terminator dark fate

serinin son filmi, şimdilik.

terminator konseptinde fena değil. linda hamilton’ı görmek güzel. orijinal 2 filme bağlanıyor hikaye. başroldeki kızcağızların oyunculuğunu izlerken, tuba büyüküstün aklıma geldi. hadi uzun olanın gözleri güzel, diğerinin o da yok. neyse, neticede bir festival filmi değil. arnold son kez t800 olarak karşımıza çıkıyor. t1000 miydi yoksa. mahzun bakışlı yok edici baya sosyal, tuttum elemanı. la casa papel en ilginç karakterlerinden müdürü de kısa bir süre görüyoruz. vamos.

sahneler efektler başarılı. hikaye çok orijinal!

şu son dönem moda olan girl power şeysi baydı.

meraklısı beğenecektir ama bayılmayacaktır.

son sözüm skynet ve legion size. durumun var; bir dahaki sefere 3-4 tane gönder aynı anda, netice alırsın.
devamını gör...
sinemada izlemediğim için pişmanlık duymadığıma mutlu olduğum bir film oldu.
yanlış anlaşılmasın efekt olarak oldukça tatmin edici bir performans çıkarmışlar ama bu filmi ilk iki filmin bir sona bağlanması adına çektikleri için insan efektlerin iyi olmasından çok daha fazlasını bekliyor.
2.filmden bugune 30 sene geçmiş olduğu için dijital olarak inanılmaz ilerleme sağlanabilir ama filmi sevdiren efektler değil hikayesi bana göre.
ayrımcılık olarak görülsün istemem çünkü linda hamilton rolüne cuk oturmuş ve terminator serisini en az arni kadar terminator yapan bir karakter ama diğer kadın karakterlerde sıkıntı var.
ironi olsun diye özellikle mi seçilmiş bilmiyorum ama önceki filmde danerys targaryen kısaca dani rolüyle tanınan sarah connor yerine bu seferde daniella kısaca dani isimli bir karakter var.
sıvı metal terminator 2.filmde yepyeni bir fikirdi ve sinemada izlediğimde ürkütücü geliyordu. ölümsüz olmadığını düşünsek de ölmediği için ürkütücü bir robottu. bu filmde aynı modeli update etmişler. haliyle daha güçlü olmuş ama fazla güçlü olmuş. 2.filmde zor da olsa yenilebilir olduğu için yenildiği hissiyatı bize geçerken bu filmde öyle bir şey yok, hadi şunu öldürün de gidelim diye izliyoruz.

son olarak politik sebeplerle asyalı veya hispanik oyuncuları, eşcinselleri ve kadınları ana karakterlere yerleştirme olayını başarısız buluyorum.
james bond veya terminator fark etmez. bazı karakterler erkek değilse olmuyor. 2.filmde robert patrick sıvı metalden yapılması yanında gerilimi verebilen bir oyuncuydu. bu filmdeyse geliştirilmiş sıvı metal sanki hadi gel bir kahve içip bunu konuşalım diyecek kadar yumuşak. bu tezatlık nedeniyle gerilim düşüyor.

sonuç olarak asla kötü değil ama 2.filmden sonra bunu 3.film olarak ele alırsak tek kelimeyle başarısız. zaten 2.filmin çoğu sahnesini birebir yeniden çekmişler. akıllarınca 2.filmi seven bunu da sevecek ama işte öyle olmuyor. filmde samimiyet yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar