adamı sevmem ama hak da yemem. gerçekten güzel bir çalışma. böyle muhalefet yapın işte gidip chp'ye bilmem neye yanlayacağınıza.
devamını gör...
''yaş yetmiş* iş bitmemiş'' sübliminal mesajı içeren sağlam bir ayardır. muhtemelen kendisinin aklına gelmemiştir, twitter'da birinin paylaşması üzerine iletişim danışmanlarından biri tarafından servis edildikten sonra bu şekilde sunmuştur ama nihayetinde paylaşan kendisidir. öyle veya böyle, akıllıca bir harekettir ve tebrik edilmesi gerekir.
devamını gör...
buram buram sahtekarlık, buram buram ucuzluk. onuru olmayanların, bir işin arkasını araştırmayacak şuursuzları kandırmaya yeltendiği bir çalışma.

videonun aslı:

içerik: şu anda çay kaç para? 1.000 lira. simit kaç para? 1.500 lira. ne etti? 2.500 lira. 5 kişilik ailede 3 öğünden 37.500 lira. 40.000 de. 30 gün ile çarp 1.200.000 tl. asgari ücret 910.000 tl. çay simit bile yiyemezken kirayı ve faturaları kim ödeyecek?

yani erdoğan'ın hesabında 5 kişilik ailenin çay-simit denklemi asgari ücretin 290.000 tl. yani 290 ₺ üstünde kalıyor.

dün eleştirdiğimiz ak partili yetkilinin hesabında çay-simit denkleminde vatandaşa ayrıca 1120 ₺ para kalıyor.

bu ikisi matematiksel açıdan denk mi? oradan kesip, buradan biçip fetöcüleri aratmayacak kadar ustaca montaj yapanların bu çalışmalarda kimlerden destek aldığı merak konusudur.

farklı ithamlara ve kafası matematiğe basmayanlara ithafen düzenleme:

1993'te asgari ücret 910 ₺ / çay simit 1200 ₺ = -290 ₺
2019'da asgari ücret 2.020 ₺ / çay simit 900 ₺ = +1120 ₺

bunu montajlarla kesip biçip aynı rasyonel denklemi sağlamak sahtekarlıktır değildir de nedir? matematik mi bilmiyoruz? sizin kafanız basmıyor olabilir ama elhamdülillah biz buradayız ve her daim doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. siz çizginizde devam edin.

bu da dün ak parti yetkilisine yazdığım tanım: #6587416

onun için bunaltmayın.
devamını gör...
güzel ve destek verdiğim bir ayar. ama eğer karamollaoğlu samimi bir müslümansa çıkıp imamoğlu nun 31 450 euroluk saatini de eleştirir. eğer eleştirmezse bu adamı kimse bir daha övmesin, zira ağır konuşurum.
devamını gör...
bir yazar çıkmış matematik hesabı yapmış, birinde 290tl kalıyor, birinde 1.120tl kalıyor diye. ve demiş ki matematiksel denklik var mı diye de sormuş ve klasik sonucu fetöye de iliştirmiş.

yahu kardeşim niye çıkıp şunu diyemiyorsun, sen beni günde 3 öğün simit yemeye nasıl mecbur bırakıp bunu savunabilirsin, sen beni simit yemeye nasıl yakıştırabilirsin , ben sana oy verdim neden, beni kalkındırman ülkemi kalkındırman için. nasıl 3 öğün simit yemeyi normal bir şey mi gibi sunabilirsin? 3 öğün simit yiyeceksem sen ne iş yaparsın orada?

sen 3 öğün simit ye kardeşim çünkü buna layıksın..
devamını gör...
tam yerine rast gelmiş ve manzara konmuş.. karamollaoğlu’ndan bir de zamanında kendisi için “katil” ithamında bulunanlar için bir video bekliyorum.
devamını gör...
temel karamollaoğlu için son zamanlarda "ayar verdi" şeklinde çıkan haberlere çok gülüyorum. bakın arkadaşlar anlıyorum büyük ihtimalle ülkenin %50'si bu adamı heralde gerçekten seviyor. chp'lisi hdp'lisi iyi partilisi saaadetlisi komanisti sokak kedisi muhabbet kuşları.

kardeşim biz muhsin yazıcıoğlu'na yeterince değer veremediğimiz için it gibi pişmanız madem seviyorsunuz hep birlikte oy verseydiniz ya. kazandığı oylarla bi paket mandal alamayacak duruma düşmüş adamcağız.

yok şuna ayar verdi yok buna ayar verdi. ne ayarı ya adamın söylediğini herkes söylüyor zaten.
devamını gör...
iktidara gelinceye kadar milletin, iktidara geldikten sonra da şirketlerin, holdinglerin borusunu çalan eziklere fena dokunmuştur.

hani nerde 5 kat artan milli gelir, neden asgari ücretliye, emekliye, çiftçiye, köylüye bu artış uğramaz?

gör kimler kaç kat büyüdü ki onların böyüklüğü yerimizde saydığımız halde bizi 5 kat büyümüş gösteriyor!
devamını gör...
karamollaoğlu'nun hesabından paylaşılmış ayar videosudur. ortalık soytarısı olmuş karamollaoğlu'nu yüceltecek bir durum göremedim ben. he ayar mıdır? ayar değil ayarın daniskasıdır.. ayar kere ayardır.. cuk oturtmuştur yapan..
devamını gör...
adam bir alım gücü hesabı yaparken videonun başından kırpılarak çarpıtıldığı doğrudur. peki vekilin yaptığı hesap doğru mu ?

istanbul'da sokak simiti şu an 1,75 tl'ye sabitlenmiş durumda. istisnalar dışında herhangi bir seyyara giderseniz karşılaşacağınız fiyat budur. aynı seyyarlarda su 1,25 tl, vekil çayın 1 tl olduğunu iddia ediyor. onu da geçeceksin. çay şlu an istanbul'da en az ennnnnnn az 2 tl.

şimdi hesabı yapalım. simit 1,75 çay 2 tl = 3,75 tl. 3 öğün ne eder ? 11,25 tl. bunu da 5 kişilik bir aile için 5'le çarpıyoruz etti sana 56,25 tl. bir aylık için 30'la çarpalım: 1687,5 tl eder. vekilin fiyatları çarpıtarak bulduğu hesapta asgari ücretlinin cebinde 1120 tl kalırken, gerçek hesapta 333 tl kalıyor.

2002'de onu da alamıyordu iddiası doğru mu : doğru. şu an çay simitten geriye elinde 333 tl kalıyor. peki şimdi de erdoğan'ın videosuna geri dönelim: evin kirasını kim ödeyecek, elektrik parasını kim ödeyecek, suyu kim ödeyecek, çoluk çocuğun eğitim masrafını kim karşılayacak soruyorum sizlere ?
devamını gör...
maksadı üzüm yemek olmayan kafirden alkış almayı hedefleyen sözde ayar. müslümansan müslüman kardeşine gidip kulağını çekersin hatasından dolayı, müslümansan. sahabe gibi yoldan sapan liderini kılıcınla düzeltirsin, kafirle bir olup muhalifçilik oynamazsın. yok senin derdin hakk değil, kafirlerin trübünlerine oynamak derdin. ameller niyetlere göredir, hak ettiğini alacaksın merak etme.
devamını gör...
uffff çok fena ayar olmuş gerçekten. bize böyle muhalefet lazım. son zamanlarda saadet partisinden gelen videolu göndermeler fazlasıyla akıllıca tebrik etmek gerek. malum vekil simite 1 lira çaya bir lira demiş ama bu fiyata nerede bulabiliriz keşke onu da söyleseydi. *
devamını gör...
saadet partilileri toplamış başlık. tamam bu ayarı yedikten sonra aldığı oy 100 katına çıktı saadetin. hemen hesaplayalım. aaaa kaç alıyodu bu parti yaa. %5 mi yok yok değil %3 mü? yok yok oda değil. eveeeettttt sonunda buldum %2.73. olsun genel merkezi yok ama bu ayardan sonra %200 oy alacak (ama rüyalarında)...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar