the good the bad and the ugly

kaç defa izlediğimi hatırlamadığım muhteşem bir film.abuk subuk sahneler olmadan da nasıl film oluyorumuş gösteren en iyi örneklerdendir.
devamını gör...
"çirkin"e güldüğümüz "iyi" ile gurur duyduğumuz "kötü" den ise nefret ettiğimiz efsane bir vestern filmidir. üçü de muhteşem oynamıştır. amerikan iç savaşı yıllarında hazineyi bulmak için uğraşan bu üçlünün filmini kimbilir kaç kere izlemişizdir...
devamını gör...
dün bir kere daha izlediğim film. üçlünün mezarlıktaki hesaplaşma sahnesinde ben de elimi silahıma yaklaştırıp bekledim. ve ben de diğerleri gibi kötü'ye ateş ettim oturduğum kanepeden. haa silahım yoktu ama olsun...

yalnız sigarayı bıraktığım için bi puro yakamadım. çok canım çekti ama yapacak bir şey yok...

devamını gör...
bir film baştan aşağı mı mükemmel olur. çekimleri ispanyada yapılmış kaç defa izlediğimi hatırlamadığım replik replik ezberlediğim mükemmellik. uncut versiyonu 3 saat kadar sürüyor 3 saat boyunca zevkle izlenilen nadir filmlerden. hele son sahnesini konuşmak bile istemiyorum. clint eastwood'un akla zarar karizmasıyla düello yaptıkları.pfff ne film be. evde olsam açıp izlerdim mis gibi.
devamını gör...
final duel sahnesi, sinema tarihinin yapılan gelmiş en iyi soundtracklerinden birine sahiptir. ennio morricone emminin eline sağlık... bir zaman filmi hastalık seviyesinde fazla izlerdim büyük sebebi de bu müzikler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar