamını gör...
tepkisini temel beyden sonra sırayla diğerlerine de (özellikle akplilere) gösterme cesaretini gösterirse haklı bulacağım kadın.

hesap soracağınız çok kişi var hanımefendi. özellikle biri var ki onu es geçmeyiniz...
devamını gör...
şehit yakını duyarı kasılmasına sinir olurum hep, fakat o bir tarafa temel karamollaoğlu'nun torunuyla kumanda kavgasına tutulmuş dedeye dönmesi ayrı bi saçmalık. haa tayyip olsaydı farklı mı olurdu? tabi ki farklı olurdu, her halükarda yanında o kadını tekmeleyecek bir yusuf yerkel var olurdu. sonracıma kadının bir fetöcü provakatör olduğu kanıtlanır, kocasının da aslında bir şehit değil, darbe girişiminde bulunan bir fetöcü olduğu ispatlanır, bir süre miting meydanlarında yuhalatılır ve nihayetinde kadın böyle bir işe kalktığına ve kalkacağına milyon kere pişman edilirdi. bütün bunlar temel emminin suratına kumandayı hakketiği gerçeğini değiştirmiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar