teyzem

başŸrolünde müjde ar'ın oynadığŸı, kendisine mehmet akan, yaşŸar alptekin, tomris oğŸuzalp, necati bilgiç gibi oyuncuların eşŸlik ettiğŸi, gerek konusu gerekse bu konuyu müthişŸ harmanlayan atilla özdemiroğŸlu menşŸeyli müzikleriyle yeşŸilçam'ın en müthişŸ filmlerinden..
devamını gör...--- spoiler ---

iki yabancı tanışmışlar bir gün
iki yabancı karşılaşmışlar...
*

çocukken izlemiştim ilk. nasıl da etkilenmiştim...sonraları defalarca denk geldim trt'de, izledim. özellikle teyze'nin ölümü ve yalnızlığı-anlaşılmamışlığı beni çok etkilemiştir. akrabalarımız bile olsa bazen nasıl da birbirimizi anlamadığımızı güzelce örnekler.

hasılı güzel filmdir, izleyin.

--- spoiler ---

devamını gör...
daha 20 sene önce izlemiştim. çocuk haliyle psikolojimi alt üst etmişti. Allah'tan bizimkiler dizisi'nde katil, sabri'yi patakladı da azıcık rahatladım.
devamını gör...
başrolünde müjde ar'ın oynamış olduğu nostaljik bir yeşilçam filmidir. müjde ar'ın şizofrenik ve paranoyak hâller yaşadığını, halüsinatif bir hayat sürdüğünü, adım adım nasıl delirdiğini ve nihayetinde süratle gelen bir arabanın önüne atlayarak intihar ettiğini anlatan filmdir. yoğun bir şekilde hüzün veren ve bunalımlı atmosferiyle yeşilçam filmleri içinde önemli yer tuttuğunu düşünüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar