tezek yakma işi saray dan başlamalıdır

devlet bahçeli'nin katıldığım sözleri. madem millet cefa çekmeye alışık (ki gerekiyorsa çekeriz de) ama siz sefa sürerken biz cefa çekersek olmaz. hadi bakalım konuşmak kolay ama samimiyeti ispatlamak daha önemli. sen tezek yakarak örnek olursan biz o tezeği bile yakmadan soğukta bile otururuz lan.


"türk milleti elbette egemenlik hakları için başka şeylere tamah etmeyecek kadar büyüktür. tezek yakmak isteyenlere engel olan yoktur, bu işe saraydan başlanmalıdır."

devamını gör...
itibardan tasarruf olmayacağı için katılamıyoruz. ha illa tezek yakılacaksa dünyanın en pahalı, en kaliteli tezeği olmalı bence, anca o yakışır.
devamını gör...
bu ülke hiç bir zaman tezeğe mahkum olmaz rahat olsun insanlar ayrıca Allah tan çanakkale savaşında halk şunu demedi oh padişah dolmabahçe de biz burada kuru üzüm hoşafına mahkumuz eğer o halk bu kafa gibi düşünseydi şuan biz burada olmazdık ya ölmüş olurduk ya kafir yada asimile olmuş ruhsuz insanlar olurduk.
Allah insanlara vatanını kaybetmeden kıymetini bilenlerden eylesin.
tabi kaçmayı ona inananları yüzüstü bırakmayı sıvışmayı hicret gibi kutsal bir kelime zannedenler bunu anlayacak duygu ve düşünceye sahip olamazlar.
devamını gör...
valla istedikleri yerden başlayabilirler, beni ilgilendirmez. kimse benden tezek yakmamı beklemesin. daha önce de söyledim, ben çileye alışık filan da değilim... haa çileden kastınız üşümekse sadece, sıkıntı yok...

bu arada, burada gaza gelip, sırf tayyip başgan'ın sözünü yere düşürmemek için tezek yakarız diyenlere:

tezek 101:

1- günlük yakmalık tezek: bu tezek türü büyükbaş hayvanların pisliğinden yapılır. elle duvarlara, taşlara filan vurulur ve kuruyunca alıp güzelce istiflenilir. çalı gibi alev alev yanar. özellikle köyde şöminede (taş ocak) ya da sobada şöyle hemencecik çay yapmak gibi işlerde kullanılır. atarsın ocağa, sobaya; çatır-çutur yanar... ısınmak için pek elverişli değildir.

2- basma tezek: asıl ısınmalık tezek budur. büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dışkısından yapılan iki ayrı türü vardır.

2-a) küçükbaş ahırı kış boyu genelde temizlenmez. her sabah zemine saman filan serpilir. hayvan dışkıları böyle böyle bahara kadar ahırın tabanında birikir. baharda bu tabaka özel kürekle kare şeklinde kesilir ve açık alanda uygun şekilde dizilip kurumaya bırakılır. yaman tezektir. akşam at sobaya iki tane, sabaha kadar yavaş yavaş yanar.

2-b) büyükbaş hayvanın pisliği, dört tarafı keresteyle kapatılmış bir karenin içine dökülür, düzeltilir. kış boyu çıkan bütün mayıs buraya dökülür. yaz boyu hiç dokunulmaz. harman zamanı 2-a maddesindeki gibi kesilir ve istiflenir. bu tezek türü de iyi yanar. ama bir üsttekini tutmaz.

nasıl yakılır?

odun olmadan tezek yakmak mümkün değil. önce odunları yakıp üzerine tezek yerleştirmeniz lazım... bir de, mesela çayı demleyip uzun süre içinde tezek yanan soba ya da ocağın üzerinde bırakmayın. tezek tadar... hah hahaa...
devamını gör...
rusçuklar üzülmesin sizler tezek yakmazsanız
putin bizimle işbirliği yapan vatanını ve devletini satanların vanasından gaz geçeceğini söyledi tesisat numaranızı http://www.kremlin.ru adresine gönderirseniz ayrıca vatan için ne kadar hainlik yaptığınızı yazılı yada görsel bir şekilde ispatlar iseniz gaz akışı geçeceğini iletti.
devamını gör...
adam zamanında boşuna gel klozetlere bak demedi.

ak sarayda bin tane tuvalet varmış herkes günde 1 kilo bıraksa günde al sana 1 ton tezek.

eh bunu kalıba dökmek için iki kişi lazım o da tezek ve klozet meraklısı iki kişi olur herhalde.

ulan gelip tezek üzerinden siyaset yapıyorsun bahçeli senin zamanında ülkenin çoğunda doğalgaz yoktu sayenizde millet tezek yakıyordu sen o zaman tezek yaktın mı?

tanım: tükenmiş bir siyasetçinin dikkat çekmek için sarfettiği cümle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar