günümüzde kadınlara dayatılan beğenilme kaygısı yüzünden kadınlar güzel olmak ve güzel kalabilmek için akla hayala gelmedik yöntemler denerler. bunu iyi bilen kapitalist şirketler kadını tüketim manyağı, seks objesi haline getirmek için elele veriyor. tek amaç kadının güzellik kaygısıyla daha fazla para harcamasıdır. 21. yüzyılda gelinen noktayla kapitalist sistem bunu başarmıştır. kadın hemcinsleriyle sürekli yarış halindedir. işte bu yarışta en büyük avantaj ahenkle dans eden saçlar, güzellik ve seksi bir vücutken, en büyük handikapta şişmanlık, çirkinlik veya fiziksel özürlerdir. genelde kapanma konusuna sürekli güzel kadının cephesinden bakarlar. işte neymiş efendim " kadın güzelliğini kapatarak gizlememeliymiş, kadınlar güzelliğini herkese göstermeliymiş" falan filan. aynı konuda empati yaparsak çirkin kadın kapanarak kendini gizlemesi mi gerekiyor? bu da çifte standart ve faşist bir tutumdur.

islami usüllere göre yüzü ve elleri açıkta bırakacak şekilde kapalı giyinmenin kadınlara birçok faydası vardır. en önemlisi saygınlıktır. bizim ülke dahil, dünyanın en modern ülkelerinde mini etekliye, göğüs dekolteliye ağızlarından salya akarak, şehvetli bakan erkekler, tesettürlü kadına gelince başını öne eğerler. dünyanın en modern ülkelerinde bile mini etekli, ağır makyajlı, dekolteli bir bayan yolda yürürken erkekler laf atar. hatta çoğu zaman elle tacize geçerler. hatta tecavüz vakalarına bile sebep olur. avrupanın en modern ülkelerindeki kadına işyerinde taciz vakalarına ve diğer tecavüz vakalarının istatistiklerine baktığımızda medeni saydığımız bu ülkelerin bizden aşağı kalır yanı olmadığını görürüz. tesettürlü deyince herkesin aklına kişisel bakımına ölçülü şekilde özen göstermeyen, iletişimi zayıf, erkek hegemonyası altında ezilmiş, eğitimsiz cahil kişiler geliyor. halbuki devir çoktan değişti. modern müslüman kadınlar, islami esaslara bağlı yaşayarak çok iyi meslek sahibi olabiliyorlar. yeterki üniversitelerdeki anti demokratik uygulama kaldırılarak önleri açılsın. ozaman modern müslüman kadın başı açık beyni kapalı bazı hem cinslerini her bakımdan sollayacaktır.

kapitalizmin getirdiği yeni düzende kadınların büyük çoğu şartları iyileştirilmiş medeni köle gibi kullanılıyor. internetin yaygınlaşmasıyla kolay para kazanmak isteyen milyonlarca kadın webcam sex yapmaya başladı, porno filmler, kadınlara mal gibi davranan ve onları aşağılan bir diğer pislik. fuhuş sektöründe kadınlar köle gibi alınıp satılıyor. tayland'ta 1000 doları veren 15 yaşında kızı babasından alabiliyor. striptiz kulüplerinde kadınlar erkekler karşısında seksi dans ediyor. kapitalist düzende her türlü reklamda kadın ve cinsellik yanyana kullanılıyor. amerika'da başta hiphopçular olmak üzere tüm kliplerde bir erkeğin etrafında dans eden bikinili azgın 10'larca kız görüyoruz. batıda bekaret kaytbetme yaşı 12'lere kadar indi. avrupada 13-14 yaşında babası belli olmayan çocuk doğurmuş milyonlarca anne var. genç kızların çoğunun ex aşkları, internete çıplak görüntülerini yada seks videolarını atıyor. kimileri bebeğini doğurup çöpe atıyor. kimileri evli adamı ayartıp yuva yıkıyor. uyuşturucu, alkol bağımlılığının pençesine düşmüş ve uyuşturucu parası bulmak için bedenini kiralayan kadınlar var. cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ölenler cabası.

işte tüm bunların sebebi kapitalist düzenin kadına dayattıklarıdır. kadınlar vücutlarını ve cinselliklerini her alanda hem cinslerine ve erkeklere karşı silah olarak kullanırlar. terfi etmede güzellik ve patrona verme en önemli etkendir. işinden başarılı çirkin bir kadın yerine, işten anlamayan güzel bir kadın sekreter olarak seçilir. kocalar çirkinleşen, yaşlayan ve şişmanlayan eşlerini beğenmemelerinin sebebi diğer kadınların kendilerini tehşir etmesinin etkisi büyüktür. ünlüler de frikik ve çıplak poz vererek halka örnek olurlar.

insan suça ve günaha meyilli aciz bir canlıdır. yozlaşan ahlaksızlaşan bu dünyada nefsini zaptedemez ve hayvani duygularına kapılır. erkeklerin cinsel konularda kendilerini çoğu zaman kontrol edemez. teşhirci güzel kadın, erkeğin nefsiyle oynar. iradesiz adam kendini kaybeder ve zina yapar. eşine fahişeden kaptığı aids'i bulaştırır. kadın kocasının aldattığını öğrenince intikam almak için aldatır. yuvalar yıkılır. çocuklar ortada kalır. kısacası toplumun bu ahlaksız düzeninde aile yapısı bozulur ve sağlıklı nesiller yetişmez. örneğin; avrupa'da yetkililer, yok olmuş aile düzeniyle mücadele etmenin yollarını arıyor.

plajlarda güzel vücutlu kadınlar bikiniyle gezerken, doğum lekesi olan kadınlar mayo giymekte zorunda kalır. selülitsiz genç kız miniyle gezerken selülitli bacaklı hatun diz boyunda etek giyer. vücudundaki özrünü saklayamayan kadın, bu duruma çok içerler. depresyona giren, zayıflamak için anareksiya nervoza olan hatunlar var. her 6 kadından bir saç dökülür. bu kadın örtünmek zorundayken, hemcinseleri ona nazire yapar gibi kuaföre gidenler. zengin kadınların sahip olduğu imkanlarla güzel olmaları, fakir kadınları namussuzluk yaparak para kazanma yoluna iter. eş seçimde de tercih herzaman paralıdan yanadır.

çirkin-güzel, yaşlı-genç, şişman-zayıf her kadın arasındaki adaletsizliği düzeltecek tek yol kadınların tesettürlü giyinmesidir. bu sayede güzel kadınların çirkin kadınları ezmesi önlenir. kadınlara eşitlik gelir. insanlar kadınları vücut figürlerine değil, karekterlerine bakar. böylelikle kadın seks objesi, reklam yöntemi olmaktan çıkar. vücutlarını değiştiremeyecek olan kadınlar kendileriyle barışık daha mutlu yaşar. kadının değeri erkeğin gözünde artar.

zahmet edip entry'yi sonuna kadar okuyanlara teşekürler.
devamını gör...
***
başka ülkeleri bilmem de bizim ülkemizde evli barklı adamlar tesettürlü kadınları görünce başlarını öne eğmezler -erkeklerin bunları görmesi zor oluyor sanırım-, kızı yaşındakilere de kucağında çocuğu olan yani evli olduğu bariz olan kadınlara da bakarlar. yine de kapanmadan öncekiyle sonrakini kıyasladığımda sayıda azalma olduğunu belitmeliyim. ama başlarını öne eğmek emrini bırakın fiiliyata geçirmeyi, erkeklerimizin bundan haberi olduğundan bile emin değilim.
güzel olmak duygusu ise tesettürlü kadınlarda da vardır. ahenkle dans eden saçlara milletin dikkatini çekmek için değilse de sahip olmak isterler. suratı yağlı, elleri kuru, mısır püskülü saçlı olmaktan hazzetmenin/bu durumu umursamamanın kapalılıkla bir alakası yoktur. kimisi rahatına çok daha düşkündür, tembeldir belki biraz; kimisi seviyordur sorunlarına çözüm bulmayı. bütün anti-demokratik uygulamalara rağmen beyni dopdolu birçok tesettürlü kadın vardır, bir kısmı güzeldir/bakımlıdır, bir kısmının umrunda bile değildir. ama tüm derdi alışveriş, kıyafetler ve erkekler olan "tiki"lerimizi de unutmayalım. ha derseniz ne işleri var tesettür başlığında onların, bilemem. üçgen kafalı dar bodyli kız da tiki kız da hayatımızın bir parçası olduğuna göre değerlendirme yaparken daha az pembe resimler çizmeye dikkat etmeliyiz sanırım.
tesettür Allah'ın emri ve kadınlar da bunu biliyor. savunmak için bir ton ve çeşit çeşit kitaplar, bir o kadar yazı var. tesettürle ilgili kafasında soruları olanlar onlara bakabilirler. zaten kapanmak fikrini anlamaya çalışırken muhtemelen bakmışlardır. unutulan kısmı şu ki: toplumun bir de erkek ayağı var. yozlaşma tek bir koldan olmuyor. gözlerle taciz edenlerin -eklemeliyim ki gençler değiller, ki bu daha da mide bulandırıyor- erkek olduğunu hatırlamalıyız. kızımı nasıl yetiştirmeliyimden tutun tesettürü savunanlara kadar kadınlar için pek çok kitap var piyasada, iş erkekler ne yapmalıya gelince o kitapların sayısı bir elin parmağı. tesettürü konuştuğumuz kadar tesettür emrinin erkek ile ilgili olan kısmını da konuşsak biraz belki Allahtan utanmayanlar çevrelerinden utanır da kafalarını öne eğerler. ha kapandıktan sonra ben o taciz psikolojisinden "en azından öbür tarafta beni suçlayamayacak" diyerek çıkmaya çalışıyorum, ama o adamın beni o hale sokmaya hakkı var mı? olmadığını biz biliyoruz da, artık o adamlar da bilseler?
tesettür, okumak filan demişken bakın şöyle de bir link var, belki okumak istersiniz. zira erkekler -o süreçten geçmedikleri ve okuma da yapmadıkları için olsa gerek- bu konuyu savunurken çok zayıf kalıyorlar. http://www.turkiyedebasortu...
son olarak siz erkek milletinden ricam artık allah'ın erkeklere olan emrini de yaymanız. aksi takdirde ikna etmeye çalıştığınız kızınız/kız kardeşiniz "bütün o aşağılanmalara, "zenci"liğe neden katlanayım, açıklıkla kapalılığın bir farkı yok, bakan yine bakıyor" dediği zaman ikna olan taraf siz olabilirsiniz.
devamını gör...
güzel bir olay.. şöyleki üniversitede bile başörtüsüne karşı bir hoca bile görseniz * konuşma üslubu ders içindeki yaklaşımı diğer öğrencilere göre daha bir farklı oluyor.. belki muhatap olmak istemiyordur fakat bu bile bir saygınlık bir farklılıktır..
devamını gör...
vizyon, bakış açısı, uygarlık, akıl izan gibi önemli unsurların alaşağı edilip, üzerine tükürüldüğü en sığ tespittir.

yobaz kültürünün en popüler ve sevilen kemikleşmiş bilgisidir ne yazık ki.
kadınlarını ve kızlarını, beyinleri, iki bacak arasına monteli rezillerden, çulla çaputla koruyacaklarına inanırlar, vizyonları bu kadardır işte!

olum, damacanaya, ördeğe hallenen adam, bacının türbanındaki pembe çiçeğe, pardesüsünün kıvrımlarına, ayaklarına hallenmez mi, fantezilerine kurban etmez mi sanıyorsun?!
sen uyuyorsun!!!

kadına eşitlik ve saygınlık kazandıran unsur, çulu çaputçu değil, erdemleri, duruşu, vizyonu, hayata ne kattığı, insan olma adına ne kadar emek verdiği ve eğitimidir.
gerisi fasaryadır!

yanı uygarlık diyorum, eğitim diyorum, açın pencerelerinizi, oksijen girsin diyorum!
devamını gör...
yanlış söylem. bunlardan ziyade, siyasi bir statü, devlette bir iş, akp kadın kollarıda bir yer kazandırır.
devamını gör...
inanç adına tesettür dönemi kapanalı çok uzun zaman oldu bu diyarda. artık 4x4 suv'in anahtarları eşarp kutularının içinde saklı diyorlar.
devamını gör...
tesettürün gayesi midesiyle şehveti arasına dünya kuran, kadını cinsel haz aracı olarak gören, hergün gözlerini otobüste,vapurda,okulda,işte kadınlar üzerinde otlatarak mesai harcayan, kendini çağdaş yada yobaz nasıl tanımlarsa tanımlasın bizim ahlak literatürümüzde pislik olarak adlandırdığımız kişilerden korumak içindir..saygınlığına gelince Allah’ın onay verdiği her şey saygınlık hakeder..
devamını gör...
eşitliğin diğer tarafında ne var?
ikincisi saygınlık kazandırması derken tesettürsüz kadınların saygın olmadığı gibi bir düşünceyi sizde oluşturan nedir?
ciddi ciddi bunu savunan insanların tamamı artık samimiyetsiz ve daha da öte akılsız kişiler.
hayatının dinamik akışı içinde sadece otobüs mü dolmuş mu gibi basit kararlarda söz hakkı olan ve asla kendi bireysel görüşlerini savunacak ne cesareti ne de bilgisi olan insanlar bunlar.!
dünyanın içinde bulunduğu şartlarda artık bu insanlara yer yok.
çok çektik yıllardır ve çekmeye de devam edeceğiz ancak yakın zamanda, belki torunlarımızın görebileceği bir zaman dilimi içinde doğal seleksiyona yenik düşecekler.
içinde bulundukları kalıpları değiştirmeleri ve uyum sağlamaları artık imkansız.
o yüzden kapatın kafanızı, binin lüks araçlarınıza ve pazarlayın dininizi, yakın gelecekte yok olacaksınız.!
devamını gör...
(bkz: iki ucu pis değnek)
başörtülüleri savunsan kötü örnekler karşına çıkarılır, evet başörtüsüyle saygınlık olmaz desen islama karşısın denir. hadi evlilik başlıklarına gidip goy goy yapalım nasıl olsa bilim adına bişey yapamıyoruz e bu sorunu da nerden baksan benim çocukluğumdan beri çözemiyoruz!
kapananda açılanda kendi çizgisini belirlemiştir demek en mantıklısı sanırım.
devamını gör...
kainatta eşitlik diye bir şey yoktur. hiçbir şey bir başka şeye eşit değildir, olamaz. eşitlik kavramı daha çok kafirlerin kullandığı bir illüzyon. tıpkı özgürlük gibi. özgürlük diye bir şey de yoktur mesela kainatta. bu sebepten kafirin illüzyonuna kapılan bir takım müslümanlar bu tür boylarından büyük laflar edebiliyorlar.

tesettür kadına korunma sağlar. tabi bizim yarım müslümanlar tesettürün ne olduğunu da bilmedikleri için saygınlık falan sallamışlar. tesettür en kaba tabiriyle kadınlığın gizlenmesidir. saçını örtmek değil, çarşafa bürünmek değil, bol elbise giymek değil. namahreme görünmemek, sesini duyurmamak, varlığını hissettirmemektir tesettür. yöntem sana kalmış. eskiden osmanlı da kadınlar yolda bir erkek gördüklerinde saklanırlarmış.

tabi yeni yetme siz ilkel canlılar için bunlar gericilik oluyor, çağ dışılık oluyor, kadim öğretiler tü kaka. ama deccalin öğretileri süfer.
devamını gör...
--- alıntı ---

tesettür en kaba tabiriyle kadınlığın gizlenmesidir. saçını örtmek değil, çarşafa bürünmek değil, bol elbise giymek değil. namahreme görünmemek, sesini duyurmamak, varlığını hissettirmemektir tesettür.

--- alıntı ---

cümlesini kuran bir kişi bana gerici diye hitap edebiliyor, bu hakkı kendinde gerçekten görüyorsa; sesini bu kadar yükseltebilecek kadar meşru görüyorsa cehaleti gerçekten bitmiştir konu.!
kadın bu kadın, en az senin kadar canlı ve hatta seni doğurabilecek kadar.!
seni dünyaya getiren varlığa görünmemesini öğütleyen herhangi bir öğreti akılla oluşturulmuş olamaz.

"bu dünyada hiçbir şey bilinçli cehaletten ve aptallıktan daha tehlikeli değildir." demiş martin luther king; ne haklı.!
devamını gör...
tesettürlü olmama rağmen katılmadığım düşüncedir. açık yada tesettürlü olsun fark etmez iş kadında bitiyor. kadın araya set koyup bunu koruduğu zaman ona herkes saygı gösterir.
devamını gör...
baştaki bir bez parçası ile hiçbir şey kazanılmaz. mevzu kafada bitiyor. yoksa etrafta saçı açık bir sürü tesettürlü kadın varken, saçı kapalı açıktan daha açık bir sürü tip var.

ilk önce tesettürün anlaşılması gerekiyor. anlaşılmadıktan sonra tekstil ürünü bir şey ifade etmez.

ha bu sen tesettürü anla baş açık olsun anlamına gelmiyor. o zaman kalbim temizcilerden olur hatta tesettürü anlamamış olur. hem Allah'ın istediği gibi giyinecek hem de onun nedenini bilecek.

saygınlık veya eşitlik onlar da safsata. Allah boşuna kınayıcıların kınamalarından korkma demiyor. tesettürlü olduğu için aşağılanan, ailesinden/çevresinden dışlanan bir sürü kadın var. saygınlık neye ve kime göre.
devamını gör...
dünyada en çok tıklanan porno kategorisinden biri hijab iken kimse türban saygınlığını konuşmasın. hepimiz biliyoruz ki tesettürlü kadının bile arkasından bakan insanlar az denemeyecek sayıda.
devamını gör...
tek amaç vardır, Allahın rızası.

keşke sadece şunu kavrayabilsek. eşitlik, saygınlık vs, elalem ne der mevzusuna dönüyor konu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar