the box

vizyonda olan richard kelly filmi. başŸrolünde cameron diaz oynuyor. farklı bir senaryosu var. kapılarının önüne konulan kutu sonrasında olaylar gelişŸiyor. güzel bir film olmuşŸ. filmde bir imtihan var, imtihanda başŸarılı olamayan çiftin çaresizliğŸi işŸlenmişŸ. anlayana güzel hisler uyandırabilir.
devamını gör...
bu filmde de kötü adam smokinliydi ve şu siyah yuvarlak şapkalardan takıyordu bir türlü anlam veremiyorum amerikan sinemasındaki şu olaya. filme gelecek olursak imtihan olayı güzel işlenmiş filmi izlerken siyah şapkalı adamın teklifini sizde kendinize yaparsınız. zihninizde teklifi 30 saniye içinde reddetmezseniz bir ara gelin yüzünüze tüküreyim.
devamını gör...
2009 yapımı kutu adlı sinema filmidir. konusunun halen daha çok yönlü okumalara açık olması dolayısıyla halen daha tam anlaşılamadığını düşünürüm. filmin tanıtımlarında bilimkurgu , gerilim ve hatta korku gibi yaftalar vardır. konusunun ana teması, adamın biri önceden randevu alarak ziyarete gelerek bir teklifte bulunacağını söylüyor.ziyarete gelen adamın bu aile hakkında etraflıca bilgiye sahip olması ve enteresan tipli bu adamın onlara getirdiği entresan bir kutu. eğer norma ve eşi kutudaki düğmeye basarlarsa dünya üzerinde herhangi bir yerdeki tanımadıkları bir kişi ölecek. karşılığında ise 1 milyon dolar alacaklardır. eğer vicdani olarak düşünürlerse bu düğmeye basmanın kolay olmadığının farkına varırlar ama cüzdani olarak düşünmeya başlayınca aslında gelen kutunun içindeki basit yapının bir şaka olabileği üzerinde anlaşıyorlar. düğmeye basıyorlar tabii. neden kutu denildiğinde; bir kutu olan evimizde yaşarız bir kutu olan arabamız vardır ve bir kutu olan tabutla hayat oyunundan çıkarız diyordu, garip görünümlü adam.
devamını gör...
(bkz: karton kutu)

ödüllü bir merve çirişoğlu animasyon filmi.

--- alıntı ---

karton kutu (the box), savaşlardan etkilenen milyonlarca çocuktan birinin hikayesini konu alıyor. university of the arts london'da animasyon bölümünde yüksek lisans projesi olarak hazırlanan animasyon, 52 ülkede 240 uluslararası film festivalinin özel seçkisinde yer aldı ve 'en iyi animasyon' gibi 44 ödülün sahibi oldu. film, mutlu hayatı savaş yüzünden birdenbire değişen ve bir dizi sıkıntının içine düşen bir çocuğu anlatıyor. savaş, sadece hayatları değiştirmiyor, aynı zamanda karton kutunun fonksiyonunu da değiştiriyor...

--- alıntı ---

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar