the big bang theory

sosyal açıdan hepsinin birer "loser"* olmasından dolayı, 'sınıfın ineği' kuşağına farklı gözle** bakmamı sağlayan, beni aşağılık komplekslerimden arındıran dizidir.
devamını gör...
mükemmel bir dizi..fizik öğrencisi olmamdan mıdır bilmiyorum ama harbi gülmekten yerlere yatıran bir dizi..
ismini ilk duyduğumda,big bang teorisi ile ilgili bişey zannetttim.izlemeye başlayınca ilk on-onbeş dakika,hatta bir bölüm boyunca big bang teorisi ile ilgili ipucu yakalamaya çalıştım..lan acaba ne zaman denklemlere gelecekler,stephan hawking den bahsedecekler diye ..
ama arkadaş yok..fizikleilgili hiçbir şey yok..olan tek şey,arkada duran tahtadaki denklemler..
sonra çaktım davayı..meğer "the big bang theory" ismi başroldeki fizikçilerden geliyormuş..
ama olsun , böyle daha güzel..
kısack diziye adamlar,bizim koskoca avrupa yakası'na sığdırdığımız komedileri sığdırmışlar..helal olsun valla..şimdi dvd sini arıyorum..
devamını gör...
seyretmediğim dizi, ama şu var.

bu teori evrenin nasıl oluştuğunu anlama çabası içerisinde bilim adamlarının kafa patlatıp, bilimsel verilerle destekledikleri bir senaryoya sahip bir teori. buna göre evren sıfır hacim, sonsuz enerjiden genişleyerek meydana geliyor.

ayrıntılar internet derinliklerinde ve başka kaynaklarda.

gönül isterdi ki, hadi benim gönlüm isterdi ki diyelim, bu başlık bir dizi yüzünden açılmasaydı.

serzenişimi ettikten sonra iyi seyirler dilerim.
devamını gör...
diziyi itici yapanın saçma sapan, klişeleşmiş nerd diyalogları olduğunu düşünmüyorum. yo dostum başka bişeyler de var bu diziyi bu kadar iğrenç yapan. oyuncuların tipleri olabilir mesela.

özellikle kısa boylu, küt olanı gördükten sonra kanal değiştirmem arasında ışık hızıyla hareket ettiğimi gözlemledim. bu özelliği bana kazandıran bir dizi olduğu için de yapımcılarına teşekkür ediyorum.
devamını gör...
öylesin bir bakayım dedikten sonra,tiryakisi oldugum,sheldon ın şapşallıklarına çok güldüğüm,cnbc e de yayınlanan bir komedidir.
devamını gör...
ayrıca ingilizcede büyük patlama teorisi anlamındadır ki, bu teori evrenin sonsuz yoğunlukta ve sıfır hacminde bir maddenin patlamasıyla yayılarak genişleyerek soğuyarak oluştuğunu ileri sürmektedir.son yıllarda yapılan gözlemlerle elde edilen bulgular bu teoriyi destekler niteliktedir (bigbang den kalan ve evrenin her yerinde olması gereken belli bir radyasyon sabiti, proton nötron elektron ve diğer tüm atom altı parçacıkların birer de zıttının var olmasının gerekliliği, evrenin genişlemesi bu gözlemlere örnek olarak verilebilir.)
kimileri bu teorideki "sıfır hacimli sonsuz kütleli" maddenin, sıfır bölü sonsuz belirsizliğinden ötürü "yok" olarak kabul edileceğini ve kuranda geçen "biz alemleri yoktan var ettik" ifadesinin bir kanıtı olduğunu söylemektedir ve bu sebeple yaratılışa inanmak istemeyen birçok çevre tarafından ön yargılı bir şekilde reddedilmiş, tartışılmıştır bu teori.şüphesiz her şeyin doğrusunu Allah bilir.
devamını gör...
gokmenlerden bazisi zaman gazetesi abonesi oldugu icin gazeteleri istasyona kadar getirilip, kapidaki sepete birakilacaktir. ama zamanla bunun pahaliya gelmesiyle abonelikleri iptal edilecektir. kendi istegi disinda zaman gazetesi aboneligi iptal edilen ilk kisiler olarak tarihe gececeklerdir.
devamını gör...
tipik ameriakn gençlik dizisidir. yahudi ve cinsel dürtüler üzerine kuruludur. * * * *
diğer benzer versiyonları ;
(ara: two and a half men)
(ara: how i met your mother)
(ara: seinfeld)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar