the fountain

aronofsky'nin ölümle savaşma, ölümü kabullenme ve sonsuz yaşamın kaynağına ulaşma üzerine, mistik ve dini atıflarla* bezediği, ama yeterli derinliği yansıtamadığı için bir miktar yüzeysel kalmış filmi.
filmin odağında bir aşk hikayesi vardır. üç farklı zamanda ve mekanda (veya boyutta) paralel bir kurguyla ilerler.
müzikleri ise muhteşemdir

(bkz: xibalba)
(bkz: clint mansell)
devamını gör...
karısı kanser hastası olan bir araştırmacının karısının yazdığı hikaye ile içiçe girmiş hikayelerini anlatan romatik masal tadında bir film iki sevgilinin de sonsuza kadar beraber olma fikri vardır ya da umudu fakat mekanlar konusunda anlaşamazlar.*
devamını gör...
güneşin kıpır kıpır oynaştığı bir yaz gününde de izlense, usul usul karın yağdığı bir kış gününde de izlense insanın iç dünyasını yatıştıran, "don't worry" diyen * bir aronofsky filmidir.
devamını gör...
darren aronofskynin en az requiem for a dream kadar güzel olan filmidir.her ne kadar requiem for a dream kadar çarpıcı ve sert olmasa da daha yumuşak daha derinden giderek insana dair duyguları ortaya çıkarması , insanın çaresizliklere karşı gösterdiği ruh halini öyle anlatıyorki film anlamasanız da hissediyorsunuz , işte filmin güzelliği tam burada saklı .

filmin güzel olmasının diğer bir sebebi darren aronofsky, clint mansell ortak çalışmasıdır, clint mansell yine güzel besetelere imza atmıştır .filmin güzel soudntrackini dinlemek için
devamını gör...
başrolü brad pitt'in oynayacağı planlanmış, sonrasında vazgeçilmiş olan filmdir. zamanında tarafımdan büyük merakla beklenmiştir, ancak izledikten sonra merakımı çok da karşılamamıştır.
devamını gör...
"ölümsüz olmak için önce ölüme ve öldürene inanmak gerekir "
mesajını çıkarttığım,komediden başka tür izlemeyen zihniyetin beğenmemeyişlerini haklı bulduğum ağır,bir o kadar da etkili film.
devamını gör...
hugh jackman'dan önce brad pitt'in oynayacağı söylenmiş filmdir. daha sonra pitt vazgeçti..beni hayal kırıklığına uğratmıştır bu film. belki de çok yüksek beklentiyle izlemiştim...
devamını gör...
fazlasıyla fantastik ögeler barındırdığı için izlerken çok ciddiye alamadığım, ama sevilen insanı kaybediyor olmanın çaresizliğini çok iyi yansıttığı için gözlerimin dolduğu ender filmlerden biriydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar