tertemiz delirmek

canına yandığımın dünyasında aklı başında kalabilmek başlı başına meziyettir. hal böyleyken suç ve ceza’da “hepimiz bir parça deliyizdir.” diyen dostoyevski’ye hak vermemek olmaz.

aklı başında olanda deliyim deyip sıyrılsın problemlerden, benden söylemesi.
devamını gör...
devir insanlarının pek bi istediği.

tertemiz olsun derken çimlerle muhabbetten bahsediliyor olabilir ya da leyla ile mecnun'da mutfak önlüğünû takıp, başında yazmasıyla akşama kadar hamur mantısı yapan erkekler aklıma geldi. bu da bir tertemizlik olsa gerek.

hem bedeva hem de hepimiz ićin mümkün gibi. *gülücük*

not: biz bu tertemiz delirmeyi yine mi erkeklere kaptırdık ne?
devamını gör...
hepimizin ucundan, kenarından, kıyısından bir parça deneyimlediği ve aslında buna ihtiyaç duyduğu ruh hali.
güne mutlu başlayıp öğlen saatlerinden akşama kadar ağlayıp gecenin ortasında kurtlar vadisi testi çözüp, polat’ın cerrahpaşa kahvesinde sobaya attığı bomba sonucu çakır’la seyfo dayıya verdiği bilgi sorusuna “7 ölü 46 yaralı” yanıtıyla doğru cevap verdiğine sevinmek gibi bir şey.
10 dakika öncesinde de nothing else matters dinliyordum.
arada olması gerekiyor bence. hep değil, arada.
devamını gör...
beynindeki düşünceleri dezenfekte etmek için kafayı sodyum hipoklorit havuzuna daldırmak... veya domestosla kan damarlarını açmak...
delirmenin temizlikle ilgisi yok dostlar. baştan uca pisliğine batılan dünyadan zihinde yaratılan paralel evrene zıplamaktır delilik. kimsenin deneyimlemesini dilemem. edebiyatının ilgi çekici olması aldatmasın, romantik tek yönü yağmurun kuru ortamda pencereden izlenmesi gibi uzaktan seyrindedir.
devamını gör...
cam gibi parlak bir zihne adım atmak, son kalan kırıntıları da bir akşam vakti şefin özel tarifiyle tüketmektir.

böyle olan; kazansa da kaybetmese de umrunda olmuyorken, devamlı kırıntı oluşturmaya devam edenler; süpürmediklerinin ceremesini çekiyor sürekli. sözün özü biraz obur olmalıyız, olalım, olun.(olamadı)

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar