the 100

yeni başlamış amerikan yapımı dizi

bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

dram, fantastik, bilimkurgu

ilk bölümünden anladığım kadarıyla iyi bir izleyici kitlesi olacak dizi...
devamını gör...
lost gibi başlamasa da lost gibi devam eden yapım. bir sahnesinde sığınakta bulunan m4 leri ne yapalım diye konuşuyorlardı. lost canlandı hemen gözümde.
devamını gör...
fırtına gibi olmasa da ikinci sezona hızlı giriş yapmış dizi.

--! spoiler !--

anlaşılıyor ki şu medeni gözüken dağ oyuğunda yaşayan insanlar hasatçıları paralı asker olarak kullanıyor. foyalarının ortaya çıkmasına az kaldı sanki.

bu arada ilk sezon idare ettik de ikinci sezonda clarke'a bayğı bir irrite olmaya başladım.

--! spoiler !--
devamını gör...
2. sezonun 12. bölümü yayınlanmış, nereye koyacağımızı bilemediğimiz, lostumsu, battlestar galacticamsı enteresan dizidir. dur bakalım sıkıntıdan izliyoruz işte.


--! spoiler !--

clarke'ın kendini imparatoriçe zannettiği bölümlerdeyiz. dağ insanlarının tondc'ye füze atıp, kendi sonlarını hazırladıklarını düşünüyorum. çünkü artık karşılarında klanlar yok. ark insanları da var. ark insanları entrika ile teknolojiyi birleştirmişler. dağ insanlarından 1 adım önde olmalarını sağlayan bir diğer avantaj da radyasyondan etkilenmemeleri. dağ insanlarını bu avantaj yarışında skoru eşitleyebilecek tek artıları bölgeyi daha iyi tanıma ve kullanmaları. lakin 12 klanla arklıların ittifağı bu skoru egale ediyor.
--! spoiler !--
devamını gör...
bir çok sözlükte özellikle ekşi sözlükte ergen dizisi diye yerden yere vurulan dizi. yaşları 13 ile 18 arası çocuk mahkumları dağ başında ıssız bir yere bir arada gönderirsen herhalde bir medeniyet kurmalarını, bir site devleti oluşturmasını bekleyenler var galiba. neymiş efendim film saçmaymış çitleri korumak için gönderilen nöbetçiler görevi bırakmış kendi aralarında kavga etmiş oyun oynamışlar. o karakter 14 yaşlarında .bu yaşta hangi çocuğa bir emir versen 1 saat sonra dikkati dağılacak başka şeyler ile uğraşacaktır. lan lisede çocukları 10 dakika başı boş bırak sınıfta sigara bile içerler sen gitmiş ıssız dünyada başıboş çocukların davranışını ergen buluyorsun. bence dizi gayet başarılı o yaşta çocuklar ne yapması gerekiyorsa gerçeğe yakın canlandırmışlar. birde karakter oturumları tamamlandıktan sonra yavaş yavaş heyecanı ve aksiyonu kalite yapıyor. tek eksiği game of the thrones daki gibi karakterler ölse dizi daha inandırıcı olabilir. nasıl olsa ölmeyecekler duygusu oluştuğundan biraz yavan kalabiliyor. jon snow ölmüş bunların hepsi ölse ne olur ki ? bilim kurgu ve bu tarz diziler sevenler izlemeye başlayabilirler. sonuçtarevolution ve terra nova dizilerinden kat ve kat iyi bir dizi.
devamını gör...
başlangıç itibariyle ergen olduğu kanaatindeydim ama izledikten sonra git gide hoş bir yön almaya başlamış başarılı sayılabilecek bir dizidir.
devamını gör...
insan denen yaratığın şartlar olgunlaştığında daha önce karşı çıktığı her türlü vahşeti, hainliği, katliamı yapabilecek potansiyele sahip olduğunu ve yaptığı katliamları, vahşiliği kutsal/ulvi/devrimsel bahanelerle süsleyerek kendini haklı çıkarabileceğini gayet başarılı bir şekilde gösteren dizi.
devamını gör...
ilk 3 bölüm için konuşacak olursak şimdilik idare eder dizidir. ergen dizisi olması dışında bilim-kurgu sevenlerin ilgisini çekeceğe benziyor. karakterlere pek ısınamadım. ileride nasıl olur bilmem. gizemi canlı tutabilirse diziyi devamlı olarak takip edebilirim. şu an için notum 10/7.
devamını gör...
i̇lk 2 sezonu efsane olup 2.sezonunun finalinde ağlatan 3. ve 4. sezonda saçmalamış, 5.sezonu da yayınlanmaya başlamış dizi. son 2 sezonun berbat olmasından ötürü güvenip 5.sezona başlayamıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar