temiz bir yazar olmak

1. (Tematik)
düzgün yazmak sade yazmak anlamında yazar olmaktır.yazarlık ağır bilgi entrylerine giremez.ancak bu hususta şunu belirteyim.ben en ağır bilim dallarını su gibi yuttum.ama burada halka hitaben yazıyoruz.bu entry de bu duruma ilişkindir.evet.
devamını gör...
6. (Tematik)
genelde bilgi içerikli tanım yazan yazar durumu.

bak bu benim işte.
yıllarca bu şekilde takıldım hiç de zor değil.
son zamanlarda ben de cıvıttım ama neyse.

zibilim kırk yılda bir yanar, neden yandığını da bilirim zaten.
pişt'im boş teneke gibi tın tın ses verir.
ara sıra sataşırım sağa sola anca o zaman yanar.
eskiden modlar yakardı piştleri, mod olduk ya şimdi o da kalmadı.
ulan bu sözlükte ciddi ciddi yalnızım be.

devamını gör...
8. (Tematik)
günde 5 kez banyo yapmak gerekir. hele nemli bölgede iseniz bunu başarmak icin epey kıyafete ihtiyacınız olacaktır. biraz da tabiat meselesi herkes titiz ve temiz olmuyor.
devamını gör...
9. (Tematik)
onun bunun karısı kızı üzerinden siyaset yapma pahasına sapır saçma çıkarımlarda bulunmak mı lan temizlik? yok nurcu kadın, yok tesettürlü avrat, yok şallı karı, yok zilli bilmem ne. lan düşünmek zor biliyorum, fikrederek yazmak daha zor bunu da biliyorum lağkin kimseyi, siyaset yapıyormuş ayağına namusu ile tartmayın. namus dedim, siz iyi bildiğinizi sanıyorsunuz ya hani. ayıp lan ayıp.

tanım: "en önce yazar kirlendi" şiirini bilirsiniz. oyy hamasetimi yirim. hadi bağalım.
devamını gör...
10. (Tematik)
temizlik takıntısı olan insanları düşünün, sürekli ellerini, vücutlarını, çevrelerini temizlemekle uğraşırlar. bunları buna iten şey; kendilerinin ve çevrelerinin kirli olduğuna olan inançlarıdır. bakın şimdi nereye bağlayacağım. *

temiz bir yazar daha doğrusu temiz bir insan olmak için, öncelikle kirli olduğumuza inanmamız gerekir. her haline gıpta ettiğimiz bir dervişin, sürekli istiğfar edip günahlarından arınmaya çalıştığını düşünün. dervişin durumu temizlik takıntısı olan adamın durumuna çok benziyor değil mi? bir de hz. ömer'in hz. huzeyfe'den münafıklar listesinde kendi adının olup olmadığını sormasını düşünün. bütün bunları düşündüyseniz, benim daha bir şey söylememe gerek yok sanırım.
devamını gör...
12. (Tematik)
mümkün değildir. bir insanın, hele ki yazarsa, temiz sıfatıyla şereflenmesi katiyen mümkün değildir. kendinizi kandırmayınız. hele ki domestoslanmamış bir klavyeden entry giren bir yazar kesinlikle temiz olamaz. temizlik, domestostan gelir. şaşırmayın. bitlerinizi ayıklayın. vallahi tüylerim ürperdi, yüzümü buruşturdum. bakın ben her gün domestosluyorum bu klavyeyi. ne kadar temiz entryler işte. mmmh.
devamını gör...
atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, doğaya ve hayvan haklarına saygılı, hayatında bu saygıyı bir pratik haline getirmiş, homofobik olmayan, insanları ötekileştirmemeye, kategorize etmemeye özen gösteren tüm yazarlar temiz birer yazardır. hepsine sevgiler.
devamını gör...
hiç bir tanım yazmamış yazardır.
hakkında hiç kimsenin hiç bir yorumu olmayan bir yazar.
en az bir tanım girdikten sonra birilerinin gözünde kirlenmeye başlamıştır artık.
ne kadar çok tanım, o kadar çok kirlilik!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar